Відвідати всі країни

Самостійна подорож по Італії. Двотижневий маршрут

Місто з десятками ратуш, столиця шопінгу, місто вазонів, два альпійські озера, романтична Верона, ще більш романтична Венеція, кольорові острови Бурано і Мурано, античний Рим, карликовий Ватикан, особливий Неаполь, мальовниче Соренто, могутній Везувій – це все можна побачити проїхавши самостійним маршрутом по Італії за 13 днів. Узагальнений звіт з мандрівки по Італії. Скільки потрібно грошей.

Для українців це дуже класний маршрут для самостійної подорожі, оскільки він побудований таким чином, що сполучає дві точки, з яких легко, а саме головне дешево, долетіти літаком з України в Італію і назад.

WizzAir – бюджетна авіакомпанія, яка дасть змогу за невеликі гроші злітати до Італії. Купуйте квитки вже зараз або за пів року. Так буде дешевше.

Про ціни. Рік назад в листопаді 2013 року, купували квитки в Бергамо на 6 серпня 2014 р. по 40 євро. (разом з WIZZ DISCOUNT CLUB). Наразі ціна, якщо бронювати за пів року, залишилася на тому самому рівні. От тільки еквівалент в гривні значно зріс

День 1. Баргамо – Мілан

Прилітаємо зранку в Бергамо і гуляємо до обіду по цьому чудовому місті. Місто складається з нижньої частини – нове місто і верхньої – старе місто. У Верхньому Бергамо сконцентрувалися всі історичні пам’ятки і відкривається чудова панорама на нове місто. Невеликий фотозвіт і перші враження про Італію

Після прогулянки по Бергамо, яка тривала 4-5 годин відправляємося в Мілан використовуючи регіональну залізницю чи автобус (Як дістатися з Бергамо до Мілана). Гуляємо по Мілану: Площа Дуомо, Галерея Вітторіо Емануеле, Парк Сфорца (детальніше тут – що подивитися в Мілані за день). Поселяємось в Мілані або в його околицях, наприклад Галларате, на наступні 3 дні.

День 2. Займаємось шопінгом


Якщо ви приїхали в Італію посеред літа з пустими рюкзаками і без одягу ( а так і потрібно робити), то можна один день виділити на шопінг і закупитися одежею. З середини і до кінця літа в Італії знижки (SALDI), хороший одяг можна купити дешевше чим в Україні.

День 3. Поїздка до озера Маджоре


Поїздка в Стрезу. Мальовничий курорт на березі Маджоре. Тут зможете поплавати в озері, прогулятися по прекрасній набережній, скористатися водним транспортом і попливти до одного з найгарніших островів на озері “Ізола Белла”. Також можна піднятися в гори на канатній дорозі і роздивитися краєвиди з висоти пташиного польоту. Звіт по озеру Маджоре.

День 4. Поїздка до озера Комо

Ще один день витрачаємо на поїздку до ще одного альпійського озера “Комо”, яке облюбували поважні персони і зірки Голівуду. На озері можна проїхатися до курортних містечок Меладжіо -Беладжіо, покупатися в озері посеред гір, пропливти на паромі від одного берега до іншого. Звіт з озера Комо.

День 5. Прогулянка по Вероні

Покидаємо нашу дислокацію в Галларате ( в Мілані) і вирушаємо в сторону Падуї. По дорозі виходимо у Вероні.

Якщо вам не подобається гуляти і роздивлятися архітектуру, то краще вийти за декілька станцій до Верони на озері Гарда і провести ще пів дня тут. Але нам озер вистачило і ми все ж таки вибрали Верону.

У Вероні за 6-10 годин можна побачити всі самі популярні місця: Амфітеатр, відомий міст у Вероні та фортецю, пьяццу делле Ербе, балкончик Джульєти. Весь маршрут по Вероні за один день. По бажанню можна відвідати відомий цвинтар Верони.

Під вечір близько 6 години, вирушаємо далі на Падую, де селимось на наступні 3 ночі. Падуя – це чудова локація для відвідин Венеції. Детальніше в статті: Чому селимось в Падуї?

День 6. Венеція

Зранку на наступний день вирушаємо на місцевих електричках у Венецію. (Можуть знадобитися 7 порад бюджетному туристу по Венеції). Цілий день проводимо в місті каналів, якщо є гроші плаваємо на гондолах, (якщо грошей мало читаємо уважно цю статтю про гондоли) і насолоджуємось атмосферою. Гуляємо і дивимось на самі цікаві і відомі місця: площа Сан-Марко, міст Ріальто і т. д. Що робити у Венеції?

Вечором покидаємо Венецію і знову вирушаємо в Падую.

День 7. Венеція, Мурано, Бурано

Знову зранку їдемо у Венецію, але для того, щоб за допомогою Вапоретто, попливти до островів Мурано та Бурано.

Робимо собі невелику екскурсію по лагуні Адріатичного моря. Тут детальніший маршрут по Венеції на два дні.

День 8. Падуя – Рим

Ще раз ночуємо в Падуї, робимо собі невелику екскурсію по цьому старовинному місті і після цього відправляємось залізницею на Рим. (Альтернативи: можна долетіти з аеропорту Тревізо або аеропорту Венеції Марко Поло)

Знаходимо своє житло в Римі і селимось на три ночі. В Римі в нас буде повних два з половиною дні.

День 9. Рим оглядовий маршрут

Перший день в Римі присвячуємо самим відомим античним пам’яткам, площам і фонтанам. Ви побачите Колізей, Форум, площу Венеції, Пантеон, фонтан Треві та інші. Маршрут Перший день в Римі. Перед самостійною мандрівкою в Рим може стати в пригоді стаття: Як подорожувати в Римі.

День 10. Ватикан і Сад Боргезе

Другий день в Римі ми присвячуємо карликовій державі Ватикан (5 речей, які потрібно зробити у Ватикані). Після 4 годин у Ватикані маємо прогулянку по ще деяких місцях Риму: відвідуємо Віллу Боргезе; гуляємо по вечірньому Римі. Маршрут Рим за 2 дні.

День 11. Неаполь

На наступний день, в обід, вирушаємо на регіональних залізницях в Неаполь і за 2,5 години ми прибуваємо у саме колоритне місце південної Італії. В нас ще є час на вечірню прогулянку по Неаполю і знайомство з містом, де ми також можемо спробувати смачної піци, яку тут і почали робити. Що потрібно знати про Неаполь.

День 12. Сорренто

Рано вранці вирушаємо у Соренто, курорт недалеко від Неаполя. Цілий день проводимо біля моря. Це буде дуже актуально після 11 днів виснажливих переїздів і прогулянок.

Альтернативою Соренто може виступити острів Капрі чи Іскья. Також можна поїхати на Амалфі або Солерно. Цікавих місць біля Неаполя дуже багато і щоб побувати на всіх, то треба їхати більше чим на 2 дні. Про Соренто.

День 13. Сходження на Везувій

Як бути в Неаполі і не вилізти на вулкан! Звичайно половину останнього дня присвячуємо Помпеям і Везувію, які знаходяться від Неаполя за 40 хвилин їзди на місцевій електричці. Сходження на Везувій.

Десь по обіді повертаємося в Неаполь і гуляємо ще 5-6 годин по місті, вечеряємо, прогулюємось по набережній, прощаємося з Італією.

День 14. Виліт додому

Зранку наступного дня вилітаємо додому. Можна ще на цю ніч зняти житло, а можна дочекатися літак і в самому аеропорту. Але знайте десь на 2-3 години посеред ночі всіх очікуючих виженуть на вулицю, щоб прибрати аеропорт.

Маршрут для самостійної подорожі по Італії, за який ви зможете перетнути величезну частину Італії на потягах, відвідаєте 13 міст, величезну кількість пам’яток, кілька островів, два прекрасні альпійські озера, покупаєтесь в морі, вилізете на вулкан.

Таблиця маршруту


 • день 1 Зранку виліт з Києва, приліт в аеропорт Бергамо (пів дня в Бергамо), Мілан (пів дня). Селимось в Галларате (Альтернатива Мілан) Літак (40 євро) , Переїзди між містами+метро (від 15 євро)
 • день 2 Шопінг, прогулянки -
 • день 3 Виїзд до озера Маджоре (від 10 євро, залежить з якого міста рухатись)
 • день 4 Виїзд до озера Комо (від 15 євро, залежить з якого міста рухатись)
 • день 5 Зранку покидаємо місце локації. Переїжджаємо до Падуї. На 7 годин виходимо подивитися Верону. Вечором селимося в Падуї (від 25 євро)
 • день 6 Виїзд до Венеції, гуляємо по Венеції, ввечері назад в Падую (від 30 євро,враховуючи квиток на Вапоретто 20 євро)
 • день 7 Виїзд до Венеції, Мурано, Бурано (від 10 євро)
 • день 8 Гуляємо по Падуї, переїзд до Риму, поселення, вечірня прогулянка (від 35 євро)
 • день 9 Гуляємо по Римі (від 3 євро)
 • день 10 Ватикан, вілла Боргезе (від 3 євро)
 • день 11 Виїзд в Неаполь, переїзд, поселення в Неаполі, вечірня прогулянка (від 15 євро)
 • день 12 Виїзд в Соренто (або будь-яке інше місце ) (Капрі, Іскья, Амалфі, Солерно), ввечері прогулянка по Неаполі (від 10 євро)
 • день 13 Сходження на Везувій, після обіду ще є час на прогулянку по Неаполю (від 25 євро)
 • день 14 зранку вилітаємо в Київ (від 40 євро)

Візи

Як виявилося відкрити візу в Італію не складно. Нам це зробили через візовий центр за 4 дні.

Переїзд

Як писалося вище, для економії часу доцільно використовувати літаки компанії WizzAir, якщо бронювати завчасно.

Де жити

Тут все залежить від фінансів. Італія – це розвинена європейська країна з чудовою інфраструктурою. Тут є готелі і хостели, які можна знайти на booking.com і квартири, які можна знайти на AirBNB, знайдуться і люди на сайті каучсерфінгу, які приймуть вас безкоштовно.

Чим пересуватися

Насправді, в Італії дуже розвинена залізниця, якщо використовувати регіональні потяги, то вийде відносно дешево. Багато міст сполучені між собою і зручно пересуватися на короткі дистанції. Це буде швидше ніж автобус і дешевше чим літак. Якими саме залізницями пересуватися читайте в статті про регіональні залізниці Італії.

Як харчуватися

Ціни в супермаркетах наближені до українських.

В ресторанах харчування дороге. Раз поїсти по порції пасти чи по піці потрібно готувати як мінімум 18-20 євро. Тому, щоб повноцінно харчуватися в ресторанах в день потрібно від 30-40 євро на людину.

Приблизний бюджет поїздки на 14 днів

Поїздка включає основні витрати: транспорт, житло, харчування, пам’ятки.

Транспорт потягне від 270 євро на одну людину разом з літаками в обидві сторони.

Житло від 15-20 євро на добу на двох. Виходить від 220 -280 євро (110 – 140 євро) на одного на всі дні. Зекономити можна, пошукавши каучсерферів, або віддалені від центру міст квартири чи хостели.

Харчування від 10 євро на день, якщо в супермаркетах. На всі дні вийде від 140 євро на людину (Включаючи дрібні витрати на воду, морозиво і т. д). Звичайно, то буде скромне харчування. Наприклад, щоб в простому ресторані спробувати 5 різних страв кухні Італії, то вже потрібно мати приблизно 40-50 євро. Кухня Італії і що таке Coperto.

Атракції, (пам’ятки). В середньому вхід в якесь платне місце (музей, руїни, чи палац) коливається 10-15 євро. В день на шляху таких місць може зустрічатися багато, всі не передивишся.


Слід пам’ятати, Італія є дуже дорогою європейською країною, як для життя, так і для туризму. Лідирує по цінах на ресурси, а це в свою чергу впливає на інші ціни.