Верона за один день!
Одноденний маршрут по Вероні. Що подивитися у Вероні – основні пам’ятки. Як дістатися до Верони. Скільки коштує сфотогравуватися на балкончику Джульєти.
Верона – це одне із найромантичніших міст Європи, яке отримало свій статус завдяки “самій сумнішій повісті на світі“. Саме у цьому містечку, яке знаходиться в регіоні Венетто, по задумці Шекспіра, відбуваються основні події повісті “Ромео і Джульєта”.
Як доїхати до Верони?
Верона – це важливий транспортний вузол на шляху між Міланом і Венецією. Тому всі потяги, котрі їдуть з Мілану до Венеції і навпаки, обов’язково проїжджають через Верону. З Києва можна легко долетіти на Wizzair до Венеції або Мілану і на залізниці чи автобусі дістатись до Верони.
Є у Вероні і міжнародний аеропорт (Verona-Villafranca) знаходиться в 12 км від міста, пов’язаний з центром, залізницею і автобусами. Головна автостанція знаходиться прямо навпроти залізничної станції на площі Porta Nuova.
Маршрут
Так, як наш подальший напрямок після Мілану, Галларате, Маджоре, Комо лежав в сторону Венеції, ми вирішили по дорозі вийти і кілька годин погуляти по Вероні.
Витратили на знайомство 7 годин. Встигли надивитися на місцеву архітектуру, пам’ятки і навіть повісити українську стрічку під балконом Джульєти. Така собі романтична прогулянка з рюкзаками.
Приблизний маршрут, який підійте для тих, хто у Верону заїхав проїздом. Маршрут може зайняти від 4 до 7 годин, залежить від вашого темпу.
<
Маршрут “Один день по Вероні”
1. Залізниця Порта Нова
Вийшли ми на станції Порта Нова і попрямували навмання по карті десь у центр. Але візуально собі намалювавши таке коло, в яке увійшли основні місця центру Верони. (див. карту)
2. Ворота в Верону
Підійшли до старих воріт. Вхід у Верону. Перед входом у місто, перекусили, адже прогулянка мала бути довгою. Сніданок бюджетних туристів на лавочці.
3. Сан Бернандіньо
Підійшли до монастиря – Сан Бернандіньо. Церква готичного стилю побудована в 15 столітті і оточена високим муром. Вхід безкоштовний.
В середині два дворика, оточені будівлями і відкритими коридорами з колонами. Трішки цим, нагадався монастирь Баталья, що в Португалії.
Можна зустріти навіть служителів церкви. Вони вам багато чого розкажуть про Сан Бернандіньо, якщо ви звичайно зрозумієте італійською.
Посеред другого дворика ростуть пальми і центр прикрашає скульптура.
Будівлі двох-поверхові.
А це вхід в церкву.
Прогулянка продовжилась. Що робити якщо немає туалетів? – Заходити в бар чи кафе. Що робити якщо кажуть що туалет для клієнтів? – Робити великі круглі очі, в яких світиться благання про пощаду. Що робити якщо нічого не допомагає? – брати за євро каву і ставати клієнтом, і по черзі йти і користатися вбиральнею)) В період очікування один одного можна почитати пресу… Ну хоч зробити вигляд читача))
На карті була позначена ще одна церква. По дорозі до неї зустрічали дворики з гранатами. Рука не дотягнулася)
4. Сан Дзено Маджоре
Прийшли до величезної церкви, поцілували ржаву клямку на воротах і попрямували в сторону центру через тихі вулиці Верони.
Вулиці
Панувала така тиша, що було чути, як б’ються вилки об тарілки в квартирах цих будинків, як італійці дивляться по своїх помешканнях телевізори і де-не-де жваво щось обговорюють.
5. Набережна Верони
Вийшли до річки Адідже, яка протікає через всю Верону і розділяє її на дві частини. Річка дуже стрімка.
6. Ponte Scaligero / Понте ді Кастельвеккьо / Ponte di Castelvecchio
Cтаровинний арковий міст через річку Адідже у Вероні.
Можна полазити по карнізах і подивитись на Верону.
Вид з середини мосту.
Міст примикає до замку Кастельвеккьо.
7. Кастельвеккьо / Castelvecchio
Замок побудований в якості фортифікаційної споруди на березі річки Адідже.
Будова виконана з червоної цегли і позбавлена будь яких прикрас. Внутрішні двори і башти Кастельвеккьо включають фрагменти міських стін епохи Стародавнього Риму.
По периметру замку розташовані шість веж.
8. Via Roma
Після замку виходимо на вулицю, яка нас має привести до центральної площі Верони.
Тут ми зустрічаємо багато художників, які повиставляли свої креативні картини.
Є і такі рельєфні шедеври.
По вулиці є тераси ресторанів, де можна перекусити в чудовій атмосфері.
Паста з кониною! Вже потім дізнався, що у Вероні люблять готувати різне екзотичне м'ясо, наприклад, голубів, фазанів чи конину. І багато хто, радить спробувати пасту з кониною.
9. Центр міста. Площа Бра
Виходимо на величезну площу, де по периметру під кольоровими будівлями, купа ресторанів з терасами.
Вирішили посидіти під будівлею Gran Guardia і поспостерігати за життям у місті. Всі сходинки цієї будівлі були обліплені туристами. І ми також примостилися.
Поліцаї змагаються, хто швидший)
В центрі площі розмістився фонтан.
10. Арена ді Верона
Також на головній площі розташований Амфітеатр. Арена ді Верона є третім за розміром амфітеатром серед аналогічних римських будівель. Це одні з найліпше збережених споруд подібного типу.
Амфітеатр відомий, як пам’ятник давньоримської архітектури і є місцем проведення щорічних оперних фестивалів.
Є навіть справжні римляни.
Скільки коштує вхід в Арену ді Верона? Вхід в Арену ді Верона коштує близько 10 євро.
11. Вулиця Джузеппе Манчіні
Чи є шопінг у Вероні? Так, і у Вероні є шопінг. По вулиці Via Mazzini, а також в прилеглих до неї, можна знайти купу бутіків. Ось приблизьте карту гугла, яка знаходиться вище і ви побачите, що на кожному кроці елітні магазини. Тут є і Луї Віттон, Гуччі, Макс Мара, салон Феррарі і т. д.
Пропустити її неможливо, вона починається прямо на центральній площі і тягнеться до ще однієї площі – Piazza delle Erbe
12. Piazza delle Erbe / Пьяцца делле Ербе
Площа прямокутної форми, яку оточують будівлі різних епох: Домус Меркаторум, Башта дель Гарделла, Палаццо Маффеї, Будинок Маццанті, Башта Ламберті. На фото одна Палаццо Маффеї з примикаючою башнею дель Гарделла.
В центрі площі є невеличкий ринок, де продають купу всіляких, прикольних сувенірів.
І навіть їстівних…
І навіть українських…
13. Вишивка
Недалеко від площі, прямо біля входу в будинок Джульєти ви зустрінете цікавий магазин, де прямо на вітрині буде сидіти харизматичний швець.
Якщо ви підійдете обвішані фотоапаратами і з великими очима він спитає, як вас звати і вишиє вам листочок з вашим ім’ям.
Я дядькові пообіцяв, що за його старання буде advertisement))
14. Будинок Джульєти
А це ті легендарні стіни, при вході на територію будинку, які обклеєні жуйками, пластирами і помальовані фломастерами. Всі намагаються написати свої побажання і признання в коханні. Якщо чесно, то виглядає жахливо.
А це той дворик з славнозвісним балконом.
Дворик постійно забитий людьми. Вистроїлось дві черги: одна з Джульєт, які хочуть вийти на балкон і сфотографуватись, а друга з Ромео (чи Ромейків), які хочуть безкоштовно помацати за цицьку бронзову статую Джульєти. Короче романтики тут немає, окрім пиханини, галасу і постійних спалахів фотокамер.
Ворота гарні. Обвішані всі кольоровими замками.
Можна вчепити і українську стрічку) Тепер ворота ще гарніші!
Скільки коштує фото на балконі Джульєти у Вероні? Побути Джульєтою кілька хвилин і сфотографуватись коштує 10 євро.
15. Saints Fermo and Rustico
Трішки розчаровані побаченим попрямували в сторону легендарного цвинтаря Верони. Пройшли ще одну церкву.
16. Цвинтар Верони / Cimitero
Тут ми побачили, як італійці підходили до поховань і як вони все оформляли. Архітектура і скульптура на цвинтарі вразила. Більше фотографій цвинтаря тут.
17. Могила Джульєти
Під час прогулянки зустріли величезний комплекс. Як виявилося це Могила Джульєти. Чому вона не на загальному кладовищі, не ясно. Вхід на територію платний.
18. Площа Порта Нова
Пройшли площу Порта Нова, де зустріли ще одні ворота.
Символічно вийшло, що наш маршрут по Вероні розпочався з одних воріт, а іншими закінчився))
Далі попрямували на вокзал, де мали зловити потяг до Падуї, яка є чудовим стартом для відвідування Венеції.