Відвідати всі країни

Транспорт Венеції. Вапоретто або як подорожувати по Венеції

Як подорожувати по Венеції? Види транспорту і який транспорт використовувати? Скільки коштує таксі? Як плавати на Вопаретто? Скільки коштує громадський транспорт?


У Венеції не їздять автомобілі і маршрутки, тут можна тільки пересуватися пішки або на водному транспорті, а от на якому транспорті плавати вибирати вам.

Гондоли

Про гондоли було написано в статті Скільки коштує поплавати на гондолі і як зекономити?

Колись це був основний вид транспорту, наразі гондоли служать для розваги численних туристів. Це є самий дорогий і самий повільний вид пересування у Венеції.

Трагетто

Це колективна гондола у Венеції, що використовується для перевезення стоячих пасажирів через Гранд-канал у декількох місцях. Ціна квитка, не входить у транспортний абонемент.

Трагетто плаває поперек каналу і може приймати на борт не 6 пасажирів, як класична гондола, а до 14. Управляє трагетто не один весляр, а два.

Вважається, що веслярі трагетто – матроси, які чекають своєї черги в «профспілку» гондольєрів. Це необхідна кар’єрна сходинка, для тих, хто мріє про цю престижну і високооплачувану професію.

Таксі у Венеції

Ще одним дуже дорогим видом пересування у Венеції є таксі. Тільки у Венеції за три кілометра Ви заплатите 1000 грн. (60 євро.) . Але це в свою чергу найшвидший тип пересування по каналах.

Таксі здебільшого виглядає так.

Таксі швидко довезе в любу точку Венеції куди прокладений канал. Чого не здатний зробити громадський транспорт.

Ну звичайно їздити на таксі набагато комфортніше і вільніше. На фоні якраз співставлення.

Можете познайомитися з цінами ближче. Сині ціни це звичайний тариф, жовті це для резидентів, тобто жителів Венеції.

Тут є фіксовані ціни до деяких пунктів призначення і ціни по лічильнику.

Ми ж собі не могли дозволити подорожувати на таксі, на відмінну від героїв фільму Турист, який можна знайти в підбірці Фільми про подорожі, які надихають.

Громадський транспорт – Вапоретто

Вапореттомаршрутний теплохід, головний вид громадського транспорту на острівній Венеції. Свого роду аналог річкового трамвая. Це найдешевший варіант пересування. Як і місцеві жителі так і звичайні туристи користуються ним, тому зазвичай ці катери курсують переповнені. Тісно, але дешево.

В якості вапоретто використовуються теплоходи трьох типів, що курсують по декількох маршрутах по Гранд-каналу, навколо острова Ріальто, до островів Мурано, Бурано, Лідо, кладовищу на острові Сан-Мікеле та іншим об’єктам.

Зупинки для катерів видно одразу. Це такі невеличкі причали з жовтими смужками, де на них написані назви зупинок. Сам причал може складатися з кількох входів, які позначені буквами латинського алфавіту (A, B, C, D). Вони розподілені в залежності від маршрутів. Над кожною будкою-входом є позначки, який маршрут вона обслуговує.

Якщо ви чекаєте на зупинці, катер потрібного вам маршруту, обов’язково, переконайтесь, чи саме до цього входу він підпливає.

 

Є декілька категорій маршрутів в залежності від напрямку. У кожній категорії є як експресні (Стають тільки на основних зупинках), так і звичайні маршрути. Велика частина маршрутів – кільцеві.

Схема руху катерів у Венеції

Схема маршрутів, наявність або відсутність зупинок у тих чи інших маршрутів і розклад досить складні для запам’ятовування, проте на кожному причалі є докладні показники по кожному маршруту.

Вартість одноразової поїздки 7 євро (Незалежно від напрямку, квиток дійсний на годину). Є квиток, який діє рівно 24 години з моменту першої активації (тобто поїздки). Коштує квиток на 24 години 20 євро.

Завдяки такому квитку ми побували на двох віддалених островах (Мурано і Бурано) і плавали по Венеції.

Місцевий транспорт

Місцеві жителі мають свій транспорт у вигляді лодок. Їх можна зустрічати припарковані в каналах і на ходу.

А це типовий вигул собак у Венеції)))

Поліція, швидка також пересуваються на лодках.

Якщо ви олігарх і є своя яхта, то нею запросто можна заплисти у Венецію. (Як запливти на яхті у Венецію читайте у наступних постах).

У Венеції є величезний порт і сюди частенько запливають круїзні лайнери.

Подорожуйте і відкривайте нові горизонти.