Смажені вареники, кращі за чебуреки! Як підсмажити вареники

Це рецепт, як приготувати смачні вареники та правильно підсмажити, щоб вони були з обох боків золотисті та хрумкі. Це дуже легко зробити, тільки потрібно знати деякі деталі приготування.
Смажені вареники

Іноді буває такий настрій, що дуже хочеться чогось такого підсмаженого та хрумкого. Ми якось спробували смажені вареники і нам дуже сподобалося.  До того ж з такими варениками можна смакувати цілу палітру різних соусів. От уявіть підсмажений вареник, який ви мочаєте, наприклад, в томатний чи в соєвий соус, ну, а хто дуже консервативний, то й в сметанку теж можна. 

Перший раз ми такі вареники спробували, колись, у Львові, в кафе галицької кухні. А потім вже, коли засумували за цим смаком, приготували їх вдома.

Ми зробили вареники з картоплею, хоча можна експериментувати і обсмажити наприклад вареники з капустою чи з лівером. Наступного разу обов'язково такі спробуємо!

Інгредієнти

Як приготувати Смажені вареники

10
40
50

Відео рецепт Смажені вареники

Покроковий рецепт

1. Готуємо тісто на вареники

Просіюємо 400 грам борошна. Додаємо пів чайної ложки солі. Сіль добре вмішуємо в борошно. 

Робимо в борошні для зручності ямку і заливаємо туди 200 грам кип'ятку.

Додаємо три ложки олії. Все перемішуємо лопаткою.

Коли борошно вистигло, тоді його можна без проблем взяти і почати замішувати руками. 

Продовжуємо замішувати ще тепле тісто руками, поки воно не стане еластичним. Змащуємо тісто олією.

2. Робимо начинку для вареників

Чистимо та відварюємо 800 грам картоплі. Цибулину нарізаємо на кубики та смажимо до легкої прозорості кусочків.

Зливаємо воду і додаємо меленого чорного перцю. В каструлі, де варилася картопля, залишаємо кілька ложок води, щоб картопля була м'якша і добре товклася. 

Додаємо підсмажену цибулю до картоплі і продовжуємо товкти. 

Підсолюємо та перчимо за смаком. 

3. Розкачуємо тісто

Розділяємо тісто на частини і кожну частину розкачуємо. 

Розкачуємо рівномірними рухами качалкою, поки наш шматок не перетвориться в великий тонкий лист, з якого ми будемо вирізати заготовки для вареників. 

4. Вибиваємо кружечки

Беремо склянку чи блюдце потрібної величини і вирізаємо круги тіста.

5. Ліпимо вареники

Беремо кусок вирізаного тіста і кладемо потрібну кількість начинки. Складаємо тісто в двоє і зліплюємо краї докупи. Коли вареник готовий кладемо його на підготовлену поверхню, яку можна трохи посипати борошном, щоб вареники, випадково, не прилипли.

6. Варимо вареники

Нагріваємо воду до кипіння і трішки її підсолюємо. Занурюємо обережно по черзі всі вареники у воду. Коли всі вареники в каструлі, ложкою робимо кілька рухів, щоб вони не склеїлися . Хоча за такий швидкий час це малоймовірно. Після того як вода закипить і всі вареники спливуть, виймаємо їх і даємо трохи підсохнути, щоб повністю стекла вода.

7. Обсмажуємо вареники

Розігріваємо сковорідку та добре розігріваємо. Викладаємо вареники та обсмажуємо по 2 хвилини з обох боків. Процес контролюємо, щоб не згоріли.

Інколи ми готуємо такі смажені вареники. Вони смачні, хрумкі та мають дуже апетитний вигляд. Ми такі вареники полюбляємо їсти з соєвим соусом. Ну і звичайно, якщо немає ніякого соусу то зі сметанкою. Смак просто незабутній.

Схожі рецепти страв

Поради і запитання

Поради по приготуванні страви Смажені вареники

З чим подавати смажені вареники?

Смажені вареники можна подавати звичайно зі сметаною. Також можна спробувати їх на смак з різними соусами: тайським, грузинським, соєвим та іншими. Все залежить від ваших вподобань та вподобань вашої сім'ї чи гостей.