Галицька кухня під час подорожі у Львів: 20 страв, які можна спробувати у Львові

Львів це місце де можна підсилити емоції від подорожі неймовірними смаками галицької кухні та познайомитися з цікавими назвами страв
true

В рамках проекту в пошуках їжі, під час подорожі у Львів був відзнятий цілий ролик про Львів. Але у відео показані не всі страви, які вдалося спробувати. Тому в цій статті зможете переглянути весь список смакоти, які нам вдалося посмакувати у львівських рестораціях чи кнайпах.

В кожному ресторані ми їли по 2-4 страви тому інформація про місця буде з'являтися не під кожною стравою, а періодично після певної кількості страв в цьому переліку. А тепер до списку смакоти!

1. Часникова зупа

Якщо ви не знали, то супи у Львові, називаються - зупи. І саме з часникової зупи розпочалося наше знайомство з галицькю кухнею. Отже, часникова зупа - це крем-суп приготовлений з картоплі та часника, з додаванням різних прянощів.

Подавалася зупа у хрумкому чорному хлібці, яким також можна посмакувати. В супі можна розгледіти шматочки бекона і зелень, що додає йому ще більше апетитних "смакових забарвлень".

2. Львівські флячки

Львів'яни знайшли старі рукописи і дослідили, що флячки придумали саме у Львові. Це гострий вершковий суп приготовлений з волових рубців, порізаних тоненькими смужками. Під час приготування також додається велика кількість прянощів. На смак ніжний і пекучий, але це зігріє вашу душу і тіло.

Ресторація Kumpel

Флячки та часникову зупку ми спробували в перший день нашої подорожі Львовом. Після прогулянки з високого замку, спустилися на Митну площу і там знайшли Ресторація Kumpel.

Дне знаходиться Ресторація Kumpel: Вулиця Володимира Винниченка, Ploshcha Mytna, 6, Lviv, Lviv Oblast, 79000

3. Печеня

Надзвичайно смачна та ситна страва з картоплі, м’яса та білих грибів. М'ясо спочатку тушать окремо, а потім всі інгредієнти складають у глиняний горщик і запікають в печі. Страва подається з хлібною кришкою, яку також можна з'їсти разом зі стравою. 

А це з горщику зняли кришку, яка була виготовлена з хлібу

4. Вареники

Звичайно, що вареники це традиційна українська страва. І ви можете знайти їх у всіх закладах української кухні. Але у Львові ми знайшли особливий варіант вареників - смажені. Хрумкі та обсмажені до золотистого кольору, в середині з картопелькою та сиром, политі підсмаженим салом з цибулькою. Ну і звичайно, подається до них сметанка, що робить їх ще смачнішими.

Фото не збереглося, але нижче є відео добірка страв галицької кухні, і там на 4-ому місці можна знайти, який вигляд мали смажені вареники, які ми смакували у Львові.

До речі вже через деякий час, ми дома готували смажені вареники. Є навіть відео рецепт цього дива. Вареники спочатку робляться, як звичайні класичні, а потім після того, як вони поспливають в кип'ятку їх можна ще обсмажити на сковороді. Для таких вареникиів ми робили заварне тісто і начинку пісну картопляну.

5. Палюшки

Взагалі палюшки вважаються автентичною стравою української кухні. Їх ще називають - ліниві вареники. Також ця страва входить до страв і галицької кухні. Невеличкі вироби у формі пальчиків з тіста з відвареної картоплі. Спочатку відварюються у підсоленій воді, а потім поливаються смаженою цибулькою на салі. До них подають сметану. На смак дуже м’якенькі та ніжні. 

Кафе "Теплий п'єц"

Вищеперечислені палюшки, печення та смажені вареники ми дегустували в кафе Теплий Пєц.

Де знаходиться кафе: вулиця Староєврейська, 50, Львів, Львівська область, 79000

6. Пісний борщ з вушками (борщок)

Традиційний пісний борщ, приготовлений за стародавнім рецептом, якому більше 700 років. В ньому ви не знайдете ні картоплі, ні капусти, ні квасолі. Тут юшка з квашених буряків та вушка з грибочками. Має кисленький смак, що робить його дуже смачним і цікавим.

Кажуть, що дуже допомагає після похмілля.Такий борщ ви спробуєте лише у Львові, але це не точно. Хоча в ресторанах інщих регіонах на заході України такий борщ важко буде знайти, проте його готують багато де на Святий вечір. В нас навіть є рецепт схожого борщу з вушками

А це вушка для борщу.

7. Грибна юшка

Для галицької кухні характерні грибні зупи та юшки. Так, як тут недалеко Карпати і росте дуже багато білих грибів і не тільки білих. Юшку варять з картоплею, різними грибочками і обов’язково додають домашню локшину. Має дуже насичений грибний смак.

Ресторація Бачевських

Борщ з вушками та грибну юшку ми їли в ресторіції Бачевських, неподалік Площі Ринок та Ратуші.

Де знаходиться кафе: вулиця Шевська, 8, Львів, Львівська область, 79000

8. Дерев'яні голубці

Ну і звичайно, як же галицька кухня без голубців. Це особливі голубці, і якщо їх порівняти зі звичними нам голубцями, то в цих замість м'яса - картопля, а замість рису - гречка. Подаються з грибною підливою. Мають дуже ніжний та цікавий смак. Є дуже ситними.


9. Цвіклі

Особливою закускою галицької кухні є цвіклі, або ще їх називаються бурячки. Зазвичай їх готують на Різдво та Великдень. Відварені буряки перетерті з хроном, маю гострий смак та ідеально смакують з копченими м’ясними виробами, також з холодцем. А ще їх можна просто їсти з хлібом. 

Нещодавно, ми готували дуже схожу за назвою страву - цвітли. Це теж буряки з хроном, але залиті буряковим квасом.

10. Дві грулі з барабулі

Таку унікальну страву, та ще й з такою назвою, ви можете спробувати лише у Львові. Картопляні млинці, начинені домашнім сиром та бринзою. Зверхи поливають грибною підливкою та посипають кропчиком. Ми відчули дуже гармонійне поєднання смаків.


Трапезна Ідей

Дві грулі з барабулі, цвіклі та дерев'яні голубці ми пробували в дуже цікавій ресторації - Трапезна ідей. Ресторан справжньої галицької кухні в пивницях колишнього монастиря отців Бернардинів.

Де знаходиться ресторан Трапезна ідей: 18A, вулиця Валова, Львів, Львівська область, 79000

11. Львівський сирник

Це культовий десерт Львова. Його подають у дуже багатьох ресторанах та кафе. Він дуже ніжний та пухкий. Поєднання ніжного сирника з чорним шоколадом, надають йому особливого смаку. Готують його за старовинним галицьким рецептом. Також можуть до нього додавати родзинки та сухофрукти.

Де ми їли сирник: Кафе "Кентавр", площа Ринок, 34, Львів, Львівська область, 79000. Це місце де можна сісти прямо на Площі Ринок і поласувати цим десертом.

12. Бичачі яйця

На Галичині готували особливу страву з бичачих яєць. Саме так, ви все вірно прочитали. Цей делікатес подається зі смаженими лисичками та цибулькою. На смак страва виявилася дуже ніжна та смачна.

Де спробували: Ресторан “Бартоломей” - зачинений на завжди.

13. Картопляні пляцки

Всі ми знаємо цю страву, як деруни, але в галицькій кухні, називають їх тертими пляцками або картопляними пляцками. Невеликі млинці з тертої картоплі та цибулі. Їх можуть подавати і з грибною підливою чи з підливою з язика, можуть бути фаршировані м'ясним фаршем. Рецептів і варіацій безліч. Але зазвичай їх просто смажать і їдять з сметаною. Вони є дуже хрумкими та смачними.

Де ми їли пляцки: Ресторан “Кілікія, вулиця Вірменська, 13, Львів, Львівська область, 79000

14. Штрудель

Дуже популярний у Львові десерт, випічка начинена великою кількістю вишень (або інших начинок). Зверхи посипають цукровою пудрою. Має солодко-кислий смак, що робить його дуже цікавим. В галицьку кухню рецепт прийшов з Європи і став його невід'ємною частиною. Також можна знайти з різними начинками, але з вишнями він якийсь особливий.

Де ми спробували: Кафе на території "Італійського подвір'я" 

15. Суші з сала

Українська кухня, та й зокрема галицька кухня, не обходиться без сала. Але, щоб не було банально нарізане сало, львів'яни придумали суші з сала. Всередині маринований огірочок, копчена свинина, чорний хлібчик та цибулька загорнуті в сало і зверхи краплинка гірчички. Поєднання цих компонентів, дають неймовірно цікавий смак. А ще цікава подача, яку ви не знайдете ніде крім Львова. Така собі сучасна галицька кухня.

Де ми спробували: Ресторан-музей "Сало"

16. Пструг та банош

Дуже часто у рестораціях Львова можна знайти страву зі пструга. Тут так називають форель. Вона може бути копчена, запечена на грилі та ще різних варіантів приготування. На смак вона дуже ніжна, відстає від кісток. Готують її тільки тоді, коли риба є свіжою. Часто подають її з баношом та бринзою.

А банош це страва, яку можна знайти майже в кожному меню. Це кукурудзяна крупа, приготовлена на молоці чи вершках. Це такий вплив гуцульської кухні на галицьку. Кашу люблять подавати зі смаженими шкварками та цибулькою, посипають бринзою. Також дуже популярною є підлива з білих грибочків.

Де їли пструг з баношем: Ресторан “Пструг, хліб та вино” 

17. Випічка та пляцки

Десерт галицької кухні приготовлений по старовинних галицьких рецептах. Бісквітний рулет з ніжним масляним кремом та малиною. Можуть бути різноманітні начинки: з маком та горіхами, чорницями, чорносливом та горіхами, вишнями.

Ще один цікавий десерт галицької кухні, приготовлений за старовинним автентичним рецептом. Коржі з медового тіста, перемащені сметанковим кремом та чорносливом. При подачі посипають цукровою пудрою. Дуже смачний та цікавий на смак.

Де спробувати різні львівські пляцки: "Цукерня"

Смачні сувеніри

А ще у Львові дуже креативні підприємці, в яких ви можете прикупити ще смачних сувенірів. У відео нижче ви можете подивитись, які смаколики можна купити в старому місті.

Ми були дуже вражені Львовом, його різноманітністю закладів, страв, ідей і легенд. І рекомендуємо їхати сюди та досліджувати галицьку кухню. Все неможливо побачити та спробувати, але у Львові обовязково потрібно включити гастрономічні дослідження під час своєї мандрівки.