Голубці з бурякового листя та особлива начинка без м'яса

Рецепт голубців з бурякового листя. Унікальні голубці в буряковому листі, які завдяки особливій начинці, мають неповторний смак. Таку смакоту можна спробувати приготувати коли на городах стає доступне велике листя буряка.
Голубці з бурякового листя

В першу чергу ці голубці ламають стереотипи тим, хто думає, що в українській кухні крутять голубці тільки з капусти та виноградного листя! По друге, ці голубці унікальні тим, що вони важкодоступні і їх не приготуєш протягом цілого року. До того ж листя буряків так просто не купиш в магазинах. Є певна пора в році, коли люди готують такі голубці. Це пора коли на городах стає доступне велике листя буряка. А начинка з кукурудзяної муки робить їх ще особливішими.

Коли при подачі полити їх саламахою то голубці стануть просто неймовірно смачними та неповторними. Ми нещодавно виставляли рецепт пісних голубців в печі, тепе ділимось рецептом голубців з бурякового листя

Інгредієнти

Як приготувати Голубці з бурякового листя

60
NaN

Відео рецепт Голубці з бурякового листя

Покроковий рецепт

1. Підготовлюємо листя

Нам потрібно 30-40 листків з буряків. Вибираємо листки більші за розміри дорослої руки. 

Далі нам потрібно підготувати наші листки для майбутніх голубців. Для цього ми промиваємо листки і залишаємо на 12-24 години для пом'якшення.

2. Підготовлюємо начинку

Беремо невеличкий стакан кукурудзяної крупи і добряче промиваємо в холодній воді. Потім додаємо кип'яток, щоб трохи наша крупа запарилась, приблизно на 10 хвилин.

3. Робимо засмажку

Поки крупа доходить, ріжемо дві цибулини на невеликі шматки. Кидаємо на пательню добрячу ложку смальцю, але якщо його немає, заміняємо на рослинну олію. Досипаємо до нашого смальцю вже нарізану цибулю. Обсмажуємо помішуючи до золотистого кольору.

4. Готуємо начинку

Воду з кукурудзяної крупи зливаємо. Додаємо дві щіпки солі, обсмажену цибулю та трішки меленого чорного перцю, все перемішуємо.

5. Підготовлюємо листки буряка для голубців

Видаляємо з наших бурякових листків тверді кінці на стеблах і складаємо їх у невеличкий баняк, в якому будуть готуватися голубці.

6. Закручуємо голубці

Беремо листок, кладемо небагато начинки, приблизно чайну ложку. І обережно завертаємо листочок. Загинаємо на кінці по боках і закручуємо. Акуратно складаємо все у баняк.

7. Варимо голубці

До накручених голубців додаємо один лавровий лист, вливаємо трохи олії та заливаємо кислим молоком. Вливаємо стакан води, накриваємо декількома листками з буряків і ставимо готуватися на 40-50 хвилин на середньому вогні.

8. Готуємо саламаху

До олії втискаємо часник та добре перемішуємо. Саламахою поливаємо голубці при подачі.

При подачі викладаємо голубці на тарілку, тільки обережно, бо листя буряка стає дуже ніжне. Ну і поливаємо голубці саламахою. Таку страву варто спробувати хоча б раз у житті.

Це і цікаво і смачно і колоритно. 

Схожі рецепти страв

Поради і запитання

Поради по приготуванні страви Голубці з бурякового листя

Що таке саламаха?

Це спеціальна підливка з олії в яку втискається часник, додається сіль і потім перемішується. В різних регіонах саламаха це різні страви, але на Прикарпатті так називають саме цю суміш.