Узвар

Узвар це не просто компот з сушених фруктів, це ще й традиційний обрядовий напій українців. Його пили і п’ють як в будні, так і на свята з давніх-давен.
Узвар

Узвар - це не тільки смачний напій, який можна приготувати в будь-який час та любу пору року. Це ще й одна із найголовніших страв, поряд із кутею із 12-ти традиційних страв на Святий Вечір.

Для узвару крім яблук беруться також сушені груші та чорнослив. Ці фрукти додадуть узвару різник  присмаків. Та ще й зроблять більш насичений колір.

Наварюють цього смачного напою багато, так щоб його вистачило ще й на другий день Різдва.

Цукру для підсолодження не додають, тільки натуральний мед.Інгредієнти

Як приготувати Узвар

25
20
45

Відео рецепт Узвар

Покроковий рецепт

1. Підготовлюємо сухофрукти

Сушеницю з яблук, груш та сливок, декілька раз промиваємо у воді. Набираємо чистої води та ставимо помокнути 20 хвилин. Після того воду зливаємо.

2. Варимо сушеницю

У великий баняк, наливаємо воду та додаємо сушениці. Ця пропорція інгредієнтів, розрахована на 5 літрів води. Воду доводимо до кипіння і варимо ще приблизно 10 хвилин. Накриваємо кришкою та даємо настоятися декілька годин. Чим довше, тим більше буде насичений смак та колір.

3. Подача на сітл

Перед подачею на стіл, пробуємо наш узвар, та за потребою підсолоджуємо медом. Але він може бути солодким і без цього.

Узвар можна готувати з різноманітних сухофруктів, як окремо так і в поєднанні з двома чи трьома різновидами.

Схожі рецепти страв

Поради і запитання

Поради по приготуванні страви Узвар

Скільки хвилин варити узвар?

Узвар потрібно варити 3-5 хвилин, після того, як закипіла вода. Краще дати йому настоятися ще декілька годин. Він буде ще смачніший.

Чим корисний узвар?

Узвар має багато корисних властивостей, він покращують апетит, наповнює організм вітамінами та мінералами, а також це прекрасний антидепресант.