Смачні рецепти
Кутя

Класична кутя на Різдво

Рецепт традиційної куті, яку готують на Різдвяні свята.

Кутя - уособлення зародку нового життя та зв'язку поколінь. Готують її з тих продуктів, що вже тисячі років вирощуються на нашій землі. Варена пшениця з додаванням маку, горіхів, меду, символізує родючість, достаток і зв'язок поколінь. Без куті Свята вечеря не відбудеться. І саме з частуванням куті починається вечеря.

Кутю ставили на покутті, від цього і пішла її назва. Кутя є однією із обов'язкових 12 пісних страв на Святий Вечір. І вважається найважливішою стравою в цей день, другою по важливості вважається узвар.

Кутя

Інгредієнти

0/5
Відмічай інгредієнти, які є в наявності або, які потрібно купити для страви Кутя
всі

Як приготувати Кутя

30
120
150
Покроковий рецепт
Варимо пшеницю
Беремо два стакани пшениці. Пшениця може бути шліфована, вона готується менше часу або не шліфована. Перебираємо пшеницю та за годину - дві перед готуванням зерно заливаємо водою. Можна замочити на ніч. Відразу перед варінням зерно потрібно промити теплою водою 3-4 рази. Покласти пшеницю в баняк з товстим дном, залити водою і поставити на середній газ. Коли пшениця закипіла потрібно зменшити до мінімуму, щоб вона томилася і легенько кипіла. Варити зерно потрібно 2-3 години до готовності, але варто слідкувати, щоб не розварилося. І якщо вода википить раніше, ніж приготується зерно, то потрібно трохи долити.
1
Підготовлюємо мак
Мак промиваємо у холодній воді. Потім заливаємо кип'ятком, накриваємо кришкою та залишаємо запарюватися. Після того як мак запарився 15-20 хвилин, зливаємо воду і перетираємо макогоном в макітрі. Мак ми розтираємо до того моменту, поки він не пустить молочко і не стане схожий на кашку. Звісно це можна зробити і в млинчику для кави.
2
Підготовлюємо горіхи
Для куті беремо волоські горіхи. Якщо вони у шкарлупі, очищаємо їх. Очищені горіхи подрібнюємо в ступці, або дрібно січемо ножем на невеликі шматочки.
3
Готуємо кутю
В макітру даємо варену пшеницю, перетертий мак, волоські подрібнені горіхи. Густоту регулюємо доливаємо вистиглої кип'яченої води або узвару. Для підсолодження додаємо столову ложку меду.
4
Відео рецепт Класична кутя на Різдво
Like

Поради і запитання

Поради по приготуванні страви Кутя

Кутю подають у макітрі і перед вечерею кожний член сім'ї першою смакує цю страву.

Схожі рецепти страв
Автор
Н
Наші бесаги