Грибна підлива без м'яса, найсмачніша страва в піст!

Це дуже давня страва з неповторним смаком, яка готується з борошна та грибної юшки. Спробувавши її один раз, вам захочеться ще і ще. Таку грибну підпалку готують на Різдво або в дні посту на Прикарпатті
Підпалка

Це дуже цікава страва, яка є автентичною для села Воскресінці, що на Прикарпатті. Тут її називають Воскресінецька підпалка. Колись без неї не обходилось жодне весілля. Також тут готують пісну грибну підпалку, яка є однією з 12 страв на Святий Вечір. І подають її в комбінації з іншою стравою, яка називається бурачинка.

Для підпалки нам потрібне пражене борошно, це підсмажене борошно до ледь помітного золотистого чи то кремового відтінку. А також гриби, для юшки, яка дає страві неймовірний та неповторний смак.

Від того, що борошно трохи підпалюється звідси і пішла назва - підпалка.  

Інгредієнти

Як приготувати Підпалка

20
150
170

Відео рецепт Підпалка

Покроковий рецепт

1. Готуємо борошно

На пательню чи у баняк, з товстим дном, висипаємо борошно та ставимо на малий вогонь. Постійно помішуємо і слідкуваємо за кольором, щоб борошно не підгоріло. Це може зайняти до півтори години. Коли борошно стало ледь золотистого чи то кремового відтінку, виключаємо.

2. Готуємо гриби

Спочатку сушені гриби замочуємо у воді на 20-30 хвилин. Коли гриби відмокли, воду зливаємо і ще раз їх промиваємо. Набираємо в каструлю воду та ставимо варитися. Коли гриби закиплять, підсолюємо воду. Готуємо 30 хвилин. Коли гриби зварилися, виймаємо їх друшлаком. Юшку залишаємо.

3. Готуємо засмажку

Розігріваємо сковорідку та вливаємо олію. Чистимо одну цибулину, нарізаємо та починаємо тушкувати на невеликому вогні. Додаємо відварені гриби. Гриби мають добре обсмажитися і побути в олії, а лишня вода повинна з них випаруватися. Гриби та цибулю підперчуємо чорним меленим перцем.

4. Готуємо підпалку

В баняк з товстими стінками наливаємо 50 мілілітрів олії. Вкидаємо стакан праженого борошна і починаємо постійно помішувати. Борошно має все зв'язатися з олією і перетворитися на густу масу. В цьому процесі обов`язково потрібно постійно помішувати дерев'яною лопаткою. Борошно швидко поглинає олію і може почати пригорати. Якщо олії не вистачає то можна ще підлити. Консистенція має бути приблизно, як картопля пюре, але трохи цупкіша.

5. Вливаємо юшку

До борошна вливаємо грибну юшку і поступово помішуємо. Тут головне щоб юшка і борошно було гаряче. Поступово доводимо до кипіння і підливаємо ще грибної юшки. Потрібно влити до літри юшки. 

Якщо все ж утворилися грудочки розминаємо їх по стінках. Весь час помішуємо ложкою. Коли почне кипіти зменшуємо газ і продовжуємо помішувати, поки не стане однорідним і не буде крупинок. 

Поки борошняний соус готується додаємо ще солі за смаком та перчимо.

6. Подаємо підпалку

Подаємо у глибокій тарілці та зверху накладаємо засмажку з грибів та цибулі.

Поради і запитання

Поради по приготуванні страви Підпалка

Що таке підпалка?

Це страва приготована з підпаленого (обсмаженого) борошна. Також її ще називають запрашка, запражка, душенина, мачка.

Що таке пражене борошно?

Це підсмажене на пательні борошно до кремового відтінку.