Домашній м'ясний холодець. Чистий, як сльоза

Це рецепт смачного та наваристого холодцю зі свинини та індика. Вважається однією із найголовніших страв української кухні на святковому столі.
Домашній холодець

Холодець - це просто невід'ємна страва української кухні, яка займає почесне місце на різних святкових столах. Менш поширена назва для цієї страви - студенець, або ще навіть драглі

Холодець готують зі свинини, телятини, індика, курки, язика та риби. Також можна готувати зі змішаних видів м'яса. В цьому рецепті використовується свинина, телятина та індичка. В холодець не додається желатин, адже м'ясо вариться так довго, що виробляє свій желатин.

Щоб приготувати такий чистий та гарний холодець, потрібно дотримуватися покрокових дій.

А ще жирний м'ясний холодець здавна було прийнято подавати з гострими приправами: хроном, столовою гірчицею або оцтом. Традиційним супутником холодцю на обрядовому столі є також цвіклі — салат з буряків з хроном.

Інгредієнти

Як приготувати Домашній холодець

60
360
420

Відео рецепт Домашній холодець

Покроковий рецепт

1. Підготовлюємо м'ясо

Замочуємо м'ясо у воду на 3 години. Можна й на ніч, щоб витягнути кров.

2. Промиваємо м'ясо

Все добряче промиваємо у воді. Частини зі шкірками добре відчищуємо.

3. Варимо м'ясо

Далі наповнюємо каструлю м'ясом. Заливаємо водою, щоб м'ясо було повністю покрито рідиною. Запалюємо газ і доводимо це до кипіння.

4. Зливаємо воду

Коли все ледве закипіло і хвилину дві так легенько побулькало, виключаємо газ і виймаємо всі наші м’ясні продукти з каструлі в окрему миску. Воду, в якій вони варилися, виливаємо. Всі куски, які варилися добре промиваємо у воді, щоб змити перші дрібні частини згорнутого білку.

5. Варимо холодець

Коли куски промили, закладаємо їх знову в той самий баняк, але вже чистий. І заливаємо водою. Підпалюємо газ і знову доводимо до кипіння. Коли починає кипіти, збавляємо температуру та знімаємо пінку.

6. Додаємо моркву

Чистимо одну велику моркву та додаємо в бульйон.

7. Додаємо цибулю

Додамо дві цілі цибулини, бажано додавати разом з хвостиками, щоб вони стримували цибулеві шари в купі, не розпадались і не розлітались.

8. Додаємо перець

Додаємо в каструлю чорний перець горошком.

9. Додаємо сіль

Солимо добре бульйон вже під кінець за смаком.  

10. Виймаємо м'ясо

Виймаємо всі куски м’яса окремо в миску. Дістаємо також морквину, вона нам ще пригодиться, щоб прикрасити холодець. 

11. Проціджуємо бульйон

Бульйон проціджуємо і зливаємо в окрему посудину. Коли бульйон трохи вистигне, зверху утвориться перша плівка, її черпаком видаляємо.  

12. Додаємо часник

Відливаємо пару сотень мілілітрів бульйону в окрему ємність і ставимо на газ. Через часникодавку витискаємо туди багато часнику, зубців 10, можна цілу головку видушити. І доводимо все до кипіння.

Як тільки бульйон закипить повертаємо його назад до основного бульйону, але проціджуємо через сито, щоб давлений часник не потрапив в каструлю. 

13. Розбираємо м'ясо

Відділяємо все чисте м’ясо від кісток, хрящів і жиру. М’ясо можна сортувати, якщо, для прикладу, є індичка і свинина, щоб пропорційно розкласти по тарілках, або ж зробити кілька тарілок з окремими видами м’яса.

14. Розкладаємо м'ясо

Чисте м’ясо розкладаємо в тарілки.

15. Розливаємо холодець

Коли м'ясо вже розклали, розливаваємо холодець по тарілках. Бульйон наливаємо через сито, в яке кладеться тонка паперова серветка, або якась тонка тканина, яка буде затримувати дрібні частини чи згустки жиру.

16. Прикрашаємо холодець

Моркву нарізаємо на кружельці та розкладаємо у тарілки. Також розкладаємо листочки петрушки.

Залишаємо холодець застигати, краще на цілу ніч.

Поради і запитання

Поради по приготуванні страви Домашній холодець

Що робити щоб холодець був прозорий?

Коли тільки починає кипіти холодець, потрібно відразу збавити температуру, щоб в баняку вода дуже сильно не почала булькати, бо холодець може стати білий. 

А також, під час готування потрібно періодично знімаємо пінку. Бо якщо цей згорнутий білок не забрати, то це в результаті теж повпливає на прозорість майбутнього бульйону. 

Скільки часу потрібно варити холодець?

Холодець потрібно варити приблизно 4-5 годин на маленькому вогні.

Коли солити холодець?

Холодець потрібно солити в самому кінці варіння.