Класичні святкові голубці з м’ясом. Розкриваємо секрет, як зробити їх ще смачнішими!
Це рецепт однієї з найпопулярніших страв української кухні. Дуже смачні та ніжні голубці приготовані з фаршу та рису, а також политі сметанково-томатною підливою. Такі голубці обов'язково готують на великі свята.Голубці - це дуже популярна страва в українській кухні. Без них не обходиться жодне традиційне весілля, Різдвяні чи Великодні свята. Святкові голубці готують з м'ясом та рисом, а на Святий вечір, готують пісні голубці з грибами.
Також голубці можна робити з різних видів листя: капусти, винограду чи навіть буряка. Начинок для них також є велика кількість. З пшоном, гречкою, картоплею, грибами чи їхніми комбінаціями.
Це рецепт класичних голубців з м'ясом та рисом. Але в них є один маленький секрет, яким поділилася кухарка зі стажем.
До начинки потрібно додати сметани та томатної пасти, тоді голубці будуть ще смачнішими та ніжнішими, адже вони добре пропитається цими інгредієнтами з середини.
Ну і звичайно сметанково-томатна підлива, якою поливають голубці, коли подають на стіл, доповнить святкову страву і смаком і виглядом.
Відео рецепт Голубці з м'ясом та рисом
Покроковий рецепт
1. Підготоплюємо капусту
З капусти знімаємо верхні листки та вирізаємо качан. Проварюємо в киплячій воді, щоб листки пропарилися і відставали один від одного. Капусту у воді періодично перекручуємо, щоб вода потрапила між листки.
2. Розділяємо на листки
Коли качан капусти проварився кілька хвилин поступово знімаємо листки і складаємо на одну купку, чи в окрему посудину.
3. Відрізаємо хрящі
На листках капусти відрізаємо частину хряща, там де жилка на листку товстіша. Капустяні відходи складаємо на дно баняка чи каструлі, де будуть варитися голубці.
4. Запарюємо рис
Стакан рису заливаємо гарячою водою та залишаємо, щоб він напарився і трохи розбух.
5. Підготовлюємо цибулю
Ріжемо дрібно 3 цибулини і кидаємо її на пательню. Цибулю тушкуємо на маленькому вогні, щоб вона була в результаті м’яка.
6. Підготовлюємо мокрву
Чистимо моркву від шкірки та натираємо на середній тертці.
7. Робимо начинку для голубців
До фаршу додаємо смажену цибулю, запарений рис та натерту моркву.
8. Додаємо сіль
Підсолюємо та не забуваємо помолоти чорного перцю для запаху та присмаку.
9. Додаємо томатну пасту
Додаємо томатну пасту та кілька ложок сметани. Все добре вимішуємо.
10. Додаємо кріп
По бажанню додаємо кропчику в середину до фаршу.
11. Крутимо голубці
Коли фарш і листки капусти готові, крутимо голубці. Великі листки капусти розділяємо на дві частини. Беремо ложку фаршу і кладемо на листок і створюємо циліндричний голубець. Менші листки вже можна не розділяти. Кладемо голубці щільненько один біля одного.
12. Додаємо лавровий лист та помідори
Поміж голубців, в кожний ряд, хаотично кладемо порізані помідори та кладемо по лавровому листку.
Зверху голубці поливаємо олією.
13. Заливаємо голубці
На літр води даємо неповну столову ложку солі і розбавляємо. Воду можна вже брати теплу чи навіть гарячу. Заливаємо так, щоб покрити голубці.
14. Варимо голубці
Ставимо голубці на газ накриваємо листками капусти, якщо такі залишилися, якщо ж ні, то можемо просто взяти меншу кришку і покласти зверху. Та готуємо на маленькому вогні до години.
15. Готуємо підливу
Дрібно нарізану цибулю обсмажуємо на олії до золотистого кольору. Додаємо 150 мілілітрів м’ясного бульйону, якщо немає, то просто води.
16. Додаємо сметану та томатну пасту
Далі додаємо ложку томатної пасти та кілька ложок сметани. Все розмішуємо, солимо та доводимо до кипіння. В кінці додаємо трошки улюбленої зелені.
17. Подаємо голубці
Коли голубці готові, накидаємо їх на тарілку і поливаємо тільки приготовленою підливою.
Поради і запитання
Скільки часу потрібно варити голубці?
Голубці готуються до готовності до години на маленькому вогні. Все залежить від капусти, яка була використана. Якщо молода, то менше, старіша - відповідно більше до двох годин. А якщо кисла, то ще більше!