Вареники з картоплею - універсальний рецепт, який підійде на всі випадки життя!
Це дуже простий рецепт смачних вареників з картоплею, які можна готувати в будь-який день. І в піст, і на Святий вечір чи коли вам дуже захочеться посмакувати варениками.Вареники з картоплею, мабуть, одні із найпопулярніших серед усіх можливих видів вареників. Та й до того ж не потребують великої кількості інгредієнтів. Такі вареники, легко можна приготувати в дні посту, на різні свята, наприклад навіть у якості однієї з 12 страв на Різдво. Адже тісто готується на кип'ятку, без додавання яєць. Ліпити такі вареники - одне задоволення.
Ці вареники також спокійно можна віднести до веганських страв, оскільки під час приготування цих вареників не використовуються продукти тваринного походження. Ну хіба, що сметана в кінці. Але її можна і не давати, без неї вареники з картоплею теж приготуються і будуть смачні, навіть зі звичайною цибулевою засмажкою на олії.
Відео рецепт Вареники з картоплею
Покроковий рецепт
1. Готуємо тісто на вареники
Просіюємо 400 грам борошна. Додаємо пів чайної ложки солі. Сіль добре вмішуємо в борошно.
2. Вливаємо кип'яток
Робимо в борошні для зручності ямку і заливаємо туди 200 грам кип'ятку.
3. Додаємо олію
Додаємо три ложки рослинної олії. Олію беремо соняшникову рафіновану без сильно виражених запахів. І вимішуємо тісто. Спочатку це потрібно робити лопаткою чи ложкою.
Коли борошно вистигло, тоді його можна без проблем взяти і почати замішувати руками.
Продовжуємо замішувати ще тепле тісто руками, поки воно не стане одним суцільним еластичним куском.
4. Змащуємо тісто
Коли тісто вимісили, беремо трішки олії та змащуємо зверху тісто.
5. Варимо картоплю
Для начинки нам потрібно почистити та відварити 800 грам картоплі.
6. Обсмажуємо цибулю
Ріжемо одну середню цибулину. Нарізаємо на кубики та смажимо до легкої прозорості кусочків.
7. Готуємо начинку
Зливаємо воду і додаємо меленого чорного перцю. В каструлі, де варилася картопля, залишаємо кілька ложок води, щоб картопля була м'якша і добре товклася.
Додаємо підсмажену цибулю до картоплі і продовжуємо товкти.
Підсолюємо та перчимо за смаком.
8. Розкачуємо тісто
Розділяємо тісто на частини і кожну частину будемо розкачувати. Розкачуємо рівномірними рухами качалкою, поки наш шматок не перетвориться в великий тонкий лист, з якого ми будемо вирізати заготовки для вареників.
9. Робимо кружечки
Далі беремо склянку чи блюдце потрібної величини і вирізаємо круги тіста. Чим більший хочете зробити вареник, тим більший у посудини має бути діаметр.
10. Ліпимо вареники
Беремо кусок вирізаного тіста і кладемо потрібну кількість начинки, залежно від того, який діаметр круга.
Складаємо тісто в двоє і зліплюємо краї докупи. Коли вареник готовий кладемо його на підготовлену поверхню, яку можна трохи посипати борошном, щоб вареники, випадково, не прилипли.
11. Робимо засмажку
Невелику цибулину дрібно нарізаємо та обсмажуємо в олії до золотистого кольору.
12. Варимо вареники
Нагріваємо воду до кипіння і трішки її підсолюємо. Занурюємо обережно по черзі всі вареники у воду. Коли всі вареники в каструлі, ложкою робимо кілька рухів, щоб вони не склеїлися . Хоча за такий швидкий час це малоймовірно.
Після того як вода закипить і всі вареники спливуть, варити їх потрібно від сили 2-3 хвилини. Ну можливо, якщо розкачували тісто товстіше то можна і 4-5 хв.
13. Замащуємо вареники
Вареники дістаємо, даємо добре стекти воді та додаємо засмажку. Добре їх перемішуємо.
Звичайно такі вареники смакують зі сметаною. Але якщо ж ви притримуєтесь посту, то можна і без сметани, наприклад, з цибулевою засмажкою. Смак їх від цього ніяк не погіршиться.
Поради і запитання
Скільки варити вареники з картоплею?
Вареники з картоплею потрібно варити від 2 до 4 хвилин, в залежності від товщини тіста. Чим тонше тісто тим менше.