Підбиваний борщ на ребрах і сметані. Хочеться постійно добавки. Приймлений борщ старовинний рецепт

Це рецепт неймовірно смачного борщу на копчених реберцях, який готується по-особливому. Ще його називають весільний, білений, питний, прийманий, приймлений борщ. Такий борщ притаманний для Прикарпаття.
Підбиваний борщ

Приймлений чи підбиваний борщ, це дуже цікава та смачна страва. Готується він на копчених реберцях, які дають йому особливого смаку. В борщ додається спеціальна кисломолочна заправка, яка збивається міксером чи руками. 

Цей рецепт борщу часто готують на весілля на Прикарпатті, тому його ще називають - весільний. І на таких подіях його п'ють чашками чи горнятками. Ще його називають білений борщ, питний борщ, прийманий борщ.

Смак дійсно виходить просто неперевершений. Цей борщ готується без томатної пасти. Це рецепт борщу потрапив в нашу добірку цікавих рецептів українського борщу.  

Інгредієнти

Як приготувати Підбиваний борщ

20
120
140

Відео рецепт Підбиваний борщ

Покроковий рецепт

1. Замочуємо ребра у воді

На 4 літри води ми беремо приблизно 800-900 грам копчених ребер. Ребра краще брати з м’ясом і навіть можуть бути трохи жирненькі.

Нарізаємо їх на невеликі куски та заливаємо теплою водою, щоб з них трохи витягнути можливий бруд, задимленість від копчення і надлишок солі.

2. Варимо бульйон

Через 15-20 хвилин складаємо ребра в каструлю, в якій будемо варити борщ. 

Також закидаємо цілими добре помиті дві морквини і два середні бурячки. Все заливаємо водою та ставимо варитися на 1 -1,5 години. 

Моркву та буряк можна відварити окремо.

3. Виймаємо буряк та моркву

Коли буряки з морквою зварилися ми їх виймаємо з каструлі і викладаємо на тарілку. Вогонь тим часом під каструлею збавляємо до мінімуму, щоб вода не продовжувала викіпати.

4. Додаємо перець та сіль

Хоч наші ребра вже частково підсолили рідину, але цього буде не достатньо. Солі додаємо за смаком. Все куштуємо. Також до бульйону додаємо 5-10 горошинок чорного перцю

5. Натираємо овочі

Коли наші овочі вистигли до того моменту, щоб їх можна було взяти в руки, починаємо зчищати шкірку, як з буряків так і з моркви. 

Складаємо все в окрему ємність для зручності і починаємо все терти на великій тертушці. Можна натирати і буряки і моркву в одну ємність, так як, воно все разом буде ще тушкуватися.  

6. Тушкуємо овочі

Підігріваємо олію на пательні, і вкидаємо смажитися дрібно нарізану цибулю. В кожному борщі є свій секрет. В цьому крім копчених ребер ще додається до цибулі ложка смальцю. Борщ стане ще ситнішим, і пахучішим. 

Далі додаємо до цибулі натерті овочі і добре перемішуємо. Овочі не мають горіти, тому потрібно контролювати рівень вогню десь на рівні середнього. 

Можна додати трохи лимонної кислоти, десь щіпочку-дві, щоб буряк не втрачав колір в борщі.

Через 2-4 хвилини даємо маленький вогонь і продовжуємо тушкуватися. 

7. Робимо заправку

Беремо 400-450 мілілітрів домашньої сметани і виливаємо її в окрему каструлю. 

Додаємо до сметани 200-250 мілілітрів молока. Сметана кисла, а солодке молоко збалансує смак. Також додаємо десь 2-3 ложки борошна. Міксером все змішуємо до однорідної констинстенції. 

8. Додаємо яйце

В кисло-молочну рідину, додалося одне яйце. Продовжуємо змішувати міксером.

9. Все з'єднуємо

Тепер прийшов час з’єднати всі інгредієнти в нашій каструлі. Додаємо спочатку тушковані овочі.  

Додаємо кілька листків лаврового листя

Перед тим, як влити нашу кисломолочну заправку в каструлю, позичимо в тої каструлі кілька черпаків червоної рідини і додамо сюди. Змішаємо, щоб біла заправка стала ще більш однорідною.

Якщо заправку влити в китяток, то можуть зробитися  грудочки. 

10. Додоємо молочну заправку

В борщ вливаємо молочну заправку та готуємо ще 5-10 хвилин на маленькому вогні.

11. Додаємо кріп

На останніх хвилинах приготування обов’язково додаємо добру жменю кропчику. І звичайно все гарно перемішуємо. 

Борщ можна подавати на стіл двома способами. На окрему тарілку викладаємо все копчене м'ясо і насипаємо борщ кожному в горня чи в тарілку. 

Або, як звичайно, кожному в тарілку кладемо по куску м'яса і доливаємо вже рідини. 

Схожі рецепти страв

Поради і запитання

Поради по приготуванні страви Підбиваний борщ

Як зробити борщ червоним?

Щоб борщ був червоним, під час тушкування буряка потрібно додати кислоту. Вона збереже його колір. Це може бути квашений помідор, томатна паста, хтось додає оцет, або навіть лимонну кислоту або сік лимона. А найдавнішою кислотою був буряковий квас. Ці всі поради можна почути у відео про супер червоний борщ.