Печиво на смальці з амонієм. Домашнє печиво від бабусі!

Це рецепт дуже смачного печиво на смальці, яке нагадує смак дитинства. Робиться швидко, виходить багато, діти і внуки мають що хрумкати.
Амонячки

Печиво на смальці або ще на нього кажуть Амонячки, це незабутній смак дитинства багатьох людей. Крихке, пухке та неймовірно смачне, а скільки його випікалося. Величезна миска була наповнена з верхом і всі були такі раді цим смаколикам.

Особливо його любили випікати на великі свята.

Цей рецепт печива зі смальцем готується без сметани. Основним інгредієнтом є амоній, який є спеціальним розпушувачем для тіста. Коли печиво печеться можна навіть відчути характерний запах на кухні. Це виділяється газ, разом з вуглекислим, який і робить це печиво ще більш крихким і пористим. Звідси і назва Амонячки.

Інгредієнти

Як приготувати Амонячки

10
60
70

Відео рецепт Амонячки

Покроковий рецепт

1. Збиваємо яйця

В глибоку миску вбиваємо 4 курячих яйця і додаємо стакан цукру. Збиваємо, поки білки, жовтки та цукор не стануть однорідною масою. Цукор має розчинитися в яйцях.

2. Додаємо масло та смалець

Коли дійшли до потрібного результату, кидаємо до рідини вже підготовлене масло зі смальцем. Додаємо щіпку солі.

3. Додаємо борошно

В окрему посудину просіюємо борошно. Додаємо половину борошна до готової маси, 2 чайні ложки амонію і зверху досипаємо борошно яке залишилось. Вимішуємо тісто до еластичності.

4. Охолоджуємо тісто

Коли тісто вимісили і воно стало еластичне, відправляємо його в холодильник на пару годин.

5. Розтачуємо тісто

Готуємо поверхню для тіста. Починаємо розтачувати, але не дуже тоненько. Потім нарізаємо або вибиваємо майбутнє печиво на різні форми. Тут все залежить від фантазії і наявних інструментів. 

Перед викладанням печива не деко, його ще опускають у вазочку з цукром, але тільки верхньою стороною. Викладаємо печиво на деко.

6. Випікаємо печиво

В розігрітій духовці, випікаємо печиво 5-10 хвилин, при температурі 180 С, до золотистого кольору.

Поради і запитання

Поради по приготуванні страви Амонячки

Чим можна замінити амоній для печива?

Амоній можна замінити звичайним розпушувачем для печива.   

Чи шкідливий амоній?

В кулінарії амоній харчовий використовується тільки дуже чистий, який не стикався з повітрям. Взаємодія амонію з повітрям дає хімічну реакцію, при якій нешкідлива речовина перетворюється в двовуглекислий амоній, який заборонено використовувати в харчовій промисловості. Тому його потрібно зберігати в герметичних упаковках.