Традиційний класичний медівник
Рецепт смачного та пухкого медівника з горіхами на кефірі, який колись пекла ще бабусяМедівник, це давня українська традиційна випічка. На кожному святковому столі, він був та є одним із найголовніших смаколиків. Його неймовірний аромат, відчутний у хаті ще під час випікання. Додані горіхи та гвоздика, роблять його смак ще більше наповненим. А темний колір, отриманий завдяки спаленому цукру, додає своєї певної родзинки.
Випічка може триматися пухкою декілька днів, але його так швидко з'їдять, що перевірити навряд чи вдасться. Щоб він вийшов таким пухким, деякі господині перед запікання, залишають його на цілу ніч відстоятися. Але в кожної господині свої секрети, ми ж ділимося своїми, після яких, вам захочеться пекти медівник, не один раз.
Відео рецепт Медівник
Покроковий рецепт
1. Спалюємо цукор
Спалюємо цукор, для кольору. Кидаємо три ложки цукру в холодну каструлю і запалюємо газ. На середньому вогні тримаємо цукор в каструлі і не помішуємо. Через хвилину-дві цукор починає палитися.
Цукор поступово перетворюється в рідку гарячу карамель. Помішуємо цю рідину, щоб не приставала до дна. Маємо дотягнути до такого моменту, поки все в каструлі не стане чорного кольору, як кава.
Не виключаючи газ, вливаємо пів стакана води, це для того, щоб зберегти колір і щоб цукор не перетворився в тверду цукерку. Цю рідину ми ставимо, щоб охолодилася.
2. Збиваємо яйця
В глибоку посудину вбиваємо 3 яйця і починаємо збивати. Додаємо цукор і продовжуємо збивати.
3. Змішуємо кефір з содою
В іншу глибоку ємність виливаємо наш кефір, але так щоб не до самих країв. Додаємо соду і перемішуємо, даємо пару секунд постояти і вливаємо до яєць.
4. Додаємо олію
До суміші з яєць та кефіру додаємо олію і продовжуємо помішувати.
5. Додаємо мед
Додаємо три ложки меду і знову помішуємо.
6. Додаємо спалений цукор
Тепер вливаємо рідину зі спаленого цукру та добре розмішуємо.
7. Додаємо борошно
Поступово додаємо просіяне борошно і постійно перемішуємо.
8. Додаємо горіхи та гвоздику
Додаємо до нашого тіста стакан чищених волоських горіхів. Їх дуже дрібнити не потрібно. Гвоздику добре подрібнюємо, щоб розподілилась по всьому медівнику. Тісто повинне вийте густе.
9. Готуємо до запікання
Форму застеляємо пергаментом, змащуємо олією та посипаємо борошном. Вливаємо наше тісто для медівника у форму. Та залишаємо на ніч на кухні.
10. Запікаємо медівник
На другий день розігріваємо духовку до 180 С. В теплу духовку ставимо медівник на 50 хвилин. Він повинний потемніти. Готовність перевіряємо дерев'яною шпажкою, якщо тісто не прилипає то готовий.
Медівник подають на підносі з різноманітною випічкою, нарізавши його великими квадратними шматочками.
Поради і запитання
Як прикрасити медівник?
Зазвичай традиційний медівник не прикрашають нічим. Але деякі господині зверху посипають цукровою пудрою або шоколадом.