Бурачинка автентична страва з буряків

Дуже цікава стародавня страва української кухні зі свіжих та квашених буряків, з додавання грибної юшки.
Бурачинка


Цю страву легко можна віднести до стародавньої української кухні. Її готували більше ста років тому. Рецепт бурачинки передавався від покоління до покоління. І зберігся в одній сім’ї з с.Воскресінці, що на Прикарпатті. Саме цю страву  готують, як одну з 12 традиційних пісних страв на Різдво.

Готується бурачинка зі свіжих та квашених буряків. За місяць до свята заквашують буряки, щоб використати у цьому рецепті. Також отриманий буряковий квас додають до ще однієї страви різдвяного стола, борща з вушками. Щоб страва була ще цікавішою, до неї додають грибну юшку змішану з праженим (смаженим) борошном.  

На стіл бурачинка подається з підпалкою (грибною підливою) та підсмаженими грибочками. В поєднанні це просто щось неймовірно смачне.

Інгредієнти

Як приготувати Бурачинка

30
120
150

Відео рецепт Бурачинка

Покроковий рецепт

1. Варимо сирі буряки

Три сирих буряки, миємо, заливаємо водою та ставимо варитися. Час від часу перевіряємо їх готовність, пробуючи виделкою їх проколоти. Коли виделка легко проколює буряк, виключаємо. Воду зливаємо та залишаємо охолоджуватися. Для готовності буряків потрібна година - півтора.

2. Варимо квашені буряки

Дістаємо квашені бурячки, які завчасно було підготовлено. Вони у нас квасилися цілий місяць. Нам потрібно взяти також три буряка, залити водою та поставити на вогонь. Для їхньої готовності потрібно 30-40 хвилин. Зливаємо воду та даємо їм охолодитися.

3. Тушкуємо буряки

Знімаємо шкірку з варених буряків та натираємо на дрібній тертці, як на деруни. Також натираємо на такій тертці варені квашені буряки. Спочатку на розігрітій пательні тушкуємо варені буряки. Через декілька хвилин додаємо варені квашені буряки. Разом все тушкуємо 20 хвилин, постійно помішуючи.

4. Готуємо грибний соус

Нам потрібно до 3 столових ложок праженого борошна додати 100 мл. грибної юшки. Розмішувати потрібно до однорідної маси. Також обов'язково грибний соус перетерти через сито, щоб не було жодної грудочки.

5. Готуємо буряки з соусом

До тушкованих буряків вливаємо грибний соус та добре все перемішуємо. Солимо, перчимо за смаком. Та готуємо ще 5 хвилин, помішуючи.

В сім'ї, яка зберегла цей рецепт, бурачинка подається разом з підпалкою та підсмаженими грибами. Ці страви доповнюють одна одну і роблять їх неповторними.

Схожі рецепти страв

Поради і запитання

Поради по приготуванні страви Бурачинка

Комбінуй для ефективності

Готуючи бурачинку, можна також більше спражити борошна і приготувати підпалку, страву з якою вона подається.