Засипана капуста з пшоном. Пісна страва, яка здивувала смаком!

Це рецепт дуже смачної засипаної капусти з пшоном, яка готується без молока, без м'яса чи копчених ребер, без сметани та без яєць. Легка у приготуванні та й до того ж для цієї страви потрібно мінімум інгредієнтів.
Пісна засипана капуста

Засипана капуста - це страва стародавньої кухні, основою якої є квашена капуста та пшоно. В різних рецептах приготування серед інгредієнтів можна знайти м'ясо, молоко, сметану. Також, деякі господині готують її, як одну із 12 страв на Святий вечір, тобто пісною. Про це нам писали кілька разів під відео про 12 страв на Святу вечерю.

Там був дуже простий варіант, де в складниках була лиш капуста, пшоно і засмажка з цибулі. Але цей рецепт ми трохи переробили на свій лад і удосконалили його, додали білих грибів. Також приготували засмажку з додаванням сушених білих грибів. Також, як альтернативу білим грибам, можна зробити засмажку з печериць.

Інгредієнти

Як приготувати Пісна засипана капуста

30
90
120

Відео рецепт Пісна засипана капуста

Покроковий рецепт

1. Підготовлюємо пшоно

Пшоно добре промиваємо кілька разів і заливаємо гарячою водою, щоб трохи підбухло.   

2. Підготовлюємо гриби

Приблизно 30 грам сушених грибів заливаємо холодною водою, десь за 2-3 години до приготування. 

3. Варимо капусту

В каструлю висипаємо капусту. Якщо дуже кисла, потрібно промити.  Капусту перед додаванням в каструлю ще також можна подрібнити ножем.  

Заливаємо капусту водою та ставимо на газ. Варимо до того моменту, поки не стане м'якою.

4. Варимо гриби

Воду, в якій стояли гриби, зливаємо. Кладемо гриби в каструлю і доливаємо десь 600-700 мілілітрів води. Гриби доводимо до кипіння, а потім варимо на середньому вогні ще 20-25 хвилин, щоб утворилася найпростіша грибна юшка.

Коли гриби відварилися, розділяємо юшку та гриби. 

5. Додаємо до капусти грибну юшку

Коли капуста стала м'яка, доливаємо грибну юшку до капусти, але залишаємо в тарілці 50 -70 грам юшки для майбутньої заправки.

6. Додаємо цибулю

До капусти засипаємо дрібно нарізану цибулину.

7. Додаємо лавровий лист

Додаємо 2-3 лаврові листки і гарно все перемішаємо.

8. Додаємо пшоно

Воду з пшона зливаємо і сиплемо пшоно в каструлю. Доводимо до кипіння  і варимо тоді на маленькому вогні, щоб воно добре розварилося.


9. Готуємо засмажку

Нарізаємо відварені гриби. На розігріту сковороду додаємо олію, а через мить додаємо дрібно нарізану невелику цибулину і починаємо її обсмажувати на середньому вогні до золотистого кольору. 

Додаємо порізані гриби і смажимо десь 2-3 хвилини.

Під кінець підсолюємо засмажку, додаємо чорного перцю та сушеного меленого часнику. Добре все перемішуємо і готуємо ще впродовж хвилини. 

10. Готуємо заправку

Беремо грибну юшку, яку залишили і починаємо додавати борошно помішуючи. Робимо таке собі рідке тісто.  

Поступово підсипаємо борошна, щоб рідина стала схожа на вершки чи рідку сметану. Замість борошна також можна використати і крохмаль.  

11. Додаємо заправку до капусти

Коли пшоно вже добре розварилося додаємо розведене борошно чи крохмаль в каструлю і продовжуємо готувати вже помішуючи.

12. Додаємо солі

Солимо страву за смаком. Для цього кидаємо пів столової ложки солі, можна менше. Готуємо ще 5-10 хвилин на маленькому вогні.

13. Подаємо страву

В тарілку накидаємо засипану капусту і зверху додаємо наших смажених грибочків з цибулею

Каша вийшла дуже ніжна структурою. Капуста з пшоном ніби стали одним цілим. Від капусти залишилась характерна кислинка, яка балансувалася  засмажкою з грибів та цибулі. Це було дуже смачно і якщо чесно з`їли з великим задоволенням. Каша просто танула в роті. 

Схожі рецепти страв