Автентична страва з буряків і хрону

Це дуже цікавий рецепт маринованих буряків зі стародавньої української кухні
Цвітли

Це чудова закуска на свято або просто цікавий спосіб поекспериментувати з інгредієнтами на своїй кухні. Якщо не знаєте, що приготувати з буряків, то можете спробувати для себе стародавні смаки і приготувати рецепт маринованих буряків на буряковому квасі. 

Страва виявилася дуже смачна і по смаку схожа на відомі всім цвікли або бурачки з хроном. Але смак закуски цвітли відрізняється від відомої страви. Вона, по-перше, виходить хрумкою, а по-друге, має нетипову кислинку від бурякового квасу.  Та й назва навіть схожа - цвітли. Саме так цей рецепт називався в одній з книжок стародавню українську кухню.

Та ще й це прекрасний спосіб здивувати рідних та гостей новим смаком буряків з хроном.

Інгредієнти

Як приготувати Цвітли

10
50
60

Відео рецепт Цвітли

Покроковий рецепт

1. Запікаємо буряк

Обчищаємо 3 буряки від шкірки та нарізаємо на кільця товщиною десь пів сантиметра. Викладаємо на деко один на одного і ставимо запікати, попередньо змащуємо олією фольгу, на якій будемо запікати.  Запікаємо 30-40 хвилин при температурі 180 С.

Готовність буряка ми перевіряли виделкою, якщо легко проходить, то буряк спечений. 

Готовий підпечений буряк солимо, кожний шматочок.

2. Чистимо хрін

Хрін очищаємо від шкірки та натираємо натираємо на дрібній тертці.

3. Перекладаємо у банку

Всі інгредієнти перекладаємо в скляну банку. Кладемо буряк, пересипаємо натертим хроном. Наповнюємо банку шарами, кожний шар буряків, посипаємо хроном. І так до тих пір, поки не закінчаться буряки. 

4. Заливаємо буряковим квасом

Коли все вклали в банку, заливаємо нашу майбутню смакоту буряковим квасом. Перед тим його можна профільтрувати через марлю. Квас заливаємо так, щоб він повністю покрив буряки. На ці три буряки потрібно десь півтора стакани квасу.

5. Зберігаємо буряк

Банку накриваємо кришкою і відправляємо на кілька днів в прохолодне місце чи в холодильник. 

Цвітли чудово підходять до страв з м'яса та риби, холодцю, шинок та ковбас. Якщо підсумувати, особисто нам, ця страва з буряків дуже сподобалася. В нас вони простояли на балконі до двох тижнів. І було відчуття, що, чим довше вони маринуються в квасі від буряків, тим смачнішими стають.

Схожі рецепти страв

Поради і запитання

Поради по приготуванні страви Цвітли

Чи потрібно до цвітлів додавати оцет?

До закуски цвітлі, оцет додавати не потрібно. Буряковий квас додасть необхідної кислинки.

Буряки можна запікати цілими

Буряки для цієї страви можна запікати цілими. Просто не зчищаючи шкірку, загорнути у фольгу і покласти в духовку при температурі 180 градусів на 40-50 хвилин. Це дасть змогу зробити буряки ще соковитішими і не підсушеними на поверхні. Так вони у вас точно не підгорять.