Простий рецепт бурякового квасу

Це простий і давній рецепт бурякового квасу, який є невід'ємним інгредієнтом приготуванням різних смачних страродавніх страв
Буряковий квас

Буряковий квас - давній і простий, але дуже важливий для української кухні інгредієнт. Квас є відомий ще з часів Київської Русі. Одним з найпопулярніших квасів для борщу був сирівець. Ну і, звісно, не відставав буряковий квас, який був надзвичайно поширений у народній українській кухні, і яким заквашували червоний борщ. 

Але, на жаль, з початку 20 століття буряковий квас з повсякденного життя борщів був витіснений різними томатним пастами й соусами. Але все ж, багато хто готує такі борщі і до тепер. До того ж є ритуальні борщі, наприклад борщ з вушками, який готуються на святу вечерю і до нього обов'язково потрібно робити буряковий квас.  

Наші предки буряковий квас використовували не тільки, як заправку для борщу, а ще й пили його так, оскільки ця рідина має дуже багато корисних властивостей для нашого організму. 

Інгредієнти

Як приготувати Буряковий квас

5
10
15

Відео рецепт Буряковий квас

Покроковий рецепт

1. Чистимо буряки

Беремо 4 середніх червоних буряка і чистимо їх від шкірки. Промиваємо водою.

2. Нарізаємо буряки

На дно двох літрової банки можемо покласти кілька цілих, якщо вони маленькі. А решту  нарізуємо на 4 частини. Або, якщо буряк значно більший за розмірами, можна і по іншому це зробити. Особливої технології нарізання немає. Просто порізані влізають в банку і швидше дадуть потрібний квас. 

3. Заливаємо водою

Коли буряки всі в банці заливаємо їх водою. Ставимо банку в тепле темне місце.

Якщо це літо, то тепле місце буде будь де в хаті. Якщо це зима, то потрібно поставити ближче до батарей чи в теплій кімнаті.

Банку не закриваємо, але можна накрити марлею, щоб не потрапляла різна пилюка. 

4. Зберігаємо квас

Через 4 дні накриваємо банку з квасом кришкою і ставимо в прохолодне місце: в холодильник або в льох. Так квас може стояти кілька місяців. 
Буряковий квас є дуже корисним, він чудово очищає організм від шлаків. Особливо корисним він є для гіпертоніків, понижує тиск та очищає судини, а також нормалізує серцево-судинні ритми. Завдяки великому вмісту мінералів та вітамінів, має позитивний вплив для всього організму.

Схожі рецепти страв

Поради і запитання

Поради по приготуванні страви Буряковий квас

За скільки днів робиться буряковий квас?

Щоб зробити буряковий квас, потрібно приблизно 3-4 дні. Коли на поверхні води утворюється плівка, значить він готовий.