Смачні рецепти
Мамин торт

Заварний медовий торт з сметанковим кремом

Це дуже смачний багатоповерховий медівник перемащений і просочений ніжним сметанковим кремом

Це просто неймовірно смачний, м'який та ніжний торт з тонких медових коржів. Тісто для нього готується заварне, а за допомогою довгого заварювання набуває темно-коричневого відтінку. Сметанковий крем дуже гарно просочує коржі і його можна, як кажуть, їсти губами.

Такий пляцок можна було скуштувати на свята, зокрема на Різдвяні. Серед великого різноманіття випічки, медовий торт у дітей був у фаворитах. І зникав зі столу він один із перших.

В залежності від форми для випікання, кількість коржів може змінюватися. Але на смакові якості торта це ніяк не впливає.

Мамин торт

Інгредієнти

0/10
Відмічай інгредієнти, які є в наявності або, які потрібно купити для страви Мамин торт
всі

Як приготувати Мамин торт

30
60
90
Покроковий рецепт
Коржі 1

У велику каструлю вбиваємо 4 яйця та 300 грам цукру. Все віничком добре змішуємо. Додаємо мед і далі продовжуємо змішувати.  

1
Коржі 2

Ставимо каструлю на плиту і нагріваємо на середньому вогні, постійно помішуємо лопаткою. Додаємо 200 грам масла і продовжуємо вимішувати, щоб масло розтопилося. Десь через хвилину дві масло вже буде повністю рідке. 


2
Додаємо соду

Додаємо 2 чайні ложки соди в нашу рідину. Вона почне поступово спінюватися. Це типова реакція соди на мед, який ми перед тим кинули. Зараз там проходить реакція і виділяється газ. 

3
Додаємо борошно

Температуру нагріву ми зводимо до мінімуму і починаємо потрохи всипати борошно. В процесі не забуваємо помішувати. Ложка за ложкою всипаємо борошно і таким чином його заварюємо.

На дні каструлі може утворюватися коричнева скоринка.

Ця карамель, якраз має зробити наше тісто темнішим впродовж заварювання, тому лопаткою ми зішкрябуємо все з дна та зі стінок і продовжуємо вимішувати.

Коли тісто потемніє, відкладаємо його охолонути.

4
Роділяємо тісто

Коли охолоне, додаємо трохи борошна, не більше ніж пів стакана, оскільки тісто дуже маслянисте і жирне після заварювання. Трохи його замішуємо і приступаємо до розкачування. Але спочатку ділимо на приблизно рівні куски.

В оригінальному рецепті на форму діаметром 24 см мало вийти 15 коржів. Наша форма має 26 см і в нас вийшло 13 коржів. Та на смак зовсім не впливає. 

5
Розкачуємо коржі

Розкачуємо тоненько корж з маленького куска тіста, відрізуємо рівно по формі і перекладаємо на деко на якому будемо запікати. Можна нічим не змащувати, адже тісто дуже маслянисте.

6
Печемо коржі

Перед запіканням в тісті робимо виделкою дірки, бо воно може здуватися.  Корж випікається приблизно 3-4 хвилини при температурі 180 градусів. Коржі повинні бути золотистого кольору.

З наступними коржами робимо те саме, поки тісто не закінчиться і не буде повна стопка спечених коржів. 

7
Робимо крем

Для крему ми беремо 700 г сметани 20-25 відсотків жирності і 180 грамів цукрової пудри. Всипаємо все в одну миску і збиваємо міксером до густого стану.

8
Перемащуємо коржі

На кожний корж рівномірно накладаємо крем і розмащуємо по всій поверхні коржа, щоб кожна його частина мала рівні шанси пропитатися. Десь на один корж витрачалося 2-2.5 столові ложки крему. Коли корж намащений, зверху кладемо наступний. І повторюємо процедуру знову. Головне добре рівняти коржі, коли вони кладуться один на одний.

9
Прикрашаємо торт
Коли останній корж викладений, перемащуємо залишки крему на нього і рівняємо ножем гарненько, щоб мав рівну поверхню. Зверху прикрашаємо за бажанням. Коли все готово кладемо наш медівник в прохолодне місце на цілу ніч. Можна в холодильник. За ніч коржі мають гарно прописатися кремом і це зробить наш неймовірний смак медівника.
10
Відео рецепт Заварний медовий торт з сметанковим кремом
Like

Поради і запитання

Поради по приготуванні страви Мамин торт

Якщо у вас залишилося трошки тіста, можна з нього спекти невеличкі печеньки різних форм. Для нашого пляцка, ми спекли зірочки і виклали зверху на сметанковий крем. Перед подачею притрусили цукровою пудрою.

Також можна прикрасити крихтами від одного коржа або полити шоколадною помадкою. Все залежить від вашої фантазії та вподобань.

Схожі рецепти страв
Автор
Н
Наші бесаги