Козацький куліш рецепт в казані. Головна польова каша України
Як приготувати козацький куліш. Неймовірно смачна та ситна страва, яку колись готували ще козаки. Не дарма ця страва стала в Україні однією за найголовніших фестивальних страв. Адже готують її у величезному казані на салі, м'ясі з додаванням пшона та яєць.Козацький куліш - це польова пшоняна каша, яка часто готується під відкритим небом в казані на вогні. Смачний та неймовірно ситний, що ще треба для гарного обіду. Мабуть, тому він так полюбився колись козакам.
Якщо заглянути в історію куліша, то можна знайти, що куліш також варили чумаки, і просто люди, які працювали в полі.
Звичайно, рецептів куліша є дуже багато і дуже багато варіацій приготування. Цей куліш готується на салі та з м'ясом. Інгредієнти розраховані для величезного 40-літрового казана, але таку страву легко можна приготувати і дома, просто зменшивши кількості інгредієнтів до невеликої каструлі. До речі, з пшоном може зацікавити ще гарбузова каша.
Відео рецепт Куліш козацький
Покроковий рецепт
1. Смажимо сало
Сало нарізаємо на невеликі кубики. У добре розігрітий казан вкидаємо сало, перемішуємо та залишаємо на декілька хвилин, щоб поступово топилося. Через деякий час сало в казані знову перемішуємо. Потрібно смажити його до того часу, поки утвориться багато рідкого жиру.
2. Додаємо підгорля
Далі в розтоплений жир закидаємо свинячі щоки, цю частину ще називають підгорля. М’ясо потрібно порізати на невеликі куски. Добряче перемішуємо та чекаємо щоб просмажилося.
3. Додаємо свинячу лопатку
Додаємо дрібно нарізану свинячу лопатку. Добряче це все перемішуємо і продовжуємо смажити десь ще 10 хвилин, іноді помішуючи.
4. Додаємо цибулю
Потім в казан закидаємо нарізану цибулю та гарно її перемішуємо. Потім залишаємо щоб все тушкувалося 10-15 хвилин.
5. Додаємо моркву
Додаємо нарізану моркву. Все добре перемішуємо, тушкуємо і періодично вимішуємо.
6. Додаємо сіль та перець
Кидаємо, сіль та чорний мелений перець, і знову добре перемішуємо.
7. Наливаємо воду
Заливаємо тепер воду в казан так, щоб в казані залишалося трохи місця. Накривається кришкою і томимо десь до години на малому вогні. Коли збирається пінка її потрібно підзбирувати.
8. Солимо куліш
Тепер добре підсолюємо наше вариво, адже було влито дуже багато води. Підсолюємо поступово і перемішуємо, щоб сіль добре і рівномірно розчинилась у воді. Ну і сипимо поступово, щоб не пересолити.
9. Додаємо пшоно
Пшоно варто добре промити під проточною водою, до прозорості води. Залити окропом (щоб позбутися гіркоти). Через 20-30 хвилин воду злити і ще раз промити холодною водою. Висипаємо його повністю в казан і відразу помішуємо. Пінку періодично потрібно визбирувати, бо вона постійно з’являється.
10. Додаємо яйця
Коли пшоно вже майже було готове, підготовлюємо яйця. Вбиваємо їх в миску. Далі ретельно збиваємо, як на омлет.
Тепер дуже повільно, продовжуючи збивати яєчну рідину вводимо її в куліш.
11. Додаємо зелень
Кидаємо нарізаний свіжий кріп та петрушку.
Нам дуже сподобався куліш за цим рецептом. Адже готували його професіонали, які поділилися з нами усіма секретами його приготування. А тепер ми ділимося з вами.
Поради і запитання
Що таке куліш?
Куліш - це пшоняна страва, на м'ясній юшці або воді, яку готували козаки під час військових походів, в польових умовах.