Відвідати всі країни

5 цікавих маршрутів по Карпатах

І так, якщо ви засиділися в дома, набрали лишню вагу, чи вам набридла рутина, скористайтеся одним дієвим методом, який потренує ваше тіло і перезавантажить розум. Це найкращий у світі тренажер – і це Українські Карпати.

Багато, хто говорить, що це ще й найкращий у світі психолог. Ну і безперечно одне із топових місць для подорожей в Україні.

Гора Хом’як

Першою нашою точкою є Гора Хомяк. Дуже цікаве місце для одноденного походу, неподалік від Буковеля. Маршрут не важкий і дуже мальовничий, так як частенько по дорозі будуть змінюватися пейзажі. Вже ближче до вершини око будуть радувати чагарникова сосна і каміння специфічного кольору, яке називають – горги. А сам масив називається Горганські гори. Десь за кілька годин ви будете вже з вершини спостерігати всю красу околиць, яка аж перехопить подих. Під вершиною є ще полонина хомяків, де стоїть колиба, біля якої пасуться корівки з дзвіночками .

Полонина Маковиця

А це Маршрут який починається з міста Яремче. Проходить через вражаючі скелі Довбуша, букові ліси і виводить вас прямо на полонину з вівцями . Привітні вівчарі покажуть вам свої хати, де вони варять буц та інші сири. А також нагодують традиційним баношем.


Писаний камінь

Дорога до цього місця легка і полога. Можна навіть під’їхати на авто, майже до самого каменю. Але варто все ж таки прогулятися, бо тільки так встигаєш поринути в місцеву красу. Сам Писаний камінь дуже цікавий. Місце сили наших предків, де вони проводили обряди своїх вірувань, про що свідчать вибиті колодязі в камінці. Якщо пощастить, то на вершині біля каменю можна зустріти жіночку, яка вам продасть буришник, пампухи і молодого вина.

Про їжу

Якщо ми вже згадали про їжу то скоро на нашому каналі вийде ще підбірка про гуцульську кухню і страви, які можна спробувати в Карпатах. Шукайте канал в ютубі і підписуйтесь обов’язково. Зробимо україномовний ютуб ще більшим. А також з’явиться інформація про ресторани в розділі на сайті про українську кухню

Карстовий міст

Зі сторони Закарпаття є одне дуже цікаве місце,про яке мало хто знає і це – Карстовий міст. Дорога до скелі веде через буковий праліс, який занесений в спадщину Юнеско. Стежка не важка, але дуже цікава. Скеля надзвичайної форми з діркою в середині, яка робить це місце просто дивовижним і обов’язковим для відвідин. Геологічна пам’ятка природи утворилася ще в часи коли Карпати були морським дном. Ну і фото в інстаграм біля цього місця будуть просто неперевершені.

Мармароси

Ну і останнє найулюбленіше наше місце- це Мармароський хребет. Гори які в певний період покриваються килимом з рододендронів. Ці пейзажі назавжди закарбуються у вашій пам’яті, якщо ви туди потрапите. В нас знайомство з ними було під час довгого п’ятиденного походу Мармароси -Чорногора. Маршрут, який варто пройти кожному хоча б раз в житті.

Сміття в Карпатах

І ще одне, що хотілося донести в цьому відео. Не забувайте залишати природу в чистоті. Бо дивують ті люди, які розглядають наші Карпати, як смітник, де можна кидати неорганічні відходи під ноги. Якщо вам важко знести своє сміття до смітника в цивілізації, з якої ви прийшли, то для вас залишається сказати лише одне – краще сидіть дома і не ходіть в гори.