Вареники з сиром запечені в сметані. Традиційні вареники в горщику

Дуже давня традиційна страва української кухні, вареники з сиром. Смачні та солоденькі, а ще неймовірно ніжні, адже запікаються у горщику у маслі та сметані. До того ж вони ще й дуже ситні і вони дуже подобаються дітям.
Вареники з сиром в горщику

Запечені солодкі вареники з сиром - це просто неймовірна насолода, яку можна приготувати на різні події, а бо ж коли просто захочеться чогось смачненького. Такі вареники запечені в сметані та маслі в горщику, ідеально підійдуть на Масницю, яку ще називають сирна неділя (Сиропуст, Колодій, Масляна). На Масницю (Масляну) українці завжди робили вареники з сиром. Це традиційна страва української кухні, свого роду є ритуальною. 

Знайшли ми цю страву в одній з книжок про стародавню українську кухню і дуже нам захотілося спробувати, що ж це за варенички такі. І ми були вражені цими незвичними варениками, такі вони вже смачні, що стали однією з наших улюблених страв. Рецепт тіста на ці вареники відрізняється від класичного тіста на вареники на кип'ятку. І тісто на запечені вареники з сиром не заварюється.

Інгредієнти

Як приготувати Вареники з сиром в горщику

15
60
75

Відео рецепт Вареники з сиром в горщику

Покроковий рецепт

1. Готуємо начинку: Підготовлюємо сир

Сир перетираємо в ручній м'ясорубці, щоб отримати більш ніжнішу структуру. Можна це зробити й іншими методами. Наприклад можна перем’яти виделкою або ж перетерти через сито.

2. Додаємо цукор

До сиру додаємо 50 грамів цукру. Добре вимішуємо все.

3. Додаємо жовток

Відділяємо жовток від білку, та додаємо в начинку. Білок нам знадобиться трішки пізніше. 

Вмішуємо рівномірно жовток в начинку.

4. Додаємо масло

Кидаємо 50 грам розтопленого вершкового масла до начинки.

5. Додаємо сіль

До начинки додаємо трішки солі, щоб краще розкрити смак в майбутньому. І добре все перемішуємо. 

6. Готуємо тісто для вареників

Для нього ми беремо  400 грам борошна, та вбиваємо одне куряче яйце. Починаємо замішувати.


7. Додаємо сіль

Додаємо щіпку солі для смаку, щоб глютен в тісті краще з’єднувався.

8. Додаємо молоко

Додаємо 150 грам молока кімнатної температури. І Замішуємо, поки тісто не візьме все борошно. 

9. Змащуємо олією

Під кінець замішування змащуємо руки рослинною соняшниковою олією, десь приблизно потрібна чайна ложка і домішуємо тісто, поки не стане еластичним і добрим для розкачування. Тісто відставляємо на кілька хвилин.

10. Збиваємо білок

Беремо білок, що залишився після того, як ми робили начинку та збиваємо його віничком до білої піни. Цим білком ми будемо змащувати тісто під час ліплення.

11. Розкачуємо тісто

Відрізаємо кусок тіста та починаємо розкачувати. Тісто цупке і може не розкачуватися дуже тонко, тому ми його розкачуємо по можливості.  

12. Робимо кружечки

Потім нарізаємо тісто на кружечки. Для цього можна використати стакан діаметром приблизно 8 сантиметрів. Якщо кружечки занадто товсті, можна кожний кусок тіста ще трохи дорозкачати. 

13. Ліпимо вареники

Беремо для зручності щіточку і намащуємо основу для вареника збитим білком. В середину кладемо ложку нашої вже підготовленої сирної начинки та заліплюємо.

14. Варимо вареники

Коли все зліплено занурюємо наші вареники в киплячу воду. Можна всі однією порцією не варити, а розділити на кілька етапів.

Можна воду, в якій варяться вареники трішки підсолити. Коли вареники поспливали, варимо їх ще 1,5-2 хвилини та виймаємо. 

15. Розтоплюємо масло

Поки вареники варяться, розтоплюємо на пательні масло 60-70 грам. Сковороду нагріваємо рівномірно з маслом, не потрібно кидати масло на дуже розпечену поверхню. Розтоплюємо на малому або середньому вогні. 

16. Підготовлюємо вареники до запікання

В підготовлений глиняний горщик закидаємо наші напівготові вареники. Поливаємо половиною топленого масла по поверхні. Закладаємо рівномірно частину сметани в горщик. Поливаємо по всій поверхні. 

Зверху додаємо другу порцію вареників. Вливаємо залишки вершкового масла. І при можливості можемо легенько струсити, щоб масло краще змастило всі вареники. 

Також не забуваємо вилити сметану яка в нас залишилася.

17. Запікаємо вареники з сиром

Накриваємо горщик кришкою і поміщаємо вареники вже в розігріту духовку. 

Запікаємо їх приблизно 15 хвилин при температурі 185 градусів. 

Варто зазначити, що для запіканням, кращим варіантом буде справжня домашня сметана, яку можна купити на ринку. Вареники вийшли дуже смачні, важливу роль зіграла ніжна структура, яка вийшла в результаті поєднання сирної начинки, тіста і своєрідного соусу, в якому пропеклися наші вареники. 

І до речі, якщо у вас немає горщика, можете використати інший посуд, який накривається. В глиняному воно просто виглядає автентичніше.  

Схожі рецепти страв

Поради і запитання

Поради по приготуванні страви Вареники з сиром в горщику

Скільки варити вареники з сиром?

Вареники з сиром потрібно варити 3-4 хвилини після того, як вони спливуть. Але якщо будете вареники запікати, то їх потрібно варити 1-2 хвилини, до напівготовності.