Вареники на парі з вишнями. Смачні, білосніжні та пухкі!
Це рецепт вареників з вишнями з дріжджового тіста, які готуються на парі. Неймовірно смачні та легкі у приготуванні. А також для начинки можна взяти сливи та різні ягоди.Вареники з вишнями, це саме та страва, якої дуже хочеться в сезон вишень. Але не простих, а приготовлених на парі з дріжджового тіста. Вони є дуже пухкими та величенькими, зовсім не схожі до вареників на заварному тітсті. З'їв декілька і ситий! Але, звичайно, такі вареники можна приготувати не тільки літом, але й в інші пори року, якщо у вас є заморожені вишні або у власному соці.
Також можна не обмежуватися одними вишнями, а ще чудовими начинками будуть сливи, чорниці, полуниця та інші ягоди.
У нас такі вареники минулися дуже швидко, а у дітей скільки радості було. А ще для нас було відкриттям солодкі вареники з сиром запечені у сметані, які ми спробували приготувати по рецепту з книги про стародавню українську кухню. Тому, якщо ви любите нові смаки, зберігайте, готуйте та смакуйте.
Відео рецепт Вареники з вишнями на парі
Покроковий рецепт
1. Готуємо тісто на вареники
В глибокій мисці вбиваємо 4 яйця та додаємо цукор. Збиваємо міксером до однорідної маси.
2. Додаємо борошно
Додаємо 4 стакани просіяного борошна, по міркам це десь 600 грам та щіпку солі.
3. Додаємо дріжджі
Дробимо дріжджі і додаємо в миску.
4. Додаємо молоко
Вливаємо склянку теплого, але не гарячого молока. І починаємо роздрібнювати дріжджі і замішувати тісто.
5. Додаємо масло
Розтоплюємо 120 грам масла на пательні, але на легенькому вогні, щоб воно просто стало рідким. Коли масло розтопилося, чекаємо щоб трохи вистигло і вливаємо в тісто.
6. Замішуємо всі інгредієнти
Якщо тісто потребує трохи борошна, то додаємо і продовжуємо замішувати поки тісто не буде відлипати від рук і від стінок ємності. Коли тісто замісилося відкладаємо його на пів години і за цей час зробимо начинку для вареників.
7. Готуємо начинку для вареників
Беремо вишні або свіжі або заморожені, грам 400-500 і посипаємо їх добре цукром.
8. Ліпимо вареники
Через пів години розкачуємо тісто, яке трохи підійшло. Вирізаємо невеликі кружельця 6-7 см. діаметром. В середину кожного кружечка кладемо начинку та заліплюємо.
9. Даємо вареникам підрости
Залишаємо вареники десь 20-30 хвилин, щоб підросли. За той час, підготуємо місце де ми їх будемо варити. Ми використовували мантишницю. Можна також готувати у пароварці або ж на каструлю натягнути марлю і викладати вареники на неї.
10. Готуємо вареники
Вареники потрібно готувати 15-20 хвилин, але на легенькому парі. Отже, через потрібний час дістаємо їх.
11. Готуємо підливу для парових вареників
Кладемо на пательню величезну ложку, а краще дві ложки густої сметани. До сметани додаємо кілька ложок ванільного цукру. Все нагрівається на маленькому вогні, поки не стане рідким, як соус. Це все має закипіти до 30 секунд і виключаємо. Ось саме цією солодкою сметанковою підливою ми поливаємо наші парові вареники.
Вареники з вишнями на парі при подачі ми полили солодким соусом зі сметани та ванільного цукру, а зверху потерли шоколадом. Такі пухкі та солоденькі - смак просто неперевершений!
Поради і запитання
Скільки варити вареники на парі?
Вареники з дріжджового тіста потрібно готувати приблизно 15-20 хвилин.
З чим подавати вареники з вишнями?
Такі вареники з вишнями можна подавати з таким солодким соусом, як написано в цьому рецепті. Але також можна спробувати зі згущеним молоком.