Мариновані печериці у власному соці, більше ніколи не купую магазинні
Це рецепт, як швидко замаринувати печериці на будь-яке святкове чи повсякденне меню, всього за 10 хвилинМариновані печериці у власному соці, чудово інтегруються, як закуска на святковий чи буденний стіл.
Такі печериці, ми не маринуємо на зиму, оскільки печериці практично завжди є на полицях магазинів і їх в будь-який час можна купити.
Цей рецепт для того, щоб замаринувати, і через кілька годин, чи на наступний день, вже споживати.
Для таких маринованих печериць, краще вибирати маленькі грибочки. Вони ціленькі помістяться у банку і вигляд їх буде естетичним.
Після того, як ви хоч раз їх зготуєте, більше ніколи не захочете купувати магазинні мариновані печериці.
Відео рецепт Мариновані печериці без води
Покроковий рецепт
1. Миємо печериці
Перед маринуванням ми звісно добре миємо наші грибочки. Промиваємо гриби під проточною водою. Можна кожний гриб продивитися і руками добре потерти, щоб про всяк випадок нічого не залишалося. Якось чистити їх не потрібно, шапку не чіпаємо. Можна де-не-де повідрізати ніжки, якщо мають не естетичний вигляд чи вони вам просто не подобаються.
Відкидаємо їх на друшляк і даємо стекти.
2. Готуємо маринад
На не дуже розігріту пательню вливаємо звичайну рафіновану соняшникову олію, десь біля 100-120 мілілітрів. Додаємо 60 мілілітрів дев’ятивідсоткового оцту. Кидаємо одну столову ложку цукру та духмяний перець. І починаємо поступово розмішувати, поки прогрівається наша пательня.
3. Додаємо гірчицю
Додаємо чорний перець горошком, пів чайної ложки гірчиці в зернах. І продовжуємо робити нашу насичену емульсію для маринування.
Також додаємо чайну ложку солі з вершечком і ще 2-3 лаврові листки.
Тепер потрібно розмішувати, щоб сіль цукор розчинилися в рідині. Продовжуємо легко помішувати, заодно з’єднуючи олію з оцтом.
4. Додаємо печериці
Коли маринад почне легенько кипіти, додаємо наші грибочки.
До грибів відразу засипаємо часник, який ми перед тим нарізали на пластинки. Потрібно приблизно 3 середні зубчики часнику.
Тепер добре перемішуємо, щоб розподілити часник по площині і рівномірно розподілити гриби по поверхні пательні.
5. Готуємо печериці
На середньому вогні готуємо приблизно 5-8 хвилин, не більше, щоб наші гриби не розварилися.
Гриби не потрібно постійно помішувати, варто робити паузи. Гриби в цей час пускають свій сік і доповнюють маринад.
Коли гриби поварилися, виключаємо і вони мають, ось так прямо в цьому маринаді охолоджуватися.
6. Перекладаємо печериці
Коли печериці вистигли, перекладаємо в стирилізовану банку, яку хвилину-дві потримали над носиком чайника. Хоча, якщо ви їх будете їсти на наступний день, чи навіть через три дні, то цього можна не робити.
В кінці, коли всі гриби опинилися в банці, стараємось помістити всі приправи, які залишилися на пательні, щоб гриби продовжували набирати смак і до того ж це дуже апетитно виглядає в банці. І, звичайно, доливаємо потрібну кількість маринаду.
Банку закриваємо кришкою і ставимо в холодильник.
Печериці в цьому маринаді виходять дуже смачні та гарно виглядають на тарілці. Тверденькі, ароматні, в міру солоні та в міру кислі. Такі грибочки можуть бути використані для різних бутербродів, салатів і навіть піци.
Поради і запитання
Як зробити щоб печериці не потемніли?
Щоб гриби не потемніли, потрібно як найшвидше додати їх до маринаду. Завдяки оцету, який містить кислоту, вони залишаться світлими.