Відвідати всі країни

Подорож на Мальту. Мальта за 3 дні

Подорож на Мальту була “втиснена” в подорож по Італії між Венецією і Римом. Під час планування подорожі по Італії побачили, що за 12 днів в Італії, практично ніде не буде можливості покупатися в морі. І тут нам попалися дешеві квитки з Венеції на Мальту. Відразу було прийнято рішення в Рим залетіти через Мальту. Звичайно, можна було спланувати так, щоб поїхати до моря в Італії, але можливість побачити +1 країну перемогла. На цю маленьку острівну державу було виділено 3 дні.

Чому ночували в аеропорту?

Спочатку на Мальту мали прилетіти в 19:00. Звичайно, планували знайти житло і все таке. Але потім нам перенесли рейс і наше прибуття намічалося на 23:55 (Це другий такий випадок за всю подорож, що нам перенесли рейс). Трансфер на таксі (окрім таксі нічого немає) від аеропорту до будь-якої точки Мальти коштує 25 євро і до того ж потрібно було заплатити за ніч за житла. Ми, через обмежений бюджет, прийняли рішення посидіти до ранку в аеропорту. Економія приблизно 50 євро. І для цього потрібно було пересидіти всього 6 годин, до початку руху автобусів.

Приліт і перші несподіванки

Аеропорт на Мальті не був дуже великий, всього один термінал. Люди, які з нами прилетіли, швидко почали розходитися, хто по таксі, а кого просто зустрічали. В аеропорту працювала єдина кав’ярня, оскільки відразу після нас ще прибувало кілька рейсів. На території цього кафе ми і вирішили примоститися на м’яких диванчиках.

Несподіванка 1. Ми залишились самі

Я спочатку думав, що тут аеропорт побільше і ми загубимось серед людей, які відбувають чи очікують свій рейс… Але не так сталося…

Буквально через пів години аеропорт опустів, кафе в якому ми сиділи, всі прокатні сервіси зачинились. Ми залишися двоє, окрім представника в будці таксі і двох охоронців, які кожні 15 хвилин проходили і поглядали в нашу сторону.

Судячи по таблиці прибування (Arrived), наступний літак мав прилетіти не скоро, десь о пів на шосту ранку (На годиннику була тільки перша ночі). На щастя, диванчики і столи кафе залишалися вільними для використання. На них ми і вирішили сидіти. А чому б і ні: комфортно, недалеко є туалет, і ще й охороняють два здорові поліцаї. От тільки, ті охоронці трішки бентежили, бо могли б до нас причепитися і запитати якого милого ми тут робимо. Ми для них навіть придумали історію, що чекаємо друзів, які мають прилетіти на наступному літаку, рейс якого світився на моніторі “Arrive”

Несподіванка 2. В аеропорту влітку дуже холодно

Через пів години стало вже некомфортно сидіти всередині аеропорту. Ми просто замерзли через включені кондиціонери, які безперестанку ганяли холодне повітря. Це для нас був величезний сюрприз. З комфортних диванів довелося перебиратися на вулицю.

На дворі виявилося набагато тепліше. Клімат на Мальті дуже жаркий + величезна вологість. Коли вийшли з аеропорту посеред ночі, в лице вдарила жара. Класно, що в кафе, якому ми сиділи, була відкрита тераса, на ній ми і розмістилися до ранку.

План на наступні три дні

Поки чекали ранку, в аеропорту знайшов інформаційну будку мальтійських автобусів, де нікого не було, але лежали безкоштовні буклети з автобусними картами. На них намальована карта всього острову, з усіма можливостями пересування на автобусах.

Не забудь! Візьми карту автобусних маршрутів в аеропорту

Поруч була ще одна будка від “City Sightseeing” (хто не знає, то це такі червоні двоповерхові автобуси, де другий поверх без даху, які проводять екскурсії по різних містах світу і коштують в районі 20 євро за день), де лежали буклети з маршрутами компанії по острові, з нанесеними позначками всіх пам’яток Мальти.

Мальтійські автобуси значно дешевші і коштували на 2014 рік 1,5 євро (краще всього подорожувати по Мальті на автобусах). Комбінуючи ці дві карти-буклети, ми в аеропорту і спланували нашу подорож по Мальті на найближчі 3 дні. Можна сказати час даремно не пройшов.

Отже, добре вивчивши маршрут, ми прийняли рішення, поїхати в 6 ранку на автобусі на схід острова, зустрічати сонце. А чому б і ні, до заселення потрібно було чекати 6 годин, до того ж можна покупатися в ранковому гарячому Середземному морі. (Але чесно кажучи, втома вдавалася взнаки і сил майже не було тому, що спали ми на столі, як на лекціях)

Схід сонця на Мальті

Приїхали ми до пляжу…..

Тут був мальтійський порт. Дуже цікава комбінація, пляж з видом на величезних роботів, які обслуговують кораблі.

Але зона пляжу відгороджена шнуром з буйками. Попри недалеку віддаленість до порту, вода дуже чиста і прозора.

Ще трошки і ми дочекалися сонце, яке почало сходити над горизонтом.

Після зустрічі сонця, поїхали ще в рибацьке поселення Марсашлокк!

А це стаття Мальта за один день

На другий день

Другого дня ми відвідали Мдіну і ще кілька цікавих обєктів.

На третій день

Їздили на інший отрів по дорозі заскочили на голубу лагуну

Відео з Мальти