Відвідати всі країни

Як подорожувати по Мальті. Автобуси на Мальті. Громадський транспорт

Самий крутий, зручний і дешевий вид пересування на Мальті – це громадські автобуси!


Автобусне сполучення. Загальна інформація

Компанія Malta Public Transport створена в 2014 році для управління автобусними маршрутами на островах Мальта і Гозо. Автобуси на мальтійських островах, як правило, працюють щодня з 5:30 до 23: 00.

Як подорожувати по Мальті. Інформація про маршрути.

Є в цілому 80 різних маршрутів, які пов’язують різні місцевості на Мальті з важливими місцями, зокрема такі як Валетта, аеропорт або в інші пункти призначення. Між тим 15 різних маршрутів працюють на острові Гозо, насамперед, від центрального вузла автовокзалу Вікторії до різних населених пунктів на острові.

Як правило, одно або двоцифрові (Наприклад. 1, 2, 3, … 12 … 34 … 94) позначають маршрути, які їздять з Валлетти до різних населених пунктів.

Експрес маршрути позначаються буквою “Х”. Ці маршрути обмежені зупинками і обслуговують територію навколо різних населених пунктів, а також зон аеропорту.

Трьох-цифрові маршрути пов’язують різні місцевості між собою. У більшості випадків ці маршрути не сполучаються з Валлеттою, але можуть служити додатковими для розв’язок.

Автобуси на Мальті. Доступність

Мальта нещодавно повністю обновила свій автопарк, створивши нову компанію. Раніше автобуси були незручні, повільні і пересуватися на них було каторгою для туристів, так як в них не було кондиціонерів, а клімат на Мальті дуже пекучий. Виглядали вони ось так.

…або так…

Нові автобуси на Мальті

Наразі це принципово нові автобуси, зручні, доступні для людей з проблемами опорно-руховохо апарату. Обладнанні місцями для великих валіз, сидіннями для вагітних жінок, літніх людей і осіб, які перевозять маленьких дітей.

Крім того, автобуси оснащені кондиціонерами, що значно полегшило пересування, також для того, щоб подорожі ставали зручнішими, вони були обладнані електронними і голосовими панелями для оголошень найближчих зупинок автобуса.

Сайт компанії http://www.publictransport.com.mt

Громадський транспорт. Цінова політика

Раніше туристи платили за проїзд більше чим місцеві жителі. Але нинішній прем’єр міністр Мальти зробив для всіх однаково. Станом на 2014 рік, разова поїздка коштувала 1,3 євро. Квиточок на цілий день можна купити за 1,5 євро. Якщо чесно, встановлення ціни трошки не зрозуміла. Чому така мала різниця в 20 центів??))

Але дійсно купивши один квиток за 1,5 євро, можна, використовуючи карту маршрутів, проїхати весь основний острів на автобусах і подивитися всі основні місця Мальти за один день))

Ціни на автобуси завжди можна глянути тут http://www.publictransport.com.mt/ticket-type?l=1

Автовокзал у Валлетті

Це центральний вузол автобусних сполучень і скоріш за все ви приїдете до нього з аеропорту для того, щоб продовжити свій рух. Їдучи з аеропорту з великою ймовірністю ви вже будете знати, який автобус вам потрібен, оскільки в аеропорту на стійці Malta Public Bus можна взяти брошури з картою і маршрутами.

На автовокзалі в Валлетті потрібний автобус знайти самостійно важко, оскільки автобусів дуже багато! Але стенд-помічник посеред автовокзалу допоможе. На ньому є карта всього автовокзалу з позначками потрібних зупинок.

Лівосторонній рух

Це те, до чого буде дуже важко звикнути в перші дні! Головне не плутати, на якій стороні дороги ваша зупинка для очікування автобуса))

Зупинки

На кожній зупинці є стовпчик з позначками, які маршрути тут проходять і з яким кінцевим пунктом. Варто, про-всяк випадок, мати ще карту маршрутів, вона допоможе подорожувати по Мальті.

Про шоферів

Шофери на Мальті, та й самі мальтійці, дуже хороші і добрі люди. Допомагають, як тільки припадає нагода. Здивував один випадок, коли ми їхали в аеропорт і проїжджали зупинку, на якій непримітно сиділа дівчинка. Коли автобус вже проскочив зупинку, дівчинка піднялась і почала йому махати, але шофер вже від’їхав від зупинки. Ми сиділи і думали, що вона може і літак свій пропустити, якщо буде сидіти в куточку на лавочці і всі так будуть попри неї пролітати. Але що ви думаєте, на наступному перехресті, за кілометр від зупинки, шофер розвернувся, повернувся і забрав туристку…. Ось такі справи.