Відвідати всі країни

Скільки коштує поплавати на гондолі

Що таке гондола? Професія гондольєра. Чи важко стати гондольєром? Скільки гондольєрів у Венеції? Скільки коштує поплавати на гондолі? Як здешевити вартість прогулянки на гондолі?

Гондоли, як символ Венеції

Гондола – це традиційний венеціанський гребний човен.

Історично була головним засобом пересування по каналах міста, в наш час гондоли служать для романтичних прогулянок. За оцінкою істориків в XVIII столітті у Венеції налічувалося декілька тисяч гондол. Інший транспорт Венеції.


Виготовлення такого транспорту коштує від 30 до 90 тис. доларів.

У гондоли всього одне весло, історично це було викликано вузькими каналами, в яких двовеслові човни не змогли б розійтися. Весло тримається в замку, що зветься «форкола» (італ. forcola). Конструкція форколи має складну форму, дозволяючи реалізовувати декілька положень весла для повільного руху вперед, могутнього швидкого веслування, обертання і поворотів човна, уповільнення і веслування назад.

На носі гондоли встановлюється особливий залізний гребінь — «ферро» (італ. ferro). Встановлення ферро має декілька цілей: залізний наконечник захищає ніс човна; є противагою гондольєрові, що стоїть на протилежному кінці; по ньому визначають висоту мосту і можливості проходу гондоли під ним.

Шість зубців символізують шість районів міста. Зубець, який виступає в протилежний бік від решти — острів Джудекку, Його S-форма нагадує Великий канал (Гранд-канал) або капелюх Дожів, дірка над верхнім зубчиком — Міст Ріальто.

Професія Гондольєр

Чисельність венеціанських гондольєрів – всього 425 осіб, причому їх кількість завжди залишається незмінною. Ні вихід на пенсію, ні будь-які інші обставини не можуть вплинути на їх чисельність. На місце, того хто пішов на пенсію, негайно встає кандидат, який отримує ліцензію шляхом здачі іспитів. Незважаючи на високу вартість венеціанських гондол і дев’ятимісячні курси навчання, зменшення охочих поки не спостерігається.

Ліцензії можуть передаватися у спадок від батька до сина, внаслідок чого потрапити до числа гондольєрів сторонній людині непросто.

Просіть нехай поспівають! Гондольєр — чоловіча професія, яка вимагає великої майстерності. Цій професії не позичати романтизму, недаремно у гондольєрів є навіть особливий вид пісень, що мають назву баркарола.

Максимальна кількість пасажирів, що перевозяться на гондолі складає шість чоловік.

Веслуючи гондольєр докладає одне і теж зусилля, як для порожньої, так і повністю завантаженої гондоли.

Незважаючи на те, що подорож по знаменитих місцевим каналам на гондолі носить сьогодні скоріше характер романтичного атракціону, влада як і раніше строго стежить за дотриманням встановлених ще в 18 столітті правил.

Дрес-код - солом’яний капелюх з червоною або синьою стрічкою і смугаста футболка. Смуги також червоні або сині. . За недотримання такої форми одягу можна поплатитися ліцензією – таке покарання юридично закріплено в міському законодавстві.

“Хлопці, а де ваші шляпи?” Гондольєри – це дуже привітні і веселі люди.

Скільки коштує поплавати на гондолі?

В день 30 хвилин прогулянки по каналах обійдеться 80 євро, незалежно від того, скільки вас сидить в гондолі. 80 євро це вартість оренди всієї гондоли. 100 євро доведеться заплатити у вечірній і нічний час. Якщо вас двоє, то варіантом зекономити є знайти ще 4 чоловік, які теж хочуть зекономити. Так можна знизити ціну з 40 євро до 13 євро на одну людину.

Офіційні ціни на проїзд у гондолах

Як ще знизити ціну на гондоли?

Торгуватися! Торгуватися там, де мало туристів і, де гондольєри вже втомились від відпочинку. Таких місць по Венеції вдосталь і на них з легкістю можна потрапити, прогулюючись навмання по вулицях . Нам кілька разів навіть самі гондольєри пропонували поплавати за 60 євро, але часу не було шукати напарників та й мовний бар’єр не дозволяв.

То як знизити вартість до 4 євро на одного?

Ви вже, мабуть, і самі здогадались. Спочатку підходите двоє торгуєтесь до 60 євро. Потім знаходите, ще чотирьох бажаючих людей і пропонуєте їм розбити суму 80 євро на 6. Вони вам дають по 13,5 євро за кожного, ви, докладаєте ще 8 євро і плаваєте))

А можете чесно розбити 60 євро на 6, то вийде по 10 євро. Так ще скоріше знайдете напарників, головне тільки вміти на англійській пояснити, чого мені поки не вистачає))

Вчіть англійську і плавайте!))