Відвідати всі країни

Венеція: канали, гондоли, площа Сан-Марко

Що робити у Венеції? Канали і вулиці Венеції. 10 фактів про Венецію. Гондоли і гондольєри. Площа Сан Марко. Де поїсти у Венеції?

Венеція

Венеція – столиця італійської провінції Венето. Місто розташоване на 117 невеликих островах у Венеціанській лагуні Адріатичного моря. Венеція була заснована близько V сторіччя. На сьогоднішній день це практично єдине місто, що зберегло незмінним свій середньовічний вигляд.

Венеціанська республіка в часи Середньовіччя та Відродження була потужною морською державою, плацдармом для Хрестових походів та важливим центром торгівлі. Венеція також відома рядом мистецьких рухів епохи Ренесансу. Місто відіграло значну роль в історії симфонічної та оперної музики; батьківщина Антоніо Вівальді.



Сучасна Венеція складається з острівної та берегової (Местре) частин. Власне острівна частина і є містом, решта – лише додаток. “Терра ферма” (материк) знаходиться на відстані 4 км. Причому Местре був приєднаний тільки в 1926 році. З середини XIX сторіччя зв’язок між ними здійснюється не тільки по воді.

Чарівне місце! За результатами різних опитувань Венеція часто потрапляє в топи списків найкрасивіших міст світу!

Де пожити біля Венеції?

Про те, де дешево пожити біля Венеції і чому варто жити в сусідніх містах, я вже писав у розповіді про Падую.

Що робити у Венеції?

Гуляти, гуляти, гуляти….. Тут таке місце, де не потрібно малювати маршрутів. Тут можна довго гуляти навмання по вузьких вуличках, по доріжках попри канали, по містках, яких тут більше 400 і які сполучають 117 островів між собою, та по прекрасних старовинних площах, яких у Венеції теж дуже багато.


Прогулянка по Венеції

Коли приїздите у Венецію на потязі і вийдете на вокзалі Санта Лючія (Venezia S.Lucia) перед вами відразу відкриваються краєвиди на основний канал, катера які курсують по ньому і на протилежному березі церкву San Simeone Piccolo. Ну і звичайно натовпи туристів…

Кажуть безкінечно можна дивитися на три речі: “Як горить вогонь, як тече вода і як плавають гондоли по каналах у Венеції))“.

Багато туристів! За статистикою, на одного місцевого жителя припадає до 170 туристів.

Попадаєш сюди і відразу виникає думка: “Я у Венеції, треба йти плавати по каналах“. Але коли, ти бачиш черги з сотні туристів біля невеличких портів і, на перший погляд, незрозумілі таблички з маршрутами і графіком пересування катерів, тебе це починає відлякувати. Спочатку не ясно де тут таксі, де тут громадський транспорт і до того ж переживаєш аби не попасти на великі гроші. “Ну що ж робити, йдемо далі, потім поплаваємо.…”.

Думка друга: “Оооо, а може на годнолах?“. Взнавши ціну, відразу бажання пропадає, бо в кишені грошей тільки на пів гондоли)) (Як подорожувати по Венеції на транспорті читайте в наступній статті)

Факт про Венецію. Венеція побудована на палях з модрини, що виростає в Альпах, яка майже не гниє у воді і з якої отримують смолу, відому як венеціанський терпентин.

Гранд – Канал у Венеції

Що робити далі? Варіантів для продовження небагато. Це гуляти пішки, що ми й зробили. Виходимо на міст (Ponte Delgo Scalzi), де відкривається краєвид на Гранд-канал. Його глибина коливається від 5 до 5,5 м, а ширина – від 30 до 70 м. Подолавши 3 тис. 800 м, Каналаццо впадає в канал Св. Марка.

Гранд-канал (Canal Grande), звиваючись S-подібно, проходить через центр Венеції, слідуючи старому руслу річки.

Його сторони, у свою чергу, визначають 6 адміністративних районів (сест’єрі), що склалися ще в Середньовіччі.

Гуляти вздовж гранд-каналу, немає змоги! Тут тільки можна плавати!

Венеціанський Карнавал

На кожному кроці продають маски. Це візитна карточка Венеції і основний атрибут карнавалу, який тут проходить раз в рік в лютому.

Традиція масових гулянь така ж давня у Венеції, як і саме місто. Лідерство серед них, безсумнівно, належить знаменитому венеціанському карнавалу. Його історія сягає корінням у язичницьке свято Римських Сатурналій, на час якого відміталися всі станові відмінності. Так і карнавал став чудовий тим, що зрівнював людей за допомогою масок. З тих пір це всенародне свято, який вперше було занесено в офіційні документи в 1094 році Вітале Фаліеро.


Ціни на маски різні.

Вулиці і канали Венеції

Типові вулички Венеції.

Гуляючи по вуличках, часто переходиш через мостик з одного маленького острова на інший, де відкриваються види на канали і на картини венеціанського життя.

Факт про Венецію. По Венеції проходить близько 150 каналів пов'язаних 409 мостами.

Припарковані лодки біля будинків, озеленені балкони, білизна, яка звисає з балконів, нагадує нам про те, що тут є корінні мешканці, які живуть-поживають своїм “дорогущим” романтичним венеціанським життям. Та чи дійсно воно тут романтичне і чи не тісно їм тут серед мільйонів туристів?

Вікна в більшості у всіх зачинені.

Подалі від центральних осноних вулиць тихіше і менше людей.

Факт про Венецію. У Венеції немає каналізації! Всі відходи змиваються в канали два рази на день з приливами, що і пояснює наступний цікавий факт: професійних сантехніків у Венеції налічується тільки 20 чоловік!

Неприємний запах? Не раз чув від бувалих туристів, що у самому романтичному місці постійно стоїть неприємний запах. Але, побувавши тут в спеку в розпал сезону, нічого такого наші носи не помітили.

Факт про Венецію. Венецію поділяють на 117 островів, на яких можна порахувати близько 3000 провулків.

Факт про Венецію З кожним роком Венеція тоне! Це відбувається через те, що рівень води постійно піднімається, а середній рівень землі Венеції потроху знижується.

Факт про Венецію. У Венеції народився знаменитий коханець Джакомо Казанова, мандрівник Марко Поло і композитор Антоніо Вівальді.

Факт про Венецію! Восени відбувається підвищення рівня води, в результаті якого провулки, площі, перші поверхи будинків повністю заливає. Для жителів Венеції це явище дуже неприємне, але для туриста це унікальна подія, безсумнівно, є самим незабутнім в турі по Венеції.

Факт про Венецію! Дуже цікава також нумерація будинків у Венеції – вона обчислюється не по вулицях, а по островах. Причому ведеться вона в арифметичному порядку, а самі номери чотиризначні.

Типовий венеціанський дворик.

Типова площа.

Гондоли і гондольєри

Факт про Венецію Кількість ліцензій на роботу гондольєром у Венеції жорстко обмежена — 425. Ліцензії можуть передаватися у спадок від батька до сина, внаслідок чого потрапити до числа гондольєрів сторонній людині непросто. У Венеції тільки одна жінка гондольєр.

Скільки ж коштує поплавати на гондолі?

Стати гондольєром дуже важко і потрібно багато тренуватися і працювати над собою. Але коли ти вже гондольєр, то можна спокійно відпочивати на своїй гондолі і чекати клієнтів.

А цей гондольєр приваблює туристів, демонструючи свої вміння.

Площа Сан-Марко

П’яцца Сан-Марко — центральна площа.

Площа величезна.

І тут неймовірна кількість туристів.

Ресторани організували живу музику.

Незліченна кількість голубів розгулюють по площі стали невід’ємною частиною міського пейзажу.

Але по площі ходять волонтери і розказують, що через голубів виникає багато проблем. Нищать вони монументи і архітектурні пам’ятки.

Палац Дожів

Пьяцетта – майданчик від Гранд-каналу до дзвіниці.

Вид на гранд канал і з площі Сан-Марко.

Збулася ще одна заповітна мрія….

Сонце поступово заходило…

Де поїсти у Венеції?

Біля каналів сконцентрувалися самі дорогі ресторани. Ми зайшли в один з’їсти символічно піццу, так вона тут мало того, що дорожча, та ще й одну піццу вам ніхто нести не буде. Скажуть замовляти ще, бо то ресторан))

Хороший варіант поїсти в більш скромних ресторанчиках, які розмістилися на маленьких вуличках, де менше туристів.

Проходити такі вітрини дуже важко. Але, дізнавшись ціни в меню, голод відразу десь пропадає))

Дуже багато рибних ресторанів, які пропонують різноманітні морські делікатеси.

Там де черги там халатність? В місцях, де багато туристів, на площах, щоб поїсти, доведеться навіть постояти у черзі. І дуже смішно спостерігати, як швидко офіціанти прибирають столики, просто перевертаючи скатерку грязною стороною до низу. Дехто при рознесенні замовлень, підтримує пальцями макарони, які випадають з тарілок. Все через поспіх, бо в місцях де багато туристів, на першому місці не клієнт, тут на першому місці бабло, яке стоїть в черзі.

Венеція вечірня… все затихає, водного транспорту стає все менше…

Гуляючи вечірньою Венецією можна навіть потрапити в 70-ті.

Але ми все ж таки поплавали по Венеції….

Про транспорт Венеції і що ще подивитися буде далі.