Відвідати всі країни

Ватикан. Що робити у карликовій державі

Що робити у Ватикані. 5 речей, які можна зробити у Ватикані.

Найменша у світі незалежна держава посеред Риму в Італії.

Ватикан – це резиденція Папи Римського і найменша в світі карликова держава, яка розташувалася в центрі Риму. Кількість жителів 800. Більше про Ватикан Ви зможете завжди почитати у Вікіпедії.

Як дістатися до Ватикану?

Потрібно спочатку приїхати в Рим. Доїхати до Ватикану можна на метро. Найближча станція – Via Ottaviano. (Як подорожувати Римом)

Карта Ватикану

1. Гуляємо по площі Святого Петра

Грандіозна площа у вигляді двох симетричних півкіл, розбита перед базилікою Св. Петра в Римі за проектом Берніні в 1656—1667 роках. Тут збираються натовпи віруючих, щоб слухати виступи понтифіка.


Площу обрамляє спроектована Берніні напівкругла Колонада Тосканського ордера. Посередині – єгипетський обеліск, привезений в Рим ще імператором Калігулою. У 1585 році за папи Сікста V поставлений архітектором Доменіко Фонтана на теперішнє місце. Це єдиний обеліск у місті, який простояв в незмінному вигляді аж до Відродження. Середньовічні римляни вважали, що в металевій кулі на вершині обеліска зберігається прах Юлія Цезаря. Від обеліска по бруківці розходяться промені з травертина, влаштовані так, щоб обеліск виконував роль гномона.


2. Пошта Ватикану. Відправити листівку?

Продаж поштових марок є важливою статтею доходів Ватикану.

У пошти Ватикану є чотири поштових відділення: на пл. Святого Петра, у Ватиканському музеї, у собору святого Іоанна і у церкви святого Павла. Одна з діючих поштових скриньок для збору листів розташований на даху собору Святого Петра.

За твердженням Всесвітнього поштового союзу, ватиканська поштова служба «одна з кращих поштових систем в світі». У перерахунку на одного жителя з території Ватикану відправляється більшу кількість листів, ніж звідки-небудь ще в світі.

Велика частина поштових відправлень, що надсилаються з Ватикану, здійснюється туристами і співробітниками Римської курії. Багато жителів Рима, не довіряючи італійській пошті, відправляють важливі листи з території Ватикану.

Місцева валюта, як сувенір

В поштовому відділені можна купити монети Папи Римського.

До речі, Грошова одиниця — євро. За угодою з урядом Італії від 29 грудня 2000 у обмежених масштабах Папська держава чеканить також власну монету — ватиканський євро, призначений в основному для нумізматів. Обсяг випуску ватиканських євро не повинен перевищувати одного мільйона на рік.

Є ще всякі сувеніри з зображення Папи і маленькі іконки.

Статуетки ангелів.

3. Постояти в черзі

Щоб попасти далі на територію музеїв чи увійти в собор Святого Петра доведеться вистояти в черзі. Черга сформувалася через те, що люди проходять через турнікети, де перевіряють сумки на вміст недозволених речей. Тому перед тим, як ставати в чергу підійдіть до стендів і ознайомтеся, що можна проносити, а що ні. А то буде дуже неприємно, якщо вас завернуть після того, як ви простоїте 20 хвилин.

Гіди пропонують без черг! По площі бігає дуже багато гідів, які пропонують екскурсії. Говорять, що якщо берете в них екскурсію, то проводять без черги.

20 хвилин пройшли, як 20 хвилин)) Ми вже перед турнікетами. Обертаючись назад бачимо, що за нами знову сформувався натовп.

Дівчата закривайте плечі і коліна Через ці голі плечі, що на фотографії нас мало не завернули назад. Так що йдучи в середину Собору одягніться скромненько, або візьміть з собою накидку на плечі.

Нашою накидкою став український прапор, який чекав свого часу. Виручив синьо-жовтий. Як тільки витягнули його з рюкзака з черги почули вигуки: “Слава Україні”.

Щоб зайти в Собор потрібно пройти через два турнікета.

Далі черга буде розділятися на тих хто хоче потрапити до кас, щоб піднятися на купол; увійти відразу в Собор; чи потрапити в музей.

4. Піднятися на купол або відвідати музей

Ми з усіх запропонованих пам’яток Ватикану вибрали піднятися на купол Святого Петра.

Щоб піднятися на купол потрібно заплатити гроші. Є два варіанти без ліфта – 8 євро і з ліфтом 12 євро. Якщо ви думаєте, що ліфт вас вивезе на самий верх, то це помилково, ліфт підніме всього десь на три поверхи – це приблизно 1/4 шляху. Долається ця частина шляху легко. Спіральна доріжка під маленьким кутом. Так, що переплачувати за ліфт не варто.

Перший етап пройдений і ми піднялися на внутрішній балкон купола.

Далі саме важче. Круті вузькі сходинки на саму вершину купола.

По дорозі зустрічаємо вікна завішані замками. Але їх менше чим на воротах під балконом Джульєти у Вероні.

Ми на самій вищій точці Ватикану. Враження двоякі.

Позитивні від краєвидів, які відкриваються на Ватикан і Рим…

…на площу Святого Петра…

…на Рим….

…..на Сад Ватикану……

Негативні враження від штовханини, яка панує на куполі. Всі лізуть до грат, щоб подивитися, штовхають один одного. Короче за хвилину вам краєвиди набридають і ви починаєте жадати скоріше вибратися з цього “пекла” на вершині святині.

Нарешті зійшли, де більше простору. Знаходимось на даху собору Святого Петра на висоті 45 метрів.

Висота фасаду — 45 м, ширина — 115 м. Аттик фасаду вінчають величезні, заввишки 5,65 м, статуї Христа, Івана Хрестителя й одинадцяти апостолів, крім апостола Петра, статуя якого знаходиться зліва від сходів.

5. Побачити Собор Святого Петра

Прямо по сходках спускаємось до собору. Вхід безкоштовний. Собор у Ватикані – це щось неймовірне. Більше про Собор

Прямо під куполом собору розташований вівтар із бронзовим ківорієм Берніні, виготовленим у 1624—1633 роках. Висота ківорію — 29 м. Він підтримується чотирма крученими колонами, на яких стоять статуї янголів. Серед гілок лавра на верхніх частинах колон видно геральдичні бджоли сімейства Барберіні. Бронзу для ківорію взяли із Пантеону, розібравши за наказом папи Урбана VIII конструкції, які підтримували дах портика.


Виходимо з собору.

Де поїсти у Ватикані

Перекусити на території міста-держави можна в кафетерії при Музеях Ватикану (працює в ті ж години, що і Музеї, і часто прихоплює годину після їх закриття). Тут же є бар з прохолодними напоями і піцерія. Так, як ми по платних музеях не блукали, то поїсти в цій країні ми вирішили таким чином))

Ще музеї і пам’ятки Ватикану

Музеї Ватикану – одні із самих чудових і великих у світі, відомих в першу чергу завдяки прекрасним залам з полотнами Рафаеля і фрескам Мікеланджело в Сикстинській капелі. Ще місця у Ватикані: Сади Ватикану, Галерея географічних карт, Двір Піні, Апостольський палац, Єгипетський музей та інші.

Загалом, така пробіжка по Ватикану займе 2-3 годинки. Якщо з відвідинами музеїв, то і цілий день. І варто знати, що в деякі дні Ватикан для відвідування зачинений і в дні коли відчинений, вхід до 18:00.

До речі офіційний сайт Ватикану: vatican.va

Ватикан можна відвідати в рамках Маршруту два дні в Римі.