Відвідати всі країни

Що таке прошуто. Де купляти прошуто в Італії

Що таке прошуто. Де купляти прошуто в Італії

Прошуто – італійська шинка, зроблена з окосту, натерта сіллю й пряностями. Див. детальніше про кухню Італії.

Для того щоб отримати цю смакоту, спеціально вирощують свиней, відгодовуючи каштанами. На околицях Парми їх годують сироваткою, що залишається від виробництва сиру пармезан. Задні ноги свині спочатку піддають сухому засолюванню, потім їх в’ялять не менш десяти місяців. М’ясо після цього виходить тверде, сухе, із чудовим ароматом.

Прошуто не потрібно обробляти термічно, оскільки воно тоді стає сухим і твердим. Блідо-рожеві, ледве блискучі тонкі скибочки прошуто додають у страви наприкінці готування, а найчастіше нарізають тонесенькими скибочками й подають на стіл з динею або інжиром, можуть додавати в салат чи піцу та ін.

( дуже схоже до Хамона в Іспанській кухні)

Прошуто роблять у декількох місцевостях Італії. Найкращими з них вважаються пармська шинка (прошуто ді Парма), а також прошуто з Сан Даніеле.

 

До прошуто італійці ставляться з любов’ю і трепетом. Процес в’ялення завжди не надто швидкоплинний, але італійська шинка може досягати зрілості до двох років.

 

Де купляти прошуто?

В Італії є дуже багато спеціалізованих сиро-м’ясних магазинчиків, де продають прошуто, різне м’ясо і сири. Один з таких магазинчиків ми облюбували в Римі, прямо біля нашої квартири.

Продавці в таких магазинах професіонали своєї справи. Дуже доброзичливі люди.

На прилавках красуються смачні куски. Ви можете показати пальцем на любий, який припав вам для душі, і вам його наріжуть на тоненькі шматочки. Крім прошуто є і інші види м’яса.

Ціна на прошуто від 2 євро за 100 грам.

В таких магазинчиках можна купити різноманітний сир, в тому числі і пармезан. Продають прошуто і в деяких супермаркетах, в яких є спеціальні відділення.

Цей вид м’яса потрібно обов’язково спробувати в Італії.