Відвідати всі країни

Основні пам’ятки Риму за день

Маршрут по Риму, який проведе вас по основних місцях Риму, які чіпляють епоху античності і не тільки. Маршрут економний і не передбачає відвідин платних музеїв і пам’яток.

Маршрут: “Основні пам’ятки Риму”

Житло в Римі

Житло в Римі знайти не важко. Варто лише помоніторити сайти по готелях, хостелах чи оренді кімнат і квартир. Сайти для пошуку житла. Ми ж цей раз скористалися сервісом AirBNB, знайшли класну квартирку, правда далеченько від центру.

Про маршрут в Римі

Завдяки маршруту ви зможете подивитися всі основні безкоштовні пам’ятки Риму і самі круті платні але ззовні. Якщо ваша поїздка передбачає відвідини платних музеїв і місць варто ознайомитися зі статтею “Як подорожувати по Римі“.

Маршрут розпочинається на станції Метро Терміні (Залізничний вокзал Терміні). Схема метро Риму.

Метро в Римі! В Римі наразі тільки дві вітки метро, які пересікаються саме на станції Терміні.

Отже, зручно починати цей маршрут і тим: хто тільки приїхав в Рим і з рюкзаками хоче прогулятися по античних місцях і для тих, хто до центру буде їхати на метро, як по Linea A, так і по Linea B (Назви віток метро).

Площа Республіка

Площа у центрі Риму, недалеко від станції Терміні, поряд з термами Діоклетіана. Від площі бере початок віа Націонале – одна з головних вулиць міста. Під площею знаходиться станція метро «Репуббліка — Театро дель Опера» лінії A Римського метрополітену.

У центрі площі розташований фонтан Наяд, створений скульптором Маріо Рутеллі в 1901.

На площу Республіка виходить фасад церкви Санта Марія дельї Анджелі е деі Мартірі, побудованої в XVI столітті, імовірно за проектом Мікеланджело.

Прогулюємось по віа Націонале. Зустрічаємо багато цікавих будинків, бутіків і пам’яток.

Підходимо до площі Венеції, але беремо відразу вліво в сторону Ринку Траяна. До площі ми ще прийдемо пізніше.

Ринок Траяна

Ринок Траяна – руїни торговельних будівель на форумі Траяна в Римі. П’ятиповерховий торговий комплекс був побудований у 100-112 рр. Апполодором Дамаським, який супроводжував імператора Траяна у його подорожах. Ринок побудований у вигляді терас на схилі пагорба. У ньому знаходилися близько 150 крамниць, таверни, закусочні, а також пункти безкоштовної роздачі продуктів населенню. Кожна крамниця мала вихід (Вітрина) на вулицю. У крамницях продавалися спеції, фрукти, вино, оливкова олія, риба, шовк та інші товари зі Сходу.

Посеред ринку пролягала Via Biveratica – вулиця, названа за розміщеними на ній харчевнями. Ринок Траяна цікавий своєю архітектурною конструкцією із застосуванням бетону та цегли: основу стіни становила суміш бетону з каменями, що дозволило збільшити висоту споруди до п’яти поверхів, стіни були облицьовані цеглою. Ринок був відділений від римського форуму протипожежною стіною.

Форум Августа

Другий з чотирьох імператорських форумів Рима (125 м завдовжки і 118 м завширшки).

Форум був побудований на замовлення імператора Октавіана Августа. Найважливішою спорудою форуму став храм, присвячений Марсу Меснику; посвячений у 2 році до н. е., храм був побудований з каррарського мармуру, за планом схожим на храм Venus Genetrix на форумі Юлія Цезаря; в центрі містилася статуя Марса, оточена статуями Венери і обожненого Цезаря.

На сьогоднішній день збереглася лише частина форуму Августа: кілька колон храму і сходи.

Проходимо фасад Базиліки Максенція і Костянтина — найбільшої будівлі, коли-небудь побудованої на Римському форумі. За нею вже видно Колізей.

Колізей

Найбільший амфітеатр Стародавнього Риму, символ імператорської могутності. Амфітеатр у Вероні на третьому місці.

Колись Колізей був фабрикою вбивств, а тепер це символ Риму біля якого хоче сфотографуватися кожен турист.

Зараз територія біля Колізею окупували приїжджі невгамовні заробітчани, які носять півлітрові бутилки води і “пихають” їх туристам по одному євро.


Також в їхньому асортименті всякі зонтики, шляпки, вієра, які стають в нагоді туристам, що приїхали в саму жарку пору року.

Дивно, але міліція, не розганяє незаконних продавців з площі, а оцих двох “останніх з римлян” прогнала на наших очах. Римлянка зі злості аж закурила… (Фото трохи невдале, але за дядьком-римлянином видніється фуражка охоронця порядку)

Тріумфальна арка

На фоні тріумфальна арка і Римський Колізей в комплексі.

Вхід на Римський Форум платний, ми його обходимо зі сторони цирку.

Римський форум

Виходимо на оглядовий майданчик, де відкривається вид на Форум.


Капітолійська площа

Біля площі знаходиться Капітолійський музей – найстаріший публічний музей світу.

Площа Венеції

Площа в центрі Риму, названа так за однойменним Палаццо Венеція.

Площа розташована біля підніжжя Капітолію і недалеко від Римського форуму. Це місце ще за часів Римської республіки було важливим транспортним пунктом, тут перетиналися Фламінієва дорога з Сервієвою стіною (Porta Fontinalis).

Вітторіано

Монумент на честь першого короля об’єднаної Італії Віктора Еммануїла II. Розташована на Венеціанській площі в Римі, на схилі Капітолійського пагорба.

Вид на площу Венеції зі сходинок Вітторіано.

Всюди бігає поліцейський і зганяє туристів, які присідають на мрамурну плитку.

Пам’ятник Віторіо Емануїлу

Вхід до Вітторіано.

Колони на даху Вітторано


І ще дві ліниві чайки)) Навіть не хочуть летіти, коли їх зганяєш. Топчуться з ноги на ногу.

Вид на Рим з даху Вітторіано. До речі на обзорну площадку Вітторіано можна вийти безкоштовно.

Вид на Ринок Траяна.

Покидаємо площу Венеції і йдемо в напрямку Пантеону. Зустрічаємо дворик.

Це Галерея Дорія. Вхід в середину будови платний 11 євро.

Пантеон

Храм, присвячий всім богам.

Навпроти величезний фонтан.

Ротонда Пантеону, перекрита півсферичним куполом (діаметр понад 43 м), являє собою велике інженерне досягнення античності.

Мастер – клас по позуванню))

П’яцца Навона

П’яцца Навона (італ. Piazza Navona) — римська площа у формі витягнутого з півдня на північ прямокутника. Разбудована на місці цирку Доміціана. З XV століття по 1869 рік – місце знаходження міського ринку. Забудовувалася у XVII столітті в стилі бароко.

На площі знаходяться три прекрасні фонтани: Фонтан чотирьох рік, Фонтан Мавра, Фонтан Нептуна.

Фонтан Треві

Перед закінченням маршруту зайшли кинути монетку в фонтан Треві. А він по іронії не працював і знаходився на реставрації. Для туристів зробили калюжку в яку вони могли попадати монетками. До калюжки вистроїлася кілометрова черга. ))

Площа Іспанії

Завершальна точка маршруту.


Людей на сходах багато, фонтан також на ремонті.

На площі закохана парочка влаштувала для всіх концерт))

Прямо з площі Іспанії можна поїхати на метро до своєї тимчасової домівки.

Це частина маршруту, який увійшов в повноцінний наш маршрут “Рим за два дні”, про який далі.