Корисний чай з калини рецепт за 5 хвилин. Не просто зігріє, а й додасть вітамінів організму

Як зробити чай з калини. Простий рецепт калинового чаю з мінімумом інгредієнтів, але з максимумом корисності. Такий чай просто необхідний у холодну пору року. Не тільки для зігрівання, але й для вашого організму, зокрема для імунітету.
Чай з калини

Калина - це не тільки символ України, це ще й рослина, яку наші предки колись широко використовували у побуті, у різних традиційних ритуалах, а також у приготуванні страв та напоїв. Вона наділена неймовірною кількістю корисних мікроелементів, а який багатий у неї вітамінний склад. По вітаміну С, вона перемагає навіть лимон.

Чай з калини, можна пити окремо, або ж змішувати з різноманітними ягодами та чаями. Все залежить від того, для чого саме він вам потрібний.

У цьому рецепті простий чай для підвищення імунітету. Але все ж таки перед тим, як його приготувати, краще ознайомитись, кому чай з калини не можна вживати, щоб не було ніяких ускладнень.

Інгредієнти

Як приготувати Чай з калини

3
7
10

Відео рецепт Чай з калини

Покроковий рецепт

1. Підготовлюємо калину

Калину промиваємо під водою, відділяємо від гілочок. Засипаємо 100 грам ягід калини в заварний, який поміщає 800 мілілітрів води. І товкачкою робити пюре. Бажано в середину в цей момент не заглядати, а то може порснути в очі. Утворюється дуже вітамінна кашка, яка доповнить наш чай. 

2. Додаємо чай

Коли вся калина потовчена, кидаємо в заварник пів столової ложки чорного чаю.

3. Заливаємо кип'ятком

Заливаємо це все щойно закип'яченою водою. Накриваємо чайничок і даємо запаритися 5-7 хвилин. 

4. Наливаємо у чашку

Коли чай запарився наливаємо його в чашку.  Можемо трохи підсолодити медом чи цукром. Для атмосферності кидаємо в чашку кілька ягідок калини, таким чином прикрасимо свій вітамінний і дуже корисний напій.

До речі, якщо у нас залишається калина, її можна заморозити або перетерти з цукром, щоб в будь який момент, чи під час застуди чи під настрій можна було витягнути і зробити собі такого чаю. Просто засипаємо ягоди один до одного цукром, перетираємо блендером і ставимо в банці в холодильник. 

Схожі рецепти страв

Поради і запитання

Поради по приготуванні страви Чай з калини

Чи можна пити чай з калини вагітним?

Чай з калини не можна вживати під час вагітності, адже він може нашкодити плоду, а також стимулювати скороченню матки.

Чим корисний чай з калини?

Калина має дуже багато корисних властивостей, зокрема:

  1. Підвищує імунітет
  2. Понижує артеріальний тиск
  3. Понижує холестерин в крові
  4. Заспокоює нерви
  5. Допомагає при кашлі та болю у горлі
  6. Виводить шлаки та токсичні речовини з організму
  7. Допомагає при головних болях