Відвідати всі країни

Як цвіте рододендрон або Чорвона Рута

Під час свого першого походу Карпатами, ми проходили Мармароський і Чорногірський хребти. Червень місяць це якраз пік цвітіння рододендрону карпатського. В цей час в горах, на вершинах, можна побачити неймовірну красу. В даному пості підбірка фотографій з чудесних місць , де цвіте рододендрон. На фото зустрічаються схили Мармаросів, а також схили Чорногори.

Рододендрон карпатський, східнокарпатський, або миртолистий — вічнозелений гарноквітучий чагарничок, поширений у горах Східної Європи і зокрема в Україні.


Рододендрон карпатський трапляється на Балканах (Родопи), у Східних і Південних Карпатах, зокрема в Болгарії, Македонії, Румунії і в Україні. Східно-південно-карпатсько-балканський субендемік. В Україні зростає на північній межі свого поширення. Занесений до Червоної книги під ІІ категорією охорони. В Україні росте на субальпійських та альпійських луках поміж заростями сосни гірської та ялівцю сибірського на висотах 1600–2050 м. Характерний для Горган, Свидовця (лише у масиві Близниці), Чорногори (досить звичайно), Мармароського масиву і Чивчин. Під охороною у КБЗ та КНПП. http://uk.wikipedia.org/wiki/Рододендрон_карпатськийЯк цвіте рододендрон на підніжжі Піп-Івана Мармароського.

Як цвіте рододендрон на Піп-Івані Мармароському.

Як цвіте рододендрон на Піп-Іван Чорногірському на четвертий день.

Як цвіте рододендрон по Чорногорі.

Роса на рододендронах біля підніжжя Брескула в заключний день походу.

Не зривайте цю чудову квітку тому, що вона занесена до Червоної книги України.

Ще декілька фото квітів з Карпат.