Відвідати всі країни

Як отримати дозвіл на похід Мармаросами

Як отримати дозвіл для перебування групи туристів в прикордонній зоні Мармароського масиву.

Дозвіл брався для походу Мармароси – Чорногора

Мармароський масив (Мармурові гори, Мармароси, гори Марамуреш) — гірський масив у Східних Карпатах. Більша частина масиву лежить на території Румунії. У межах України (в Івано-Франківській та Закарпатській областях) розташовані його північні та північно-західні околиці, зокрема Чивчини і Рахівські гори (Гуцульські Альпи). По Мармаросах проходить кордон між Україною та Румунією тому, для перебування в цій зоні потрібен дозвіл від прикордонної служби. Цю ділянку кордону, до складу якої входять Мармароси, охороняє Західне регіональне управління Державної прикордонної служби України.

Алгоритм отримання дозволу на похід по Мармаросах західніше гори Стіг.

1. За 12 днів до походу написав листа на ім’я командира Мукачівського прикордонного загону (по лінку уточнюйте ім’я і звання командира) з поіменним переліком всіх учасників походу, їх паспортними даними, детальним описом маршруту і терміном перебування (дата початку і закінчення походу) та надіслав цей лист поштою, заказним листом. (пишуть, що можна відправити факсом)

Поштова адреса: 89600, Закарпатська обл., м. Мукачево, вул. Недецеї, 45

Телефон/факс: (03131) 2-25-21


Скачати бланк заяви Бланк заяви. (червоні тексти замінити на потрібну інформацію, зелені стерти).

2. Відправив копію підписаної заяви електронною поштою (людина, яка була на телефоні в Мукачево, сказала, що можна прикріпити фотокопію квитанції про відправку заказного листа). Електронна адреса: mukachevo_zagin@pvu.gov.ua


3. За 4 дні до походу зателефонував в с. Ділове і уточнив, чи надано дозвіл, для походу. Повідомили, що дозвіл є!.


Відділ прикордонної служби ВПС Ділове: вул. Требушанська, 60, с. Ділове, Рахівського р-ну, Закарпатської області, тел.: 03132-3-23-45, моб.: 067-312-07-42 (дзвонили по цьому номеру)

4. В день виходу, на заставі ВПС «Ділове» ( вул. Требушанська, 60), зареєстрували всіх учасників походу та отримали тимчасову перепустку на перебування в прикордонній зоні. Для цього всім нам необхідно було мати при собі паспорт. Крім того, при реєстрації на заставі «Ділове», керівнику групи необхідно мати при собі роздрукований варіант заяви на A4, яку було надіслано раніше поштою в пункті 1.

Далі нам повідомили, що під час перебування в Мурмурових горах, керівник групи повинен щоденно звітувати черговому відділу прикордонної служби «Ділове» про місцезнаходження та стан групи за допомогою СМС повідомлення (номери мобільних телефонів ВПС «Ділове» були зазначені на перепустці). Приблизний текст повідомлення “Командир групи Прізвище, дійшли до такої точки“

Раджу взяти з собою Київстар тому, що Лайф і другі оператори по маршруту не тягнули. Не забудьте поповнити телефон на хорошу суму, бо може включитися в прикородонній зоні роумінг і вартість СМС значно зросте.

5. Після проходження маршруту, дійшовши до запланованої точки, керівник групи повинен сповістити, за допомогою телефонного дзвінка, по тому ж телефону, що відправлялися СМС, про успішне закінчення подорожі.

Також потрібно з собою мати паперові карти (Де купити карти для походу Карпатами?) і бажано GPS навігатор, коли прикордонники запитали і почули у відповідь, що в нас це все є , то дали дозвіл і перепустку. Правда наявність цих всіх предметів не перевіряли.