Відвідати всі країни

Сходження на Везувій

Як вийти на Везувій. Скільки це коштує і як не заплатити за вхід. Відчуття, коли ти знаходишся біля кратеру вулкану, особливі. Ти розумієш, що ти безсиле створіння, яке нічого не вдіє, коли ця могутня сила прокинеться.

Подорож наша планувалася тільки до Риму, але WizzAir відмінив нам рейс і запропонував виліт з Неаполю, тим самим автоматично продовжив нашу самостійну подорож на три дні. Коли ми дізнались, що їдемо в Неаполь, відразу в голові промайнула картинки вулкана Везувія (гори ми любим і перед Італією ходили в похід Карпатами).

Без довгих обговорень, Везувій став символічною ціллю подорожі, до якої ми прямували 16 днів. Епогей чи завершальна точка нашої мандрівки.

Як доїхати до Везувія

Доїжджаємо до станції Помпеї (2,4 євро). Біля залізничної станції Помпеї кожну годину відправляється автобус на Везувій. Найдегевший автобус коштує 10 євро в обидві сторони. На станції сідаємо в автобус і доїжджаємо до прохідного пункту на Везувій. Там потрібно за вхід заплатити 10 євро. Після цього потрібно пішки подолати близько 1,5 км по пилюці. Отже, щоб піднятися одному туристу на вулкан і повернутися до Неаполя потрібно мати в районі 25 євро. (В нас вийшло по 15)

Автобус на Везувій

Квитки на автобус продаються прямо в приміщенні залізничної станції Помпеї. Автобус на Везувій ходить не дуже часто, (раз в годину). Якщо ви приїхали і до автобуса ще довго, можна піти і подивитися на безкоштовні Помпеї, бо коштовні (тобто платні) вартують 12 євро. І якщо чесно, казали нам, що дивитися особливо немає на що. Але відговорювати не буду, якщо є зайві гроші можете піти погуляти.

Карта античних Помпей

Можна руїни побачити здалеку.

Поверхневе ознайомлення з Помпеями ніяких особливих вражень не створило.

Дочекались автобуса і поїхали на Везувій.

Безкоштовно через КПП


Дорога на Везувій виявилася крутою і вузькою. По серпантинній дорозі привезли нас до самого КПП. Ми, насправді, не знали, що нас чекає ще КПП (контрольно-пропускний пункт), де потрібно заплатити по 10 євро на людину. Це був наш останній день і пізно вночі ми мали летіти додому. Гроші вже були на нулі і в кишені всього залишалося 20 євро, з яких це дорога назад до Неаполя (5 євро), а потім ще з Неаполя до аеропорту (6 євро). Тому платити за вхід ми не мали зайвих грошей( От халепа! Але ми пішли…

Вхід на Везувій вже давно взяла під контроль мафія Неаполя – комора. Саме їхні представники здирають з туристів гроші. Коли підійшла черга і до нас, ми покрутили плечима, зробили задумливі лиця, питаючи скільки коштує вхід. Я почав показувати, що шукаю в кишенях гроші, але нас проштовхнули вперед, в середину платної території, наступні за нами туристи. Ми відійшли в сторону, шукаючи гроші і побачили, що на нас ніхто не звертає уваги, зробили кам’яні лиця і, не озираючись, пішли в сторону кратера. Пройшовши 30 метрів ми зрозуміли, що зекономили 20 євро!

Чекайте групу туристів! Чекайте групу туристів, змішуйтесь з нею, трошки фантазії і, можливо, у вас вийде!

Тут ми дивилися на КПП і чи за нами ніхто не біжить. Але поки ми дійшли до цієї точки, то мафія зібрала, як мінімум 400 євро за 10 хвилин. Їм було не до нас))

 

От ми дійшли до самого кратера. Везувій накрило хмарою. Окрім, кратера по бокам нічого не видно.


Висота 1277 метрів, діаметр кратера дорівнює приблизно 750 метрам. Один з трьох діючих вулканів Італії, єдиний діючий вулкан материкової Європи. Відомий тим, що під час плініанського виверження знищив римські міста Помпеї і Геркуланум у 79 році н.е.

В кратері та на свіжих лавових потоках іноді вириваються водяні пари й гази з температурою до 400 °C. Лави й туфи, вивітрюючись, створили родючий ґрунт схилів Везувію. На нижній частині схилів знаходяться фруктові сади та виноградники, вище, до висоти приблизно 800 метрів — соснові гаї.

Кратер можна обійти на пів кола.

Трохи проглядався Неаполь.

І ось цей ключовий момент формального завершення нашої подорожі по Італії.

Сіли перепочити і подивитися на околиці Неаполя і Помпеїв. Але знову налетіла хмара…. Подивилися((

Що можна привезти з Везувія. Сувеніри з вулканічної породи

Самою цікавою це була дорога назад

Збережіть квиток і дізнайтеся розклад! Добре дізнайтеся графік автобусів і збережіть квиточок тому, що його потрібно показати шоферу. Назад ми вже їхали з іншим шофером, але автобусами тієї ж фірми.

Шофер виявився дуже смішним і комунікабельним. Він нам всю дорогу щось розповідав на італійській. Їхало в автобусі всього 4 пасажири. Ми переглядалися з сусідньою парою, і вони і ми знизували плечима, показуючи один одному, що ми нічого не розуміємо з розповідей шофера. А шофер бачить, що ми посміхаємось і нам весело, продовжував ще з більшим ентузіазмом розповідати якусь історію про Везувій і показував постійно рукою на околиці Неаполя. Дорога крута, а він одною рукою тримає руль, а іншою жестикулює.

Єдине, що ми зрозуміли з його слів це те, що він нам хотів показати панораму і місця, де стікала лава.

Водій зупинив автобус і сказав, що ми швидко можемо сфотографуватися. Він нам склав компанію.

Їхали ми далі і водій не замовкав, продовжував вести свою міні екскурсію. Потім він раптово зупинив автобус і побіг рвати квіти. Забіг і подарував їх двом дівчатам, які їхали в цей час в автобусі. Отакі вони гарячі італійці))

Після веселої подорожі до Везувія ми повернулися в Неаполь і пішли пакувати рюкзаки….

Так ми дійшли ще до однієї цілі. Gotothegoal – йти до мети! Ставте цілі і прямуйте до них!