Відвідати всі країни

Таїланд. Як подорожувати по Таїланду

Таїланд. Як подорожувати по Таїланду. Інформація про Таїланд з лінками на сайти. В статті можна знайти: як відкривати візу, чим доїхати, куди поїхати, де жити, як знімати гроші, де їсти, як подорожувати.

Подорож (див. маршрут) в Пд-СХ. Азію розпочалася, на початку осені 2013 року з картинки на робочому столі (картинка нижче), яка символізувала ціль.  Реально ми вирушили через рік в листопаді 2014. Хоч ми і не побували в провінції, де зроблене це фото, але все ж таки в Таїланд потрапили.


Віза в Таїланд

Детальніше про візу в Таїланд

Перший варіант. В Таїланд можливо отримувати штамп по прибуттю на 14 днів за 35$. Заїхати можна через будь який кордон або через міжнародні аеропорти Тая.

Другий варіант: Заздалегідь зробити в консульстві Таїланду, яке знаходиться в Києві на території клініки Борис (карта проїзду). Таким чином туристична віза в Таїланд дається приблизно на 2 місяці. На кордоні ставлять (58-59 днів). А ось сайт консульства http://thaiconsulate.kiev.ua, де можна подивитися перелік всіх необхідних документів та типи віз http://thaiconsulate.kiev.ua/?page_id=40

Окрім основних документів, потрібно показати в консульстві: 1. квитки туди і назад 2. гроші на рахунку в банку.

Для консула важливо побачити, що у вас є гроші і що ви покинете Таїланд по закінченню візи.

В нашому випадку квитків на літак додому не було, бо план був продовжувати візу ще на місяць в імміграційному офісі http://immigration.go.th, або подорожувати далі по Азії.

Лайфак. Коли відсутні квитки на літак! На сайті тайської залізниці http://thailandtrainticket.com  ми забронювали, без оплати, квитки на потяг з Таїланду (можна з Bangkok або Suratthani (транспортний вузол біля отсрова Самуї) в Малайзію (місто Butterworth ) і роздрукували листи з бронями від залізниці, які прийшли на e-mail. Спрацювало!


Можна також спробувати пошукати можливості забронювати квитки на літак без оплати. Якщо знаєте такі, пишіть в коментарях!


Таїланд: Як дістатися

Дістатися можна двома варіантами:

  1. По землі – певно самий довгий спосіб, який дає можливість проїхати ще кілька країн, подорожуючи до Азії.
  2. Повітрям – самий швидкий, але передбачає витрати на авіаквитки.

Перший спосіб часто вибирають любителі автостопу і люди, для яких за подорожі платити своїм часом вигідніше, а ніж грошима. Такий спосіб може зайняти від 1 до 4 тижнів, хто, як постарається. Зате може бути пізнавально і цікаво.

Прямі рейси зазвичай дорожче, тому варто продивлятися варіанти з пересадками. Шукали ми на пошукових сайтах по квитках рейс до Бангкоку з однією пересадкою. Напрямки з Києва в Бангкок, передбачали пересадку в різних містах. Найбільше зустрічалися Москва, Стамбул, Дубай.


Таїланд: Куди і коли їхати

Коли їхати в Таїланд

Клімат в Таїланді. Приблизно з травня – по грудень сезон дощів. І по його закінченню в грудні починається рух туристів в Тай і звичайно підвищення цін. Але щоб там не писали, ми потрапили в грудні – січні на дощі. Йшли вони дуже часто, що навіть місцеві були трохи здивовані. За два місяці -три тижні було непогоди.


Куди їхати в Таїланді це вже залежить від цілей

Поживши два місяці і послухавши думки різних туристів і мандрівників ми собі вималювали таку картину. Є 5 основний популярних напрямків для зимування і туризму: Чанг -Май, Паттая, Пхукет, Крабі, Самуй!


Коротко, що я чув і знаю про ці напрямки.


Чанг-Май (місто, відсутність моря). Північ Таїланду і там немає морів-океанів, зате тут найдешевше житло з цих п’яти зон і є багато національних парків. Для роботи в теплому кліматі з поїздками по околицях досить таки підходить.

Паттая (місто, секс-туризм, нічне життя, море). Для мене склалася асоціація, що це курорт “Аля, Тагіл рулить“. Багато мандрівників не радять Паттаю для вибору. Навіть деякі мандрівники з Росії говорили, що не їдуть туди, бо там “много своих“. А так Паттая – це один з найбільших секс -курортів світу.

Пхукет (острів, наявність гарних пляжів, високі ціни ). Певно найдорожчий і найбільший острів в Таїланді з гарними пляжами. Острів дуже туристичний, оскільки є основним тайським напрямком багатьох тур-операторів країн СНГ.

Крабі (Провінція, неперевершена природа – пляжі, помірно високі ціни). Ще один регіон з прекрасними пляжами, що є берегами Андаманського моря. Тут можна зупинитися на довготривалий термін. По цінах наближаться до Пхукета. З провінції можна плавати на різні екзотичні острови Таїланду, наприклад Пі-Пі (Phi-Phi) та ін..

Самуй (острів, не дуже чисті пляжі, помірні ціни). Острів в Сіамському заливі, не багатий крутими пляжами, але по цінах дешевший чим Пхукет і Крабі (по оцінках бувалих в два рази станом на 2015). Чудове місце для спокійної роботи з можливістю відпочивати на берегах Сіамського заливу і поїздити по острову. Про острів буде окремий пост, оскільки ми його і вибрали для нашого перебування в Таїланді.

Столиця Бангкок -ворота в Пд-Сх Азію

Для багатьох, хто прибуває літаком, Тай розпочинається з Бангкоку. Це проміжна транспортна точка, з якої можна відправитись до кінцевого пункту призначення, які були перечислені вище. Для нас це місто стало своєрідними воротами в ПД-Сх Азію.

Бангкок значно розширяє світогляд і уявлення про світ: наземне метро -потяги, кольорові таксі, тук-туки, переплетені тисячами дротів, лінії електропередач, хмарочоси, буддійські храми, трущоби, вулична їжа, щурі в центрі місця, канали і це все в одному величезному 7 млн. місті.


Таїланд: Фінансові питання (Як знімати готівку, де міняти валюту)

Валюта – тайський бат (Bath)!

Як знімати готівку в Таїланді

  1. В усіх банкоматах фіксована плата за зняття готівки 180 бат. Якщо знімати в банку, то просять 3% з суми.
  2. Проста математика підкаже, що суми до 6000 бат вигідно знімати в касах, а суми більше 6000 – в банкоматах.
  3. Вигідніше одразу знімати з банкомату побільше, але максимум, що може видати банкомат – це 25000 бат ( в еквіваленті трохи більше 800$ ) (25 банкнот по 1000 бат).
  4. На відділення банків, де знімають готівку з картки безкоштовно, ми не натрапляли, хоча чули, що хтось так, колись, знімав.
  5. Всі банкомати в Азії позначені як ATM.
  6. Банкомати зустрічаються на кожному кроці.

Як обміняти валюту в Таїланді?

  1. Перше правило: не обмінюйте в аеропорту по прольоту, там тайський бат найдорожчий.
  2. Чим більше продаєте чи купуєте доларів, тим вигідніший курс.
  3. Іноді в банкоматах пропонується найвигідніший курс, але при знятті є фіксована плата. (Якщо карточка доларова, то банкомат може запропонувати обміняти гроші по курсу тайського банку, який буде навіть вигідніший курсу вашого рідного банку).


Таїланд: Який оператор вибрати для мобільного зв’язку

Є два основних оператора в Таїланді DTAC http://www.dtac.co.th та TRUE (http://truemove.truecorp.co.th/?ln=th ). Сім-карту можна купити в аеропорту по прильоту, в мережах, де продають мобільні телефони, а також в супермаркетах 7Eleven або FamilyMArt.


Мобільний інтернет. Вся Пд-Сх Азія активно покривається 3G і 4G, тому мобільний інтернет тут дуже хороший.

Чим пересуватися по Таїланду

Можна користуватися: літаком, автобусом, потягом і навіть паромом.

Авіаперельоти по Таїланду

Самим зручним і швидшим видом транспорту буде звичайно літак. Латіють по Таїланду ( http://www.thaiairways.com , http://www.bangkokair.com/eng ) Можна використовувати азійські лоукости, типу http://airasia.com , http://www.nokair.com (тайський лоукостер) , буде дешевше.

Залізниця в Таїланді. Потяги зазвичай розділяються на три класи. Третій найнижчий і там переважно сидячі місця на дерев’яних кріслах. В другому класі вже є спальні місця і зазвичай такі потяги ходять на дальні дистанції вночі. Перший клас самий дорожчий і є найбільш зручніший. Сайти http://thailandtrainticket.com та http://www.railway.co.th/home/


Автобуси в Таїланді. Автобусні сполучення дуже розвинені і є також помірно недорогим з варіантів пересування. Також є декілька класів (Перший, другий, третій, Vip). Туристи найчастіше користуються цим видом транспорту. Щось можна почерпнути тут tickets.co.th і тут http://www.sawadee.com/thailand/transfer/bus-south.html

Де купляти квитки по Таїланду

Зазвичай, в Бангкоці (а зокрема на вулиці Коасан роад) є дуже багато, так званих “інформаційних центрів для туристів“, де вам продадуть комплексний квиток. Наприклад, якщо Ви їдете на Самуї наземним транспортом з Бангкоку, вам запропонують квитки на всі види транспорту, які потрібні для того, щоб дістатися на острів. (Потяг до Суратані+ автобус до парому + паром).


Порада Ми часто користуємося нічними переїздами, це вигідно в плані, економії на готелі і одночасному пересуванні з точки А в точку Б. Також завжди потрібно мати теплий одяг, бо від кондиціонерів можна сильно замерзнути.

 

Житло в Таїланді

Бронюємо заздалегідь. На рахунок готелів і хостелів, то їх тут вистачає. Наприклад, через інтерент можна знайти ціну в Бангкоці від 10$. Правда попадеться не дуже чиста кімната з обшарпаними стінами. Але для того, щоб переночувати, підійде. Готелів повно на любий смак. Все залежить від ціни, яку ви готові заплатити.

Не бронюємо заздалегідь. Склалася думка, що в Азії не потрібно бронювати через букінг сайти, а просто ходити шукати дешеві варіанти самому. Через інтернет ціни вищі, та й багато варіантів просто не представлені в інтернеті. Головне намітити райони, де скупчуються недорогі хостели і гестхауси. При тому можна торгуватися в хостелах і навіть в готелях. Це працює, перевіряли.

Шукаємо і бронюємо в день заїзду. Є дуже хороший варіант бронювати в останній момент хостел чи готель через booking.com на короткий строк за день до заїзду, або навіть в той самий день. Дають 50-60% знижки. Таким способом можна попасти в номер значно кращого хостела за ціною дешевого хостела. Це якраз величезний плюс для тих, хто не любить заздалегідь планувати і бронювати. Але мінус в тому, що це ризик і може не виявитися таких пропозицій, хоча завжди залишається варіант знайти якесь житло просто прогулюючись містом.

На місцях довгострокового перебування житло саме краще шукати самостійно. Зазвичай схема така: на перші два дні шукаєте готель-хостел, орендуєте байк і відправляєтесь на пошуки. Таким способом ми за 2-3 години на Самуї знайшли квартиру з кухнею, інтернетом за ту ціною, яку планували з самого початку.

 

Їжа в Таїланді


Основна їжа – це рис і макарони, які часто зроблені теж з рису. Основною приправою тут є аж ніяк не сіль, тайці всюди додають рибний соус. Це якраз його запах панує на вулицях. Другою основною приправою – є перець, який придає пікантності цій кухні. Ще в страви кидають пальмовий цукор, лайми, галангал, що придає в купі стравам особливого смаку і робить їх кисло-солодкими. Основними інгредієнтами виступають морепродукти, овочі, фрукти, зелень, горіхи, часто можна зустріти страви з кокосовим молоком або соуси на кокосовому молоці.

Ресторани в Таїланді. В ресторанах ціни вищі, але в ресторанах можна спробувати дуже багато різноманітних страв. Там вам запропонують величезний вибір морепродуктів – гриль, різних сетів з морепродуктів, великий вибір смачних супів, салатів та других страв. В ресторанах в туристичних зонах по меню, які стоять перед входом можна зробити приблизну оцінку, що смачно і ситно поїсти (суп, друга страва, салат і фреш) можна за 300 -400 бат (10-13$) на людину. Звичайно розраховані вони в більшості на туристів і ціни відповідно високі.

Столовки.(Міні кафе) В кафешках і невеличких столовах такий набір може потягнути на 4-7$. В таких місцях вже частенько можна побачити і місцевих. Часто вигляд в них буде далеко не привабливий, але готують смачно.

Кафе на 1-2 страви. Зустрічаються багато кафе-столовок, особливо в Бангкоці, які спеціалізуються на 1-2 стравах. Наприклад столова, де подають тільки два вида супів. І коштувати вони будуть недорого (1 – 1.3$) за порцію і смачно буде і 100% свіжачок. Бо видно, що їсть в таких місцях багато місцевих і стоять черги за їжею. На вчорашній суп ти точно не попадеш. Що саме цікаво зазвичай в таких місцях частина кухні виноситься на фасад і можна спостерігати, як йде процес готування їжі, прямо при вході. Це приваблює тебе запахом і всім своїм видом, зайти і спробувати. Отже, для бюджетного туриста тут можна купити страву в середньому за 1,3$!

Вулична їжа в Таїланді. А тут треба писати окрему статтю, бо на вуличних ринках, можна спробувати величезну кількість всяких делікатесів і страв, і навіть тараканів, коників стрибунців і личинок.


Страви на вулиці готують швидко, кілька хвилин, на високій температурі. Думаєш спочатку, що це небезпечно, але як показала практика ніяких проблем з шлунком не було. І харчувалися ми в дуже різних і на перший погляд підозрілих місцях.

Фрукти в Таїланді. Якщо порахувати всі фрукти, які ростуть в Таїланді і додати ще знайомі нам, які теж продаються, то їх кількість може зайти за 30 позицій. Ми за два місяці спробували більше 20 нових фруктів.

Король в Таїланді

Шануй Короля. Король є самою поважною людиною. Дуже багато місць прикрашені його картинками, де тайці віддають йому шану.


І кожний турист, повинен знати, що в Таїланді, якщо проти короля, щось погане скажеш, то тобі загрожує тюрма. А день народження короля – це одне з найбільших свят в Таїланді. Ми навіть бачили, як його святкують. Хоча в 2014 році це свято не мало великих масштабів, оскільки король захворів.

Чи потрібно знати мову в Таїланді

Мова в тайланді – тайська. Дуже складна для вивчення. Англійською можна порозумітися.


Куди виїхати по закінченню тайської візи

Якщо ж є потреба продовжити своє перебування в Таїланді, щоб залишитися на довший термін, вам потрібно буде виїхати з країни і заїхати знову. Якщо ж ви будете на півночі, то можна виїхати в Лаос або Камбоджу чи навіть Мянму(Бірму). І в Лаос, і в Камбоджу потрібно буде заплатити гроші. Якщо ж ви десь на півдні Таїланду, то можна скочити в сусідню Малайзію, наприклад, на острів Пенанг. В Малайзію на 30 днів в’їзд без візи і безкоштовний. На Пенангу є купа туристичних центрів, де вам продовжать візу в Таїланд. Віза в Таїланд

Таїланд став першою країною на нашому маршруті. І саме після двох місяців перебування в цій чудовій країні, прийшло натхнення знімати тревел-серіал. Підписуйтесь на наш український ютуб канал.