Відвідати всі країни

Лімончело і лікери. Де придумали, де купляти, як пити

Якщо тобі життя підсунуло лимон, а ще й такий великий лимон, як в Італії, то зроби з нього лімончело. Limoncello, Mandarino, Viagroncello. Напій любого кольору можна купити на півдні Італії.

Лімончело (італ. Limoncello) – популярний італійський лимонний лікер. Здебільшого випускається в південній Італії, зокрема, на узбережжі Амалфі, на островах Капрі, Іскья, на Сицилії, Сардинії.

Три італійських регіони – Амальфі, Капрі і Сорренто досі не можуть “поділити” між собою звання «винахідника» лімончело. До якогось певного рішення вони навряд чи прийдуть, адже навіть історикам важко сказати, хто все-таки був першим.

Лікер випускається методом настоювання лимонної шкірки (а не дистиляції), тому в лімончело міститься велика кількість вітаміну C. Термін настоювання – зазвичай 3-5 днів. Також до складу напою входять спирт, вода і цукор. Заключною стадією виробництва є емульсіфікація напою в спеціальних машинах.

В Південній Італії лімончело – найпопулярніший місцевий напій. Лікер вживають і в чистому вигляді, як дижестів і як столовий напій або десерт, і як компонент коктейлів.

Як пити лімончело

Лімончело п’ють охолодженим з маленьких високих чарок, які попередньо витримують у морозильній камері, щоб стінки вкрилися тонким шаром льоду. (Заморожені бокали, деколи приносять до сангрії в Іспанії. Що спробувати в Іспанії)

Іноді лід додають в сам лікер. Найчастіше ресторани готують власний лікер з унікальним смаком.

Де купляти лімончело

Де ще, як не на півдні Італії в регіоні Сорренто. Тут лімончело і на ринках, і в сувенірних магазинах, і навіть в спеціальних алкогольних магазинах.

Один з таких магазинів ми не оминули, через вітрини з кольоровими бутилочками. Здалека, думав, що це магазин, якихось товарів хімічної промисловості, але ні! Як виявилося це лікери настояні на різних фруктах і ягодах.

Такі лікери мають приблизно 3-4 градуси і дуже легкий смак. В магазинах пропонують продегустувати.

В лікері одним з головних компонентів є цукор. Залежно від його кількості їх підрозділяють на лікери і амарі (liquori e amari). Їх ароматичні основи можуть бути різні: трави, насіння, рослини, квіти, фрукти, соки, кава, шоколад, вершки і яйця


Є й лікерчики, в яких фігурує компонент аніс. Носять назву Viagronchello (Сама голуба бутилка). Судячи по назві може замінити вам віагру)))

Креативності виробникам бутилок не бракує.

До речі, магазинчик носить назву Corner Shop. (Via San Francesco, 21/23, 80067 Сорренто)

Ринки і сувенірні лавочки теж заставлені лимонами і кошиками з лімончело.

Ціна за півлітрову бутилку лікера чи лімончело від 7,5євро. Все залежить від місця, де ви купуєте (на ринку дешевше, чим в магазині), і від бутилочки, в якій презентується напій.

Якщо ж ви вже накупляли купу випивки, то на тих самих базарчиках вам ще й запропонують для неї ексклюзивний посуд

Але не забувайте: Алкоголь у великих дозах – шкідливий для вашого здоров’я! Хоча італійці впевнені, що їхні лікери це, як ліки.