Відвідати всі країни

Де знаходиться найстаріша піцерія і чому піца Маргарита

А Ви знаєте чому піца Маргарита носить назву “Маргарита”? І який заклад має право називатися найстарішою піцерією?


Antica Pizzeria Brandi – найголовніша і сама легендарна піцерія Неаполя. І – дуже старовинна. Вона була заснована в 1780 році П’єтро Коліккіо на прізвисько Піццайоло (pizzaiuolo – той, хто робить піцу). Але ім’я їй дали інші власники – сім’я Бранді.

Де знаходиться Antica Pizzeria Brandi

Піцерія знаходиться на краю іспанського кварталу і недалеко від площі Пьяцца Плебісцито, центральної площі Неаполя.


Заради шматочка «Маргарити» сюди заглядали всі королі, політики, художники і письменники, які бували в Неаполі.

Піцерія вже давно відсвяткувала свій ювілей в 100 років.

Чому піца називається Маргарита?

У 1889 році меню піцерії Antica Pizzeria Brandi налічувало три види піци – з оливковою олією, сиром і базиліком, з сардинами, з моцарелою і помідорами. Всі три були піднесені королеві Маргариті Савойській, дружині короля Італії, Умберто I. Їй найбільше припала до смаку саме остання, виконана в кольорах італійського прапора (зелене листя базиліка, томати і білий сир моцарела). На честь такого патріотичного вибору тодішній господар закладу Раффаеле Еспозіто вирішив вшанувати монархиню і назвати піцу її ім’ям. Так народилася найвідоміша (і найпростіша) в світі піца.

читати: Що таке прошуто

Чому Маргарита сама смачна в Неаполі

Моцарела – є самим основним інгрідієнтом піци Маргарити. Через те, що смачнішої моцарели, чим в Неаполі, в світі ніде не купиш, тому тут роблять і саму смачну піцу Маргариту. Чому ніде не купити справжньої моцарели, вже згадувалося в статті “що потрібно знати про Неаполь“. Але можна нагадати, що моцарела робиться в регіоні Кампанія з молока буйволиць. І самою смачною вважається свіжа одноденна моцарела.

Місцеві не рекомендують Бранді

Жителі Неаполя говорять, що ціна на Маргариту не виправдана в цій піцерії і вона не є такою особливою. Кажуть, що рука вже в них набита і виходить вона така собі. Що в простих менш відомих піцеріях Неаполя можна натрапити на більш смачнішу піцу.

Але якщо ж розібратися, клієнт тут платить не так за піцу, як за галочку, що піцу вони з’їли, там, де вона була придумана.

Сайт піцерії http://www.brandi.it