Подорож в Камбоджу
Пригоди в Камбоджі почалися вже під час перельоту з острова Балі.
З Індонезії ми прилетіли літаком і прямо в аеропорту отримали візу по прильоту на місяць.
Але Іннусі весь цей час було погано. Спочатку ми думали, що це простуда і 3 дні займалися самолікуванням в дешевому хостелі з поцвівшою стелею. Але, на четвертий день після того, як почали боліти нирки і почуття гіршало, ми купили градусник і зрозуміли, що доведеться познайомитися з місцевими лікарями - кхмерами. В інтернаціональній клініці ціни були непідйомні для нас. Одна консультація тільки 300$. Тому довелося на тук-туці поїхав шукати місцевих лікарів з приміщенням максимально схожим на лікарню і де медсестри ходять в халатах.
Як ми пережили Денге
Більше трьох днів температура 40 і вище, ломка, якісь висипки, головокружіння і біль по всьому тілу. Це все довелося терпіти Іннусі протягом десяти днів.
У відео нижче ви ближче познайомитесь з тропічною лихоманкою Денге і дізнаєтесь скільки коштує камбоджійська медицина)
А ще у фільмі: місто Сієм Ріп, безкоштовно на велосипеді попав в найбільший храмовий комплекс Ангкор, кхмерська їжа і трохи камбоджійського життя.
P/S І робіть висновки стосовно страхівок для майбутніх подорожей, бо медицина за кордоном не є дешевою.
В нас страхівка була, але Камбоджу вона не покривала.
Після лихоманки
Після важкого одужання від лихоманки Денге, Іннуся через 3 дні вже крутила педалі велосипеду в сторону найбільшого храмового комплексу світу - Ангкор.
По дорозі ми спостерігали справжнє життя камбоджійців міста Сієм Ріп, оскільки їхали не туристичними околицями, щоб знову потрапити зайцями на територію храму.
Якщо з`їхати з асфальтованої дороги, яка веде з центру міста до комплексу, то можна побачити важку картину життя, яка супроводжується приємними посмішками жителів тих вулиць.
Дорога в Сіануківль
Також, відчули ми на собі швидкість камбоджійського автобусного сервісу і всю незручність, і дискримінацію напів-спальних автобусів. Встигли навіть потрапити в аварію, після якої автобус довелося змінювати, бо весь перед розтрощило.
Відсвяткувати Великдень, стукнувшись особливими камбоджійськими яйцями прямо в дорозі від Сієм Ріп до Сіануквіль. Закусили пекучий делікатес маленькими бананами, ананасом і запили все кокосом.
А ще у відео нижче, ви побачите, унікальну камбоджійську гру на вулиці Сієм Ріп, дізнаєтесь коли в Камбоджі святкують Новий рік, послухаєте новорічний концерт на ринку, отримаєте шоковий стан від того, як пересуваються кхмери своїми міні-бусами, оціните купи сміття попри дорогу, і офігієте від клінік Сіануквіля, де лікують прямо на вулицях.
Отака от подорож по Камбоджі
Життя в Сіануквілі - Камбоджійське місто
Це було дуже цікаво пожити в камбоджійському місті, яке знаходилося на березі Сіамської затоки. Тієї самої затоки, яка омивала береги острову Самуї, на якому ми були кілька місяців тому.
Жили ми неподалік дуже трешового ринку, де знайомилися з різними кхмерськими делікатесами. Дещо навіть готували дома.
Жаби з ананасами
Камбоджа, центральний ринок Сіануквіля і приготування щойно куплених жаб.
Ринки і їжа в Камбоджі
Одного разу ризикнули спробувати жуків та змію прямо на ринку, але вже іншому ринку, де продають готову продукцію, а не сировину
Досліджували околиці
Сумно не було в Сіануквілі. Ми навіть познайомилися з українцями на острові, з якими кілька разів їздили в невеличкі подорожі. А одного разу, навіть, мало не загинули.
День був ясний. Ми з невеликою групою українців відправилися досліджувати околиці Сіануквіля і заодно потрапити на острів Київ.
Але ніхто навіть і не думав, що коли будемо пливти назад, нас прямо між двома берегами застане пік шторму. Блискавки над головами, півтора-метрові хвилі, дощ як з відра.
Пік ми пережили в човні на воді. Саме страшне не вдалося відзняти, бо камера була без бокса і я її виключив.
Чого я її відключив і вийняв батарею? Бо в той момент почалися такі хвилі, що човен мало не переверталася і до того ж нас почало нести на рифи. Думки були не про відео, а про те, коли ми перевернемося, де буде знаходитися Іннуся і в якій стороні найближчий берег.
Я вірив, що ми маємо вибратися з цієї халепи і хотів щоб хоть якісь кадри збереглися.
Що попало в кадр, те попало. Весь початок шторму ви можете глянути на відео. Пік і саме страшне, лишиться тільки в нашій пам'яті)
День народження на острові Самлоєм
І саме в цей день Дмитро з Іннусею взяли два гамаки, пару консерв і поїхали на острів без грошей святкувати День народження.
Знайти два дерева і повісити гамаки. Здавалося б така легка задача. Але це не про острів Самлоєм.
Нас під час настання темряви вигнали з пляжу і відправили через джунглі на другу сторону острову. Тут ми знайшли два підходящі дерева і як виявилося це була територія невеличкої української команди, яка будує бунгала і створює бізнес на острові.
Багато ми не зняли, адже це все потрібно монтувати. Але в Камбоджі ми прожили два місяці. В Сіануквілі ми продовжували собі візу ще на один місяць. І в цьому ж місті дуже дещево відкривали собі візу у В'єтнам, який ми проїхали на мотоциклі.
Закінчимо наш пост про Камбоджу, першою серією про подорож по Вєтнаму, а саме, дорогою до В'єтнаму з Камбоджі.