Як досліджувати місто

Кременець - красиве, старовинне, туристичне містечко, розташоване в однойменних горах - Кременецьких . Тут постає питання: ”Як відвідати це місто?”. Звичайно, якщо це гори, то це має бути трекінг. Залишайте свої автомобілі і вперед досліджувати місто. Кременецькі гори не такі вже й високі, щоб їх боятися.

Що спробувати в Кременці

Ми переконані, що в кожного міста має бути своя брендова страва. І в Кременці вона, як виявилося є. І це гречані вареники.

Гречані вареники

Скуштуйте фірмову автентичну страву Кременця - Гречані вареники. Це страва стародавньої української кухні, така собі комбінація, гречки з варениками. Насправді готуються з гречаного борошна з додаванням пгеничного.

Їх готують у дуже багатьох закладах і вони можуть бути з різними начинками, та зазвичай подаватися зі шкварками та сметаною. 

"Це дуже класно, коли кожне місто має якийсь свій унікальний рецепт чи свою страву. Тому, що туристи коли їдуть відвідувати це місто дивляться не тільки на його об'єкти, а ще смакують цікаві брендові смаки цього міста." - Дячук Дмитро

Так що приїжджайте в Кременець і шукайте свої гречані вареники тут (* список закладів постійно оновлюється )

Маршрут ТОП 10 місць

Місця, які варто відвідати в Кременці. Розміщені в тій послідовності, що і в маршруті у відео про Кременець.

Дівочі скелі

Це  мальовниче місце розташоване неподалік автовокзалу. Тому, якщо ви приїхали сюди автобусом, розпочинати радимо саме звідси. Всього 20 хвилин лісовою доріжкою і ви попадаєте на вершину гори Дівочі скелі.

На вершині вас чекає скелястий обрив, а в підніжжі цієї гори знаходиться крейдяний кар'єр. Це місце має багато легенд. Одна із них розповідає про те, що колись дівчата скинулись з цих скель, щоб не попасти в лапи монголо-татарських загарбників. 

Єврейський цвинтар

Одне з найстаріших і найбільш збережених єврейських кладовищ у Європі.

Це єдине місце в Кременці, яке нагадує, про те, що  колись тут жило багато євреїв.

Кременецькому єврейському кладовищу  500 років. Євреї називають цвинтар "Бейт альмін”–"дім вічності".  До війни, євреїв налічувалось близько 8 тисяч осіб. Але під час Другої світової війни, всіх було знищено нацистами.

Неподалік знаходиться козацький цвинтар.

П'ятницький цвинтар

Ще одне  історичне місце, якому 500 років. Саме тут поховані козаки, які загинули під час штурму Кременецького замку. Тут знаходяться  масивні кам'яні хрести з невеликим пам'ятником козакам. На деяких хрестах можна ще прочитати написи. Колись тут стояла церква Великомучениці Параскеви П`ятниці. Її перенесли на інше місце, але з того часу, козацьке кладовище почали називати ще й П'ятницьким.

Кременецький краєзнавчий музей

Для любителів музеїв, є теж  що відвідати. У колишньому приміщенню духовної семінарії розташований музей Кременця. Велика кількість експонатів розміщена в 16 залах. Тут ви дізнаєтеся про природу, культуру краю та історію від палеоліту і до наших часів. Колекція стародавніх та рідкісних томів, стародруки, все це можна тут побачити. Музей також відомий і за межами України. Тут вам проведуть цікаву екскурсію і ви неодмінно ще раз переконаєтесь в унікальності цього міста. Музей на гугл картах

Гора Бона

Ще її називають Замкова гора.  На ній розташовані залишки Кременецького замку, який був побудований ще в XIII столітті і пережив багато історичних подій. 

До гори Бона тут є скорочений стрімкий підйом, але він небезпечний і звичайна дорога, якою можна добратися пішки і на автомобілі. Замок був зруйнований,  після того, як його взяли козаки. Його більше ніхто не відбудовував.

Колись навіть хотіли тут, на цій горі, вирити колодязь. Є початок цієї роботи, вирили вони дуже багато, але так до води і не докопалися.

А взагалі такі об'єкти потрібно відвідувати з екскурсоводами, які вам розкажуть та покажуть, що і як тут було колись. 

Спустившись з гори, ми відправимося до трамплінів. Але по дорозі на нас чекають цікаві локації і знову ж таки архітектура.  

Музей Словацького

Будинок-садиба, в якому колись народився і деякий час жив видатний польський письменник, драматург і поет Юліуш Словацький, який написав 150 поезій, 20 поем, більше 25 драм. В музеї розкрито дитинство, навчання, мандрівні періоди  та творчий шлях поета. Сам поет похований у Кракові, але туристи із задоволенням відвідують музей.

Кременецькі трампліни

Теж свого роду дуже унікальний об'єкт. На них правда не вистачає фінансування і вони просто занепадають. Тримається зазвичай на ентузіазмі тих, хто тут

вчиться та  готується до різного роду змагань. 

Кременець завжди приймав участь в таких змаганнях. Є ще менший один трамплін та будинок сторожа.

Якщо попросити, може відкрити, показати роздягальню і те в яких умовах наші спортсмени тренуються і розвиваються.

Ботанічний сад

В Кременці є ще цікаве місце для любителів ботаніки і не тільки. Був створений ще в 1754 році, як  аптечний сад Єзуїтського колегіуму, а в 1805 році став ботанічним садом Волинської гімназії. Розташований на 200 га. землі. Тут зібрана велика кількість рідкісних, оригінальних та унікальних видів рослин та квітів. На території саду діють 5 екологічних маршрутів, які охоплюють майже всю територію саду і дають можливість  максимально ознайомитися із різноманіттям видового складу рослин та ландшафтними композиціями. Також Кременецький ботанічний сад є одним із найстаріших ботанічних садів України.

Неподалік Ботанічного саду, можна зайти у дворик Кременецького ліцею

Єзуїтський колегіум

Цей величезний архітектурний комплекс, ви обов'язково будете бачити подорожуючи по Кременцю. До комплексу входить костел, келії і два навчальних корпуси. В середині за храмом, знаходиться красивий, тихий і спокійний  дворик. Секретний доврик в Кременці.

Побудований ще в 18 столітті, був головним освітнім центром Подолу і Волині, сьогодні  також служить науці і тут знаходиться бібліотека та корпус Кременецької педагогічної академії.

Зліва від комплексу ви побачите будинки-близнюки, які неодмінно привернуть вашу увагу.      

Санна траса

Тільки одна єдина та унікальна  санна траса, яка є на території України. І вона знаходиться тут в Кременці.

Ви можете не тільки на неї подивитися, але й маєте унікальну можливість спуститися на ній, не залежно від пори року.  Замовити спуск тут

Ми перевірили і обов'язково радимо спробувати цей екстремальний спуск.

Приїжджайте, це недорого і дуже круто!

Що ще можна зробити в Кременці

Це місця, які почали надсилати після публікації відео-маршруту, самі кременчани. Дуже просили додати в статтю. Так як, статтю можна редагувати, а відео ні, вирішили розмістити всі рекомендації тут.
1

Польоти на параплані

Кременецький парадром "Соколина гора", де ви можете політати на параплані, наче птах. Друзі казали, що емоції незабутні. Лінк на інстаграм, де є деталі почитати детальніше

2

Відвідати катакомби

Ще одне секретне місце Кременця, яке заховане в лісі неподалік джерела Корито. Знайти дорогу не кожен зможе самостійно. Але кажуть, що це того варте.

3

Скелі Словацького

Скелі, де любив релаксувати Словацький, в честь якого був названий вищезгаданий музей. До скель водять екскурсії і є маршрути, які розробив Національний природний парк "Кременецькі гори"

І на останок

На Кременець, та й не тільки на Кременець люблять говорити маленька Швейцарія, маленька Австрія і ще сто - п'ятсот варіантів. Але погодьтеся, не хочеться бути чиєюсь маленькою копією.

Ви знаєте, коли в людини будуть гроші і вона буде вирішувати куди їй поїхати, в справжню Швейцарію чи маленьку, то вона звичайно вибере справжню. Тому давайте називати своє місто, унікальний та неповторний КРЕМЕНЕЦЬ! Бо він дійсно один такий на світі.

Тоді люди будуть хотіти сюди їхати через його неповторність, а не через те, що він схожий на якесь інше відоме місто.

Будуть додавати його в свої маршрути поряд зі Швейцарією, а не як альтернативу Швейцарії.

Хочеться, щоб це місто стояло в планах кожного мандрівника України і не тільки.

Хай там швейцарці  свої села називають маленькими Кременцями.

А ми будемо самодостатніми і ВЕЛИКИМИ,а не маленькими копіями європейських країн чи міст.