Що спробувати в Іспанії

Скільки коштує харчування в Іспанії і що потрібно спробувати, коли приїдеш в цю чудову країну. Ми під час своєї короткої подорожі в Іспанію, намагалися зрозуміти трішки цю кухню.

Іспанська кухня

Сучасна іспанська кухня різноманітна, своєрідна і неповторна. Вона поділяється на регіональні кухні. І кожна з них має свої особливості, які напряму залежать від того, які продукти використовуються для приготування страв. Та попри це, визначальними елементами іспанської кухні є такі страви, як хамон та паелья.


В Іспанії готують все на оливковій олії і люблять запивати вином. Також є досить популярними:

  • закуски: тапас або пінчос (різноманітні закуски «на один зуб»), тортильї (холодні або гарячі млинці);
  • супи: гаспачо (охолоджений суп з тертих помідорів), боулавіса, пучеро.

Так як наша подорож почалася з Барселони, ми з усією головою поринули в смаки середземноморської кухні, де багато страв готуються на основі різноманітних морепродуктах.

Цікаво: Що спробувати в Італії

Ресторан середземноморської кухні El Rey De La Gamba

У перший день в Барселоні нам пощастило відвідати чудовий рибний ресторан El Rey De La Gamba, що в перекладі означає “Королівська креветка“. Його нам порадили друзі, які вже встигли відвідати Барселону до нас. Їм цей ресторан порадив іспанець, у якого вони мешкали, що підтверджує авторитет ресторану серед місцевого населення.

Ресторан знаходився на Барселонеті – набережна міста .

Основні страви цього ресторану готуються з морепродуктів. Одне з коронних – це величезна мікс-тарілка: мідії, королівські креветки, 4 види риб підсмаженої на грилі, лангуст.

Зазвичай в ресторанах Іспанії можуть бути присутні в меню пропозиції відразу на кілька персон. Наприклад, дана страва в меню була розрахована на двох осіб. Тобто – Two Person. Такі страви можна замовляти по половині порції: Half portion.

Дана страва в меню коштує 36 євро на дві особи. Але ми замовили половину порції за 18 євро.


На фото “переполовинина” порція, яка коштувала 18 євро) Уявляєте, як виглядає страва, яка розрахована на двох осіб!



Ресторан дуже сильно сподобався і ми його відвідали на 5 день в Барсі. Це була прощальна вечеря з Барсою після якої нас ледь не пограбували.

А через два тижні, під час повернення додому, ми тут снідали. Це було після екстремальної ночівлі на вулицях Барселони.

В ресторанах Барселони було не важко орієнтуватися в стравах. Дуже багато меню пропонується з картинками та російським перекладом. Але є й такі, що не пристосовані до туристів, які не знають мов. В таких закладах, тим, хто погано володіє іноземними, буде важко визначитись у виборі страв. Зазвичай ресторани виставляють свої меню перед входом.

Паелья (Paella)

Візитною карточкою Іспанії є паелья. Це національна страва з рису з додаванням різноманітних інгредієнтів.

Назва походить від слова patella — «сковорідка». На сковорідках її і подають в кожному ресторані. Розміри сковорідок бувають різними: на одного, на двох, на чотирьох осіб і навіть в меню зустрічалися на шістьох. Чим більше людей, тим більші розміри сковорідок.

Ми зазвичай брали порцію, яка розрахована на одного і вдосталь нею наїдалися двоє. Середня вартість даної страви по Іспанії 12євро. До того ж безкоштовно всюди подають хліб.

Загалом по всіх ресторанах ви зможете зустріти 5 варіантів паельї:

  1. Паелья класична – готується виключно з морепродуктів;
  2. Паелья мікс – готується частково з морепродуктів з додаванням курки або іншого м’яса (бекону);
  3. Паелья куряча – тут готується виключно без морепродуктів;
  4. Паелья вагетаріанська – готується з овочами без додавання м’яса;
  5. Паелья чорна – це паелья з каракатицею і морепродуктами.

Саме велика кількість різних варіантів приготування зробили паелью такою популярною серед туристів. Іспанці ж полюбляють більше їсти класичну паелью і вважають паелью не загальнонаціональною, а виключно стравою регіону Валенсія.

Ми ж, як іспанці, замовляли виключно з морепродуктами. Бути на середземноморському побережжі і їсти курку, якось не в’яжеться.

Один росіянин, власник кафе, розповідав, що не всі заклади самі готують паелью. Деякі просто замовляють напівфабрикат. На таку паелью можна потрапити в закладах з малим напливом людей і коштує вона зазвичай менше – 9 євро.

В Мадриді другого дня ми пробували чорну паелью з каракатицями.


Хамон


По всій Басрелоні є спеціальні магазини, де Ви зможете знайти хамон на любий смак: від 1 до 20 євро за 100 грам.


Хамон продається також на ринках. В асортименті велике різноманіття ковбасних і других м’ясних виробів.

В Мадриді навіть є музей хамону.

Хамон можна також купити в любому супермаркеті, чи маленькому мінімаркеті. Так виглядає хамон за 1,5 євро 100 гр, який ми знайшли посеред ночі в одному supermarkado.

Сангрія

Сангрія – іспанський слабоалкогольний напій на основі червоного вина з додаванням шматочків фруктових плодів, цукру, а також невеликої кількості брендіта – сухого лікеру.

Цей напій ми пили майже в усіх барах і ресторанах. Дуже класно втамовує спрагу і розслабляє. Коштує в середньому 9 євро за літр. Сангрія буває двох видів De Vino (Де вино) – на основі червоного вина і De Cava (Де Кава) – з білого вина.

Так подавали Сангрію в ресторані De La Gamba.

А це ми замовляли сангрію в парку Ретіро на другий день в Мадриді. До неї нам принесли обов’язковий тапас. На цей раз це були оливки.

Місцеві Ринки

Місцеві ринки в Мадриді та Барселоні також є своєрідними визначними місцями, які обов’язково потрібно відвідати.

Барселона. Ринок Бокерія

Тут мабуть можна купити все, що забажає ваша душа і що може придумати ваша фантазія. Різноманіття морепродуктів, хамону, фруктів, сирів та ін.

При ринку Бокерія працює ресторан, в якому відразу можуть приготувати куплені вами продукти. Ціни високі, але там людей стільки, що постійно знаходяться бажаючі на дану послугу.

Є навіть фрукти з Далекого Сходу.

Можна купити свіжий сік з різних фруктів: манго, папая, ківі та ін.

Мадрид. Ринок Сан Мігель

Ринок в Мадриді значно відрізняється від Бокерії своєю чистотою і акуратністю. Тун не розкладена стихійно риба на прилавках і не “пахне” морем. Тут все з ” іголочки”, прибрано, чисто і в повітрі панують приємні запахи.

На ринку Сан Мігель працює бар, де можна попити різноманітних напоїв, а також скуштувати куплені вами страви.

Вітрини

Коли ходиш по вуличках Барселони, особливо готичному кварталі, можна зустріти різноманітні товари на вітринах, в тому числі і їстівні.

Це спеціалізований магазин Каталонського шоколаду. Вибір солодощів неймовірний. Солодкоїжкам краще не заходити, бо можна збанкрутувати. В руках по 8 євро на кожну.

Мадрид і тапаси

Цікаві особливісті в Мадриді.


Ми часто купували сангрію, тому чи діє дана пропозиція на безалкогольні напої – неперевіряли.

В одному барі нам приносили чіпси і салат, в другому закуску з анчоусів, а на площі Майор до сангрії нам принесли по три величезних бутерброди (овечий сир, червона риба, паштет). З’ївши їх, ми цілий день ходили ситі. А ходили ми в перший день в Мадриді багато.


Тераса дорожча, але в приміщенні в спеку набагато комфортніше , працюють кондиціонери. Але ми, як туристи, сідали постійно на терасах, тому що хотілося відчути атмосферу і поспостерігати за життям вулиць. На терасах панує інакше життя і на вулиці набагато цікавіше. “Дешевший комфорт або дорожчий колорит?” Цей вибір вам прийдеться зробити в Іспанії, особливо в Мадриді. Ми вибрали колорит!

Скільки коштує харчування в домашніх умовах в Іспанії?

Харчувалися ми наполовину вдома, наполовину в ресторанах. Снідали зазвичай в домашніх умовах, а вечеряти виходили в кафе чи ресторан.

Якщо харчуватися в домашніх умовах виходить відносно дешево. Ціни в супермаркеті можна прирівняти до наших (українських). Особливо, якщо скуплятися не в місцях скупчення туристів, а в стороні від центру. Під час прогулянки по маршруту Гауді, коли ми заблукали, ми це перевірили, оскільки довелося зайти в супермаркет в спальному кварталі.

Для прикладу можна проаналізувати сніданок, який зображено на малюнку (ціни супермаркету, який розташований в зоні скупчення туристів):


За один сніданок ми з’їли тільки половину. На другий день докупили лише багет. Получилося приблизно 12 євро на два сніданки.


Диня заважила на 1,5 євро.

Харчування в ресторанах!

Щоб поїсти двом в ресторані чи кафе, потрібно мати мінімум 10 -12 євро. Скромно, але цього вистачить, щоб втамувати почуття голоду. На цю суму можна замовити одну паелью на двох чи два супи, або пару салатів чи кілька тапасів.

Якщо ви хочете випити алкогольного напою приплюсовуйте ще мінімум 9-12 євро. Пиво дороге, в районі 4 – 4,5 євро і продають по 0,3 л.! Любителі пива не поекономлять. Можна також пити вино чи сангрію. Літр Сангрії в середньому коштує 9 євро. Якщо ж ви хочете поїсти ситно, то “перше, друге і компот” вам обійдется в районі 45 – 50 євро на двох. В цю ціну можна включити 2 супи, 2 другі страви, 2 салати і бутилку вина. Якщо вам обов’язково потрібно їсти три рази в день, включно з ситним обідом, то потрібно мати у своєму розпорядженні мінімум 60-70 євро на двох осіб.